Альміра – значення і походження імені

Історія походження імені Альміра

Ім’я Альміра вважається арабської видозміненою формою імені Ільміра або Ельміра. Також ім’я Альміра походить від назви порту в Іспанії Альмерія, який був завойований арабами в 9 ст. Є версія про походження від чоловічого давньогерманської мови імені Ельмер або іспанської старовинного жіночого імені Эдельмира. Ім’я в наш час поширена тільки у татар, які віддають перевагу саме цю форму Альміра або Ельміра і в мусульман.

Є італійська опера Генделя 1705 року “Альміра”. Форма Ельміра зустрічається в творах Мольєра і Гете. Ім’я вважалося більш популярним в 18-19 столітті. Зараз важко зустріти на Заході, так і в Україні теж воно практично унікальне. Ім’я Альміра більш характерно для східної традиції. Всі три імені – Альміра, Ільміра і Ельміра прекрасні по-своєму. Добре, що мода на милозвучні незвичайні імена пробуджує у батьків інтерес до цього гарного імені.

Значення та характеристика імені Альміра

Як і у двох інших форм, форми Альміра є кілька різних версій походження і трактувань значення. Основна – арабська версія свідчить, що “al Mira” – це “принцеса”, “володарка”. Назва іспанського міста Альмерія, якому приписують походження імені Альміра, перекладається як “вартова башта”, “охоронна вежа”. Альміра з татарської означає “чесна”, “справедлива”, “правдива”.

Ох, і заводна це малятко! Батькам належить зібрати все своє терпіння, щоб виростити цей ураган імені Альміра. Дзвінка, яскрава, в чомусь навіть зухвала і розпещена – але при цьому чарівна, харизматична і добра дівчинка.

Алміра любить привертати до себе увагу, красуватися. В школі або носить негласний титул королеви, або відчайдушно завойовує його. Успішною у навчанні, спорті, дуже любить співати і танцювати, відвідує гуртки. Батьки допомагають доньці розвивати таланти, справедливо вважаючи, що однією краси і претензій до життя мало – потрібно саморозвиток

Роботи, як не дивно, Альміра, не дивлячись на свої королівські замашки, не боїться. Любить досягати мети, результату, може старанно працювати. Успішна не тільки у творчих або типово жіночі професії, але і в серйозних спеціальностях, які вимагають монотонної праці і відповідальності.

У любові розбірлива як справжня принцеса. Довго вибирає, рідко втрачає контроль над своїми почуттями. У результаті найчастіше знаходить “зручного” чоловіка з поступливим характером, який обожнює Альміра. Вимагає від нього фінансового успіху, допомоги по дому і “зірку з неба”.

В обмін на це Альміра готова прикрасити собою його життя, дім і народити дітей. У Альміри може бути багато дітей, вона сприймає їх як продовження себе, дуже піклується і балує. Господарством займатися не любить, але звичка досягати результату допомагає Альмірі домогтися чистоти і порядку в будинку.

Іменини:

Іменини не святкуються, т. к. ім’я не християнське.

Зменшено-лагідний варіант

Альмиша, Альмирочка, Міруша, Альмочка, Мирочка, Альмуня, Альмушка, Альмирушка, Алечка, Амиронька

Скорочений

Аль, Альма, Світу, Альмі, Аміра, Аля

За церковним

немає

Колір

  • червоний
  • помаранчевий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

сердолік, топаз, кварц-волосатик

Метал

золото

Рослини

горобина, гвоздика, мак

Тотемна тварина

тхір

Риси характеру

яскрава, смілива, весела

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Альміра Рай – російська письменниця в жанрі любовного роману і фентезі; Альміра – головна героїня опери епохи бароко Генделя “Альміра, королева Кастильська” за романом Джуліо Панчери; Альміра Дорн – балерина, випускниця училища ім. А. Я. Ваганової, магістр хореографії; Альміра Серкадо – музична виконавиця родом з Філіппін, учасниця проекту X – factor.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: