Аліса – значення і походження імені

Історія походження імені Аліса

Існує кілька версій історії походження імені Аліса, кожна з яких цілком обґрунтована. Лінгвісти стверджують, що це ім’я можна розглядати як зменшувальну форму від давньогерманської мови імені Аделаїда. Цілком ймовірно, що ім’я Аліса походить від давньоєврейського жіночого імені Еліша. В латинській мові теж можна відшукати коріння цього красивого жіночого імені. У нашій країні це ім’я не користувалося особливою популярністю аж до часу виходу відомої казки Льюїса Керрола «Аліса в Країні Чудес».

Значення та характеристика імені Аліса

Давньогерманське ім’я Аделаїда в перекладі на нашу мову означає «благородна», давньоєврейське Еліша – «Бог є спасіння», латинське слово «alis» перекладається як «крила». Всі ці значення, незважаючи на свою різноманітність, сприятливі для носіїв імені Аліса.

Ім’ям Аліса називають чесних, відповідальних і прямолінійних жінок, які вміють відстоювати свої права, не дають ображати слабких. Оскільки її життєве кредо – справедливість і щирість, в оточенні цієї жінки завжди знаходяться тільки відкриті і чуйні люди, готові прийти на допомогу, надати підтримку. Аліса високо цінує своїх близьких і намагається підтримувати їх у всіх починаннях. Однак характер цієї жінки істотно впливає час року, в яке вона з’явилася на світ.

Аліса зимова відрізняється своїм неприборканим вдачею. Вона норовлива, категорична, волелюбна, дуже емоційна та імпульсивна. Всі ці якості в поєднанні з притаманною їй прямолінійністю притягують і водночас відштовхують чоловіків. При всьому цьому у Аліси зимової багато позитивних якостей – вона добра, відкрита, справедлива і щедра.

Аліса весняна згідливі і покладиста. Вона зовсім не вміє відстоювати власну думку, і це дуже заважає їй у житті. З-за такої особливості характеру Аліси весняні нерідко проживають «чуже» життя. Цій жінці важко створити дружну сім’ю і побудувати кар’єру.

Аліса річна відноситься до незвичайним щасливцям, саме тому вона з легкістю справляється з проблемами та життєвими неприємностями. Вона – справжня душа компанії, друзів привертає її м’якість, товариськість і легкий характер. Доля річної Аліси завдяки її відношенню до життя і рідкісного везінню складається дуже вдало.

Аліса осіння відрізняється рідкісним розумом, привабливістю, надійністю і щедрістю. Вона не любить перебувати в центрі уваги, їй не властива заздрість. Мета життя Аліси осінньої бути корисною людям. Вона відрізняється безкорисливістю, чуйністю і добротою, її будинок завжди відкритий для друзів.

Риси характеру імені Аліса

Носійки імені Аліса відносяться до сангвінікам, це веселі, відкриті жінки, які залучають оточуючих своїм оптимістичним ставленням до життя. Характер цих жінок дещо суперечливий, проте його негативні риси цілком коригуються в дитинстві, якщо батьки звертають увагу на деякі негативні властивості Аліси. Аліси м’які, бережливі, охайні, але якщо батьки байдужі до їх виховання, вони можуть вирости лінивими і хитрими.

Якщо Аліса впевнена, що справа, якою вона займається, принесе їй яку-небудь вигоду, вона обов’язково доведе її до логічного завершення. Ця жінка відрізняється залізною волею, упевненістю в своїх силах, рідкісної цілеспрямованістю.

Аліса вміє дружити з жінками і чоловіками, їй можна повністю довіряти, вона ніколи не зраджує друзів. Оскільки характер Аліси дещо суперечливий, її друзям потрібно ставитися до цієї жінки особливо дбайливо, щоб не втратити такого вірного товариша. Аліса може розчаруватися в приятеля, якщо він буде різко критикувати її, несправедливі слова наносять глибоку рану цій чутливій, темпераментною особи.

Аліса дуже любить волю, що може перешкодити їй вчасно завести сім’ю. Якщо до цього додати певну прямолінійність, стає зрозумілим, чому чоловіки іноді не можуть знайти з Алісою спільну мову. Її характер схожий на чоловічий, однак у Аліс є чисто жіноче якість – відмінно розвинена інтуїція. Носительки цього імені дуже вміло користуються підказками свого внутрішнього голосу.

Сімейні та любовні стосунки Аліси

Любов до свободи часто заважає Алісі влаштувати своє особисте життя в молоді роки. Вона важко розстається з незалежністю, в цьому їй заважають і пристрасні романи, що завершилися глибокими розчаруваннями. Земні чоловіки Алісі мало цікаві, вона воліє нескінченно чекати справжнього лицаря. Вона намагається створити родину вже після тридцяти років, коли насититься своєю свободою, вдосталь напутешествуется, і нарешті, знайде собі підходящого супутника життя.

Аліса – зовсім не меркантильна особа, вона не чекає від шлюбу матеріальної забезпеченості, достатньо, щоб її обранець віддано любив її, завжди був готовий прийти на допомогу. Якщо в полі зору Аліси потрапить такий чоловік, вона буде щаслива, незважаючи на певні матеріальні труднощі. Аліса вважає – сімейне життя повинна базуватися на довірі, чесності, тому її обранець повинен бути вірним. Якщо він хоча б раз оступився, захопився іншою жінкою – Аліса ніколи не зможе з цим змиритися, розлучення неминучий.

Аліса – хороша мати, вона приділяє багато часу вихованню дітей, намагається дати їм кращу освіту. Як господиня вона не ідеальна, оскільки не дуже любить рутинну домашню роботу, роблячи її по мірі необхідності. У її будинку може бути чисто, затишно, тепло, але задоволення від домашніх турбот ця жінка не відчуває. До своїх батьків Аліса відчуває теплі почуття протягом усього життя, особливо вона виділяє мати. Відносини з матір’ю настільки близькі і доверительны, що часто ці жінки воліють жити разом.

Вибір професії. Бізнес, кар’єра Аліси

У характері Аліси багато чоловічих рис, що дозволяють їй зробити хорошу кар’єру. В молоді роки багато Аліси настільки захоплюються кар’єрою, що їм просто не приходить в голову влаштовувати своє особисте життя. При виборі професії Аліса може відчувати труднощі. Їй потрібно зупинитись на такій професії, де буде кар’єрний ріст та можливість проявити свої якості лідера. Аліси нерідко обирають творчі професії, чудово проявляючи себе як філологів, журналістів, педагогів, художників, модельєрів, архітекторів, конструкторів. Їй можна зайнятися наукою – цілеспрямованість, наполегливість цієї жінки дасть можливість добитися хороших результатів.

Колеги поважають Алісу за чесність, відвертість, справедливість, чуйність, об’єктивне ставлення до людей. Що стосується керівництва, з ним стосунки нерідко бувають напруженими, так як Аліса неохоче визнає свої помилки, не дуже вміє контролювати емоції. Аліса-начальниця принципова, сувора і серйозна, але при цьому вона об’єктивна, веде з підлеглими конструктивний діалог, не прагне пригнічувати їх морально.

Якщо Аліса вирішить зайнятися підприємництвом, вона буде успішною. У цієї жінки є ділова хватка, вона прагматична і дуже розважлива. Реакція Аліси на непередбачувані явища відрізняється швидкістю і точністю. Вона вміє правильно оцінювати обстановку, це дозволяє приймати вірне рішення. Незвичайна інтуїція Аліси дає їй можливість прораховувати свої кроки і ніколи не помилятися в діях.

Здоров’я імені Аліса

Від природи носійки імені отримують дуже міцне здоров’я. У дитинстві вони можуть хворіти тільки застудами, але й це трапляється вкрай рідко. Величезна життєва енергія, якою володіють ці жінки, дає можливість їм бути здоровими протягом всього життя. У багатьох Аліс формується думка, що здоров’ям займатися взагалі не потрібно. Це не так, навіть носійки імені можуть відчувати проблеми з шлунково-кишковим трактом, якщо вони не будуть дотримуватися режиму харчування. Невгамовний характер Аліси може стати причиною для нервових зривів, неврастенії. Якщо Аліса навчитися контролювати себе, буде правильно відпочивати і харчуватися, вона зможе дуже довго дивувати своїм здоров’ям оточуючих.

Ім’я Аліса для дитини

У дитинстві Аліса просто купається в любові, її люблять за поступливість, слухняність, відкритість і чарівність. Проте Аліса не так проста, як здається, батькам до неї потрібно добре придивитися. Вона може просто грати милу, чарівну дівчинку, а насправді бути виверткої і хитрою. Для чого їй це? Мета маленьких Аліс – бути в центрі уваги. Але хитрих Аліс мало, в основному вони насправді відкриті і привабливі.

Ця весела бешкетниця в друзях воліє бачити хлопчиків, оскільки вона розуміє – вони надійніше, справедливіше і чесним, ніж дівчатка. Дівчинка терпіти не може брехня та лукавство, це справедливий і відданий друг, завжди готовий стати на захист слабких і знедолених.

У школі Аліса славиться здібною ученицею, активно бере участь у всіх заходах. Емоційна і темпераментна дівчинка має величезний потенціал, батьки і педагоги повинні допомогти його розкрити. Картина світу для цієї дівчинки повинна бути такою, щоб у ній знайшлося місце романтиці, добра, справедливості і любові. Сильний характер Аліси проявляється вже в молодших класах, це справжній лідер, здатний не тільки вести за собою, але і пригнічувати негативні риси оточуючих, їх волю. Чим би не займалася Аліса, вона завжди завершить розпочату справу, воно буде успішним.

Незважаючи на свій сильний характер, дівчинка вже в шкільні роки починає мріяти про романтичне кохання. Батькам слід бути уважними до Аліси – вона влюблива і нестримна, в юності це може призвести до серйозних проблем.

Іменини:

9 січня, 15 червня, 16 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Лисочка, Лісек, Аличка, Алюська, Эличка

Скорочений

Алька, Аля, Еліс, Еллі, Лисиця

За церковним

Олександра

Колір

  • жовтий
  • помаранчевий
  • фіолетовий

Планета

  • Місяць
  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

турмалін, сердолік, гірський кришталь

Метал

алюміній

Рослини

в’яз, верес

Тотемна тварина

кішка, електричний скат

Риси характеру

правдивість, честолюбство, благородство

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аліса Йоффе (художник), Аліса Хазанова (артистка балету, хореограф-постановник), Аліса Робертс (актриса кіно), Аліса Озі (французька актриса і куртизанка), Аліса Мон (естрадна співачка), Аліса Колосова (оперна співачка), Аліса Агафонова (фігуристка), Аліса Дре (фінська фігуристка), Аліса Крилова (російська модель)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: