Алекса – значення і походження імені

Історія походження імені Алекса

Вперше ім’я Алекса згадується в історії на початку XII століття. Візантійський імператор так називав наложницю, куплену у сербського князя під час миротворчого візиту. Він запалав пристрастю до юної красуні, яка стала йому розрадою у втраті коханої дружини Олександрії. Ім’я набуло балканський акцент і стало самостійною одиницею. Є думка, що Алекса — це форма імен Олександра, Аклексия, Сандра. Але своїм колоритним звучанням вона відстояла право на незалежне, окреме існування. Химерне поєднання звуків в імені Алекса зробили його одночасно як близьким, знайомим, так і чужоземним, загадковим. Не дарма голлівудські кіно-діви, художниці і танцівниці охоче беруть його в якості псевдоніма.

Російський імператор Микола II в сімейному колі називав Алексою свою дружину Олександру Федорівну. Ім’я стало популярним у сучасному світі, завдяки своїй самобутності та унікальності. Воно звучно перегукується з деякими іменами нашої культури — Олеся, Олекса.

Значення і характеристики імені Алекса

Алекса вже з дитинства виділяється завдяки незвичайному імені. Це почуття винятковості й певної відокремленості будуть супроводжувати її все життя. Алекса володіє завищеною самооцінкою, що межує з зарозумілістю. Якщо її вчасно не зупинити, то її, часом, заносить до презирства до оточуючих. Але, якщо Алекса дано хороше виховання і освіту, то ця зарозумілість звернеться у віру в себе і свої сили. Дуже важлива середовище, в якому виростить Алекса. Коли в ній не культивують зачатки самозакоханості, тоді в майбутньому розквітає цікава особистість, яскравий співрозмовник, що володіє почуттям гумору і навіть самоіронією. Вона гостинна, привітна і щедра.

У любові Алекса, як правило, у вічному пошуку. Це відбувається через погане самовладання і нездатність вчасно зупинитися. Спочатку відносин вона горделива і гордовита, даючи зрозуміти шанувальникам, що вони не відповідають її «королівського статусу», а потім впадає в депресії, коли її залишають. Алексе в особистому житті неодмінно потрібен сильний партнер, щоб вчасно отдергивал і наставляв, направляючи в потрібне русло.

Ставши матір’ю, володарка імені Алекса переключається на винятковість своїх дітей, з неймовірної силою доводячи це всьому світу. Втім, це якість можна віднести майже до кожної мами. Але Алекса робить це з такою ретельністю і витонченістю, що оточуючим стає ясно — це її нереалізовані мрії та амбіції.

В емоційному плані Алекси не скиглії, а навпаки, це бадьорі, феєричні, позитивні, але завжди «тягнуть ковдру на себе» натури. На танцполі вони танцюють першими, потім, разом з усіма, коли публіка «розігрілася», їм танцювати нецікаво. Головне, залучити і як можна довше утримати увагу до себе і до своєї персони.

В цілому ж — це, безсумнівно, казкові войовничі принцеси, що відповідають своєму імені — Алекс — «захисниця», і, хоча іноді доводиться захищатися від самої Алекс, вони душевні і добрі подруги. Абсолютно не кар’єристки, але можуть домогтися багато чого, особливо в шоу-бізнесі.

Іменини:

28 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Леся, Лесечка

Скорочений

Алекс, Лексі

За церковним

Олександра

Колір

  • зелений

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

смарагд

Метал

олово

Рослини

гладіолус

Тотемна тварина

рись

Риси характеру

щедрість, щирість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алекса – українська співачка; Алекса Чанг – англійська модель, телеведуча, продюсер; Алекса Вега – голлівудська кіноактриса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: