Амін – значення і походження імені

Історія походження імені Амін

Ім’я Амін йде корінням в стародавні часи. Східні мови успадкували його з праиндоевропейского, який був поширений на території сучасної Європи, Індії, Аравійського півострова і Північної Африки. З арабської «Амін» (أمين) перекладається як «благонадійний», «чесний», «вірний». Воно утворено від дієслова «’-m-n», і є спільнокореневим зі словами «амінь» і «іман» (віра).

Варіанти імені: Аманулла Мамун, Аминуллах. Жіноча форма – Аміна.

З івриту ім’я Амін (אמין) також перекладається як «вірний», «чесний», «авторитетний». Це легко пояснюється як загальним праязыком, так і загальними корінням ісламу та іудаїзму.

Ім’я Амін отримало широке розповсюдження в країнах Близького Сходу, в Африці, серед мусульман Індії та Пакистану. У Росії ім’я прийшло в період Середньовіччя з єврейськими переселенцями і татаро-монгольськими завойовниками. В даний час його можна зустріти серед татар, азербайджанців, чеченців, таджиків, у дітей від змішаних шлюбів. Це красиве мелодійне ім’я добре поєднується з російськими по батькові та прізвищами.

Значення та характеристика імені Амін

У дитинстві Амін дуже допитлива дитина, який часто суне ніс туди, куди не слід. Він постійно в синцях і подряпинах. Для батьків це справжнє покарання, вони докладають масу зусиль, щоб убезпечити будинок, але Амін постійно знаходить місце, де можна прищемити руку або набити гулю. У школі Амін буде першим, хто заліз на горище чи проник у підвал. Він вміє втекти і від вчителя і на екскурсії, щоб відправиться вивчати світ самостійно.

Ця допитливість допомагає Аміну в навчанні, він великий експериментатор. Хлопчик обожнює проводити досліди з хімії, фізики, біології. Він постійно щось вирощує в баночках на підвіконні, збирає різні камені і мінерали, листя, квіти, жуків. Аміну цікаво все, що можна помацати і використовувати. До гуманітарних дисциплін він байдужий, література і мистецтво його не захоплюють.

В Аміна багато друзів. З ними він досліджує світ, ділиться своїми планами і переживаннями. Амін веселий і відкритий, ніколи не приховує своїх почуттів та емоцій. Він може вдарити кривдника, і тут же піти на мирову, раз вже конфлікт вичерпано. З віком ця прямолінійність і емоційність зберігаються.

Аміну подобаються професії, пов’язані з практичною діяльністю та дослідженнями. Він може стати геологом, біологом, хіміком, натуралістом. Вибрати медицину або інженерію. У будь-якій справі Аміна чекає успіх, завдяки його винахідливості, інтелектуальності, розвиненого мислення. Амін може стати відмінним керівником. Він глибоко вникає в суть роботи і ніколи не проміняє її якісне виконання на швидкий результат.

З юності Амін мріє про велику і міцну сім’ю. Він любить своїх батьків і родичів, проводить з ними багато часу. У дружини Амін вибирає добру і веселу дівчину, яка не буде перейматися домашнім господарством, любить дітей, обожнює сімейні свята та посиденьки. Він дуже відданий і щедрий чоловік, який готовий забезпечити сім’ю всім необхідним. Амін любить своїх дітей, активно бере участь у їх вихованні, водить на гуртки та секції.

Іменини:

7 лютого, 12 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Аминчик, Аминушка

Скорочений

Ами, Мімі

За церковним

Амін

Колір

  • блакитний
  • жовтий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

олександрит, корал, лопарская кров

Метал

залізо

Рослини

хвощ

Тотемна тварина

корова

Риси характеру

допитливість, інтелектуальність, вірність, щедрість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

аль-Амін – арабський халіф; Амін аль-Хафез – президент Сирії; Амін Бассем – шахіст; Амін В’ячеслав – футболіст; Іди Амін – президент Уганди; Амін Касим – філософ; Амін Нурул – бенгальська політичний діяч; Самір Амін – політолог; Амін Фуад – футболіст; Хафизулла Амін – президент Афганістану; Амін Емел – актор; Амін Жмайель – політик; Амел Амін – актор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: