Аліхан – значення і походження імені

Історія походження імені Аліхан

Чоловіче ім’я Аліхан – це ім’я з арабсько-тюркськими корінням. Воно має кілька варіантів перекладу. Згідно з однією з версій ім’я Аліхан в перекладі означає «лев божий».

За другою версією це ім’я є складовим і перекладається як «великий хан» або «небесний правитель». «Алі» означає «піднесений», а «хан» – це титул у тюркських або монгольських народів, який трактується як «правитель», «цар», «вождь племені» або «государ».

Також слово «хан», що використовується в складі складних східних чоловічих імен, що означає «багатство» і «процвітання». Ім’я Аліхан популярно у мусульман. Англійською Аліхан – це Alikhan.

Значення та характеристика імені Аліхан

Аліхан – це справедливий, самостійний, енергійний і наполегливий у досягненні своїх цілей чоловік. Він розумний і ніколи не буде доводити свою точку зору, якщо зрозуміє, що не прав. Аліхан вірить фактам і рідко піддається емоціям. Він самокритичний, бачить свої недоліки і працює над їх усуненням. Аліхан цікавий співрозмовник. Він хороший друг.

У дитинстві Аліхан – це дуже доброзичливий, співчутливий і чуйна дитина. Іноді він сором’язливий і нерішучий. Проте з віком Аліхан стає більш товариським. Він прислухається до думки батьків, і вони можуть вплинути на його характер, розвиваючи в ньому хороші риси. Хлопчик володіє такими позитивними якостями, як пунктуальність, обов’язковість, дисциплінованість. Він відповідально ставиться до навчання.

У Аліхана можуть бути такі негативні риси, як упертість, запальність, прискіпливість. Він може бути надмірно самолюбною і гордим. Також у Аліхана може розвинутися недовірливість до людей, і навіть певна агресивність по відношенню до них. Він може бути грубуватим і нахабним. У Аліхана можуть бути нервові зриви і депресії.

Аліхан – інтелектуальний і рішучий чоловік, який може зробити блискучу кар’єру практично в будь-якій області. Для досягнення поставлених цілей йому доводиться багато і наполегливо працювати, але Аліхан не боїться труднощів і володіє завидною завзятістю та працьовитістю. Він любить владу і прагне до неї. Зазвичай цей чоловік досягає успіху і стає гарним і грамотним керівником. Він може стати відомим політичним діячем або успішним бізнесменом. Аліхан також може працювати програмістом, економістом, викладачем або юристом.

Аліхан любить увагу жінок і у нього багато романів. Одружившись, він стає турботливим і уважним чоловіком. Аліхан дозволяє дружині бути лідером у сім’ї, так як не любить займатися домашньою роботою. Дружина Аліхана повинна бути уважною і ласкавою жінкою, вона повинна спокійно реагувати на зміну настрою у чоловіка і вміти заспокоювати його. Аліхан любить дітей і бере участь у їх вихованні. Він – гостинний і привітний господар.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Алиханчик, Алиханушка, Альчик, Ханчик, Ханушка

Скорочений

Алі, Алька, Хан

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Венера

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

карнеол

Метал

мідь

Рослини

кедр

Тотемна тварина

ірбіс

Риси характеру

скромність, скритність, чуйність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аліхан Букейханов ((1866 – 1937) казахський громадський діяч, викладач, журналіст, етнограф. Один з лідерів партії «Алаш», комісар Тимчасового уряду по Казахстану (1917). Голова (прем’єр-міністр) Алашской автономії з 1917 по 1920 роки.), Аліхан Чокін ((1925 – 1996) радянський і казахстанський гігієніст, історик медицини. Доктор медичних наук (1968), професор (1970). Засновник кафедри історії медицини КазНМУ їм. С. Д. Асфендиярова. Син партійного діяча Р. Ч. Чокина, племінник академіка Ш. Ч. Чокина.), Аліхан Джарбулов ((нар.1955) представник вищого командування Збройних сил Республіки Казахстан, генерал-майор, Командувач військами регіонального командування «Південь» (з 2008))

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: