Алмаз – значення і походження імені

Історія походження імені Алмаз

Чоловіче ім’я Алмаз арабського походження. Це ім’я походить від назви самого твердого каменю. Воно означає «самий твердий», «блискучий», «блискучий», «чудовий», «прекрасний». Дослівний переклад цього імені з перської мови звучить як «темні сили не пристануть до цього дитині». Батьки давали це ім’я дитині, щоб захистити його від хвороб і бід.

Ім’я Алмаз популярно у східних народів. У татар існує жіноча форма цього імені – Алмазия. У башкирів використовується ім’я Алмас, яке є як чоловічим, так і жіночим. Вважається, що чоловіка вона робить міцним, як алмаз, а у жіночого варіанту імені інший зміст – «дорогоцінна», «красива», «дорога», «безцінна».

У казахів поширені імена Алмасбай, Алмасбек, Алмасхан, а також жіноче ім’я Алмасгүл, що відбулися від імені Алмаз. У киргизів існує ім’я Алмазбек. А у азербайджанців Алмаз є тільки жіночим ім’ям. У Туреччині використовується ім’я Elmas. В англомовних країнах існує жіноче ім’я Даймонд (Diamond), яке перекладається як «діамант» або «алмаз». Відомі також такі синоніми імені Алмаз як Илмас, Ілмаз, Эльмаз.

Значення та характеристика імені Алмаз

Чоловікові на ім’я Алмаз притаманні такі риси характеру, як відповідальність, справедливість, енергійність, товариськість, впевненість у своїх силах і сміливість. Це сильна і владна особистість. Алмаз – всебічно розвинений і талановитий чоловік, який може домогтися серйозних успіхів у спорті та мистецтві.

У східних країнах Алмазом зазвичай називають першої дитини в сім’ї, який буде надійною опорою батькам і молодшим дітям. Тому у хлопчика формується надзвичайно сильний характер. Він звикає опікувати молодших і бути лідером. У школі він також прагне до лідерства. Алмаз рано обирає свій життєвий шлях і прагне досягти своєї мети. Він відданий друг і завжди готовий надати допомогу.

Алмаз схильний до авантюризму і нерозсудливість, тому поруч з ним повинен бути близька людина або наставник, поради якого направлять енергію Алмазу в потрібне русло. Іноді Алмаз може брехати. Не любить критику і може довго ображатися через дрібниці. Іноді може бути зарозумілим і гордовитим.

Алмаз має організаторські здібності і може стати гарним керівником. З сфер діяльності йому більше всього підійдуть спортивна кар’єра і власний бізнес. Творча натура Алмазу відчуває потребу постійно перебувати в пошуку, тому він може стати хорошим актором, телеведучим або журналістом. Також він може зробити кар’єру в політиці.

Алмазу подобаються красиві і розумні дівчата. Якщо Алмаз закохається, то може для обраниці піти на багато що. Він буде незвичайно щедрий і турботливий. В дружини йому підійде спокійна і терпляча дівчина, яка вміє вислухати чоловіка і дати йому добру пораду при необхідності. Алмаз буде лідером в сім’ї і прикладом для дітей. Дружина повинна в усьому погоджуватися з ним, а діти будуть виховуватися в строгості. Він буде намагатися бути хорошим батьком.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Алмазбек, Алмас, Алмазбей, Илмас, Ілмаз, Алмазик

Скорочений

Алік, Зазик

За церковним

немає

Колір

  • оливковий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

онікс

Метал

свинець

Рослини

кмин

Тотемна тварина

удод

Риси характеру

активність, авантюризм, щедрість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алмаз Іванов ((розум.1669) у хрещенні – Єрофей; російський підприємець, дяк, дипломат XVII століття), Алмаз Іванов ((XVII ст.) двінській митний голова), Алмаз Чистий ((XVII ст.) московський дяк), Алмаз Гарафиев ((нар.1948) російський філолог-тюрколог.)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: