Алі – значення і походження імені

Історія походження імені Алі

Алі – чоловіче мусульманське ім’я. Арабське слово «алі» має значення «високий, високий, піднесений, могутній, старший, пихатий». Це слово є одним з епітетів Аллаха, загальне між ним і його створіннями, допустимий для людей, які сповідують іслам. За переказами, є 99 імен Аллаха, і одне з них «аль-Алій», що означає «високий». Перший відомий володар цього імені – четвертий халіф Алі ібн Абу Таліб, сподвижник пророка Мухаммада, його двоюрідний брат і чоловік дочки пророка – Фатіми, особливо шанований шиїтами. Носили це ім’я і інші сподвижники пророка.

Слово «алі» також є частиною інших мусульманських імен, таких як Аліхан («найвищий правитель»), Алиасад («великий лев») та багатьох інших. У деяких арабських країнах є форма імені Галі і Алік. Жіночі форми імені Алія і Галія. У слов’янських народів Алі частіше зменшувальна форма чоловічого імен Олександр і жіночих Аліса, Аліна, Аліша.

Значення та характеристика імені Алі

Буквений аналіз імені Алі говорить про носії як про талановитого, артистичном, що шукає своє призначення людину, тонко чувствующем красу, діяльну, творчу. Носій імені багатий духовно, прагне до душевної гармонії і фізичного комфорту, чутлива і романтична натура. Це миролюбний, м’який, щедра людина.

Алі – з дитинства відрізняється впертістю і наполегливістю. Він ледачий, неуважний, насилу освоює новий матеріал, неусидчив, нетерплячий, не зважаючи на ясний розум і хорошу пам’ять. Приклавши зусилля і подолавши свої недоліки, домагається значних життєвих висот. Алі не боїться труднощів, має сильну волю, витривалий, рішучий. Для хлопчика з цим ім’ям порятунком стане спорт і громадська робота. Це дисциплінує його, а прагнення до перемоги дозволяє домогтися високих результатів.

З віком володар імені стає спокійніше, менш запальний, але більш розважливий. Алі вміє зачаровувати і привертати до себе увагу своєю неординарністю, яскравістю. Він добрий і чуйний чоловік. Буває нестриманий у вчинках і словах, гарячий, поривчаста, емоційний. Носій імені не любить підкорятися, завоювати повагу не просто. Але з дитинства поважає батьків і їх думку.

Кар’єра Алі будується не без праці, через його небажання підкорятися. Для нього ідеальним рішенням буде стати самому собі начальником і коштувати свій бізнес, чому сприяє вроджена ділова хватка, інтуїція і прозорливість. Підійде Алі політика та юриспруденція.

Алі ретельно підбирає друзів, його довіру непросто заслужити. Це стосується і супутниці життя. Носій імені – надійний, але вимогливий, авторитарний чоловік. Але з поступливої жінкою він буде щедрий і турботливий. Для цього чоловіка важливий міцний тил, його дружиною стане спокійна, самостійна, розсудлива, мудра жінка, гостинна господиня. Вдалий шлюб з Альбіною, Анжелою, Агнією, Вікторією, Инарой, Каміллою, Лолою, Ренатою, Сарою, Тамілою, Еліною, Юлією. Невдача чекає Алі з Аллою, Анітою, Алісою, Валентиною, Варварою, Діною, Дариною, Оленою, Катериною, Христиною, Жанною, Іриною, Ларисою, Ольгою, Уляною, Світланою, Яною.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Галі

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист

Метал

залізо

Рослини

верес, цибуля

Тотемна тварина

кінь, півень

Риси характеру

упертість, сильна воля, вимогливість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алі ібн Абу Таліб ібн Абд-аль-Муталлиб ібн Хашим ібн Абд-аль-Манаф – зять і двоюрідний брат пророка Мухаммада, перший імам у вченні шиїтів; Алі-Хаджі Акушинский – богослов, духовний лідер Дагестану в ХХ столітті, дипломат, вчений-арабіст, миротворець, громадсько-політичний діяч; Алі ібн Муса ібн Джафар ар-Риза – нащадок пророка Мухаммада в сьомому поколінні, восьмий шиїтський імам; Алі-Клыч Хасаев – дагестанський борець і атлет-гиревик, який був розстріляний згідно з вироком Дагестанського обласного ревтрибуналу; Алі Ділем – алжирський карикатурист; Алі Магомедов – російський генерал-майор міліції, державний діяч; Алі Алатас – політичний діяч, міністр закордонних справ Індонезії

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: