Алісія – значення і походження імені

Історія походження імені Алісія

Форма імені «Алісія» (Alicia) — це іспанський варіант європейського ім’я Аліса, Аліса. Початкове ім’я Аліса має походження з групи романо-германських мов.

Наприклад, є протогерманское слово «адал» (adal), що означає «благородство», «високий за родом», і відбулося від нього ім’я Аделаїда. Його коротка форма (Alis/Alias) «Аліс» перейшла в старофранцузьку мову, а потім разом з навалою норманів на землі Британії проникла в давньоанглійська мова і змінила вимова Еліс.

Є ще версія появи імені Алісія від латинського слова «alis» — «крила», що теж дуже ймовірно. Ім’я закріпилося в Європі, але останнім часом завоювало популярність на всіх континентах. А в Америці найпопулярнішою його формою стала Alyssia — поєднання класичного Alicia і назви духмяної квітки alyssum.

Значення та характеристика імені Алісія

Зменшувальне закінчення-ia в іспанському надає значення «висока роду» інше забарвлення. Алісія — це скоріше «маленька принцеса», «знатна малятко».

Ім’я Алісія, хоч і похідне від імені Аліса, але стало самостійною формою. І багато в чому завдяки тому, що його м’яке звучання пом’якшує початкове ім’я, скрашує його негативні риси: впертість, легковажність, егоїзм. Характер Алісії ніжніше і привабливіше.

Це пустотливі і сонячні дівчинки. Не надто примхливі, швидше наполегливі. Усміхнені, добрі, веселі. Про таких мами з розчуленням кажуть «єгоза», «хитрюжка», «баловница». Але ця дитяча безпосередність і відчайдушність потім врівноважується вихованням і внутрішнім стрижнем Алісії.

Переживши період підліткового максималізму, Алісія починає впевнено і вдумливо вибирати свій шлях у житті. Розкривається повністю природна жіночність, привабливість і м’якість. Якщо не потурати з дитинства поверхневого погляду на життя (одяг, марнославство, пусте спілкування), а розвивати обдарованість дитини, то з Алісії зросте талановита і глибока особистість.

Але ризик виростити легковажну пустушку все ж є. Надто солодка і кокетлива дівчинка росте. Тут велика роль батька, який може скорегувати поведінку мами і не дати розпестити Алісію.

Вчаться вони непогано, можуть бути отличницами і виконувати відповідальні доручення. Взагалі, Алісія може з легкою душею виконувати рутинну і складну роботу. Легкість і легкість чудово поєднується з сильними вольовими якостями, умінням планувати та досягати мети.

У Алісії широкий вибір професій. Чуйна, музична, чудово відчуває красу, з сильно розвиненою інтуїцією — всі творчі напрямки, будь-яка робота з людьми і тваринами їй по плечу. Але і бухгалтерський праця, робота юристом, кошторисником, інженером не здасться їй похмурим. Алісія, як не дивно, може бути посидючою і доскональної в дрібницях.

І все ж, широта натури і природна хитринка будуть штовхати її на пошуки неординарної і яскравої кар’єрного шляху. Алісія ніколи не буде кар’єристкою і класичної «мимрою» з к/ф «Службовий роман». На першому місці буде самореалізація, задоволення від роботи і сім’я. Але не відразу.

Романів буде багато, т. к. Алісія надзвичайно приваблива для чоловіків, так і сама влюблива. Але з часом обов’язково вибере собі пару. Можливо, вона пізно дозріє для материнства, а мамою буде хорошою. Причому, швидше за мамою-подружкою, ніж квочкою або авторитетної і суворою матір’ю.

Іменини:

Ім’я Алісія не православне, його немає в українських святцях. Для хрещення Алісії підбирають схоже ім’я іншої святої, наприклад, Олександра – іменини 6 травня, Алла – 8 квітня, Анісія – 12 січня, Аксінья – 6 лютого, Єлизавета – 18 липня.

Зменшено-лагідний варіант

Аліска, Лиска, Алісон, Аля, Лисеня, Лисонька, Алисушка, Алисонька, Алісочко, Лисуша, Алі, Лисочка, Лисичка, Алечка, Алискин, Лисок, Лисунька, Ся, Сі, Що Здійснюва-Лися, Аська, Ліссі, Ала, Ляля, Аліша, Чи

Скорочений

Аліса, Лисичка, Аля, Ся, Еліс

За церковним

Алісія, але тільки в католицтві

Колір

  • помаранчевий
  • жовтий
  • золотий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

олександрит, геліотроп

Метал

ртуть

Рослини

мак, верба, липа

Тотемна тварина

лисиця

Риси характеру

легка, чарівна, кмітлива

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алісія Сільверстоун – голлівудська актриса, яка знялася у багатьох відомих к/ф “Бетмен і Робін”, “Вибух з минулого” та інші, але найяскравіша її роль – це кліпи рок-групи Aerosmith на пісню “Crying” і “Amazing”; Алісія Кіз – R&B, soul, pop співачка, музикант і композитор, визнана однією з найуспішніших співачок США, віртуозно володіє грою на піаніно; Алісія Алонсо – хореограф, кубинська видатна балерина і громадський діяч, створила Кубинський Національний Балет, у 19 років полуослепла, але це не завадило їй увійти в історію балетного мистецтва з унікальною партією Жизель і Кармен. Алісія Крістіан (Джоді) Фостер – голлівудська двічі оскароносна актриса першої величини, зірка к/ф “Таксист”, “Мовчання ягнят”, “Нелл”, “Соммерсбі”, “Маверік” та інші; Алісія Фокс – діва рестлінга, професійна модель, актриса; Алісія Грау Перес-Августин – художниця, яка віддала душу імпресіонізму, портретів жінок і дітей, створила багато полотен, які потрапили в кращі музеї світу і приватні колекції; Алісія Маркова (Ліліан Алісія Маркс) – балерина “Російських сезонів” балетної трупи С. Дягілєва, входить в число найбільш великих англійських балерин (друга прима ассолюта за всю історію) і одна із засновників Англійського Національного Балету; Алісія Мур – справжнє ім’я прекрасної і провокаційною співачки і композитора Пінк, чиї хіти постійно підривають чарти в Америці та Європі; Алісія Буль Стотт – англо-ірландський математик, дала математичне визначення многограннику, сестра знаменитої письменниці Етель Ліліан Войнич, автора “Овода”; Алісія Остін – художник-ілюстратор книг в жанрі фантастика і фентезі, її роботи прикрашали збірники американського научпопа та книги відомих фантастів, наприклад, А. Нортона, П. Андерсона і Урсули ле Гуїн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: