Амінат – значення і походження імені

Історія походження імені Амінат

Ім’я Амінат (آمنة) – стародавнє мусульманське ім’я. Воно поширене у багатьох арабських мовах, а також у мовах Індії і Пакистану. З арабської Амінат перекладається як «вірна», «чесна», «захищена».

Скороченим варіантом імені Амінат є ім’я Аміна. Але в даний час воно сприймається як самостійне ім’я, яке з Амінат не співвідноситься. Парні чоловічі імена – Амін і Емін.

Ім’я Амінат носила мати пророка Мухаммеда. За легендою вона була надзвичайно красивою жінкою, що отримала шляхетне виховання в домі свого вельможного батька. До того ж Амінат була чуйною і порядною жінкою, яка дуже любила свого рано померлого чоловіка і єдиного сина. Не дивно, що ім’я Амінат дуже популярне серед сповідують іслам. Воно поширене в ОАЕ, Саудівської Аравії, Пакистані, Індії. Також його можна часто зустріти в Казахстані, Азербайджані, Таджикистані, Дагестані, Чечні. У Україні ім’я Амінат зустрічається рідко, більш звичним для його скорочений варіант – Аміна.

Значення та характеристика імені Амінат

У дитинстві Амінат серйозна, зосереджена дівчинка. Вона уважно спостерігає за навколишніми, намагається зрозуміти, хто є хто, шукає друзів, які можуть його захистити і допомогти в складній ситуації. Амінат добре вчиться, прагне заслужити любов і заступництво вчителів. Їй легко даються точні науки, математичний склад розуму дозволяє дівчинці досягти високих результатів у спорті. Вона може стати хорошим капітаном команди, вміє планувати і прораховувати кожен хід, передбачати поведінку супротивника.

Амінат любить і поважає батьків. Особливо сильно вона прив’язана до матері. Вона навіть може ревнувати її до батька, з яким у Амината часом складаються складні відносини. Необхідність визнавати батьківський авторитет викликає у Амінат роздратування. Вона не любить підкорятися, воліє самостійно приймати рішення. Тому Амінат рано покидає батьківський дім, прагне до самостійності. Може успішно поєднувати навчання і роботу.

Амінат дуже старанна. Вона глибоко вивчає все, з чим їй доводиться стикатися. Амінат цілеспрямована, вона хоче досягти успіху в роботі, зайняти керівну посаду. З підлеглими вона сувора, може бути занадто вимоглива, часом схильна до самодурству. При цьому Амінат легко знаходить спільну мову з вищим начальством. Вона вміє зарекомендувати себе як відповідальний працівник, здатний правильно і ефективно організувати себе та інших.

У Амината мало друзів, вона потайлива і не любить шумних компаній. Воліє підтримувати виключно корисні знайомства. З батьками Амінат зберігає рівні, але не близькі стосунки.

Амінат рано виходить заміж. Вона не любить витрачати час на романи. В чоловіки Амінат вибирає спокійного чоловіка, який віддасть керівництво сім’єю в її руки. Вона дуже ніжна з чоловіком, якщо він готовий у всьому йти їй на зустріч. Цю пару об’єднують спільні інтереси та ідентичний погляд на світ. Вони люблять робити враження людей, які живуть у достатку. Але достаток межує з жадібністю і накопиченням. Часто подружжя відмовляють собі і близьким у матеріальних благах, щоб ще трохи збільшити рахунок у банку. До дітей Амінат ставиться добре.

Іменини:

7 квітня, 24 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Аминатик, Аминчик, Аминушка, Натік

Скорочений

Аміна, Ната, Муся

За церковним

Амінат

Колір

  • синій
  • сріблястий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

яшма, гранат

Метал

електрум

Рослини

тополя

Тотемна тварина

ведмідь

Риси характеру

цілеспрямованість, скритність, інтелектуальність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Амінат Заріпова – гімнастка; Амінат Умурзакова – актриса; Амінат Гудвін – піаністка; Амінат Вадуд – перша жінка-імам, професор; Амінат – королева емірату Заззау в 15 столітті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: