Акулина – значення і походження імені

Історія походження імені Акулина

Акулина — давньоримське жіноче ім’я, яке з’явилося на Русі після прийняття християнства. Воно зустрічається і в православ’ї, і в католицизмі. Його церковний варіант звучить дещо інакше — Акиліна. Покровителькою власниць цього імені вважається Акиліна Молодша, яка в III столітті за свою віру в Христа була схильна болісної страти. На Русі ж образ мучениці трансформувався в образ Килини-гречишницы, яка є покровителькою врожаю гречки. День пам’яті мучениці (26 червня) іноді ще називали «Днем мирської каші», так як було прийнято варити гречану кашу і пригощати нужденних. У російській культурі зберігся вираз «Акулина — задери хвости». Воно з’явилося, тому що саме в цю пору року активізуються комарі, мухи та ґедзі, докучаючи коровам. Ті, щоб відігнати комах, махають хвостами. Відзначимо, що ім’я Акулина було поширене серед селянського стану. Особливу популярність воно отримало після написання А. С. Пушкіна повісті «Панночка-селянка», де головна героїня переодягається в селянку Килину.

Значення та характеристика імені Акулина

Ім’я Акулина походить від латинського прикметника і переводить як «орлина». Однак нерідко ім’я пов’язують і з іменником «орлиця». Хоча варто відзначити, що між характерами самки гордої птиці і цієї жінки мало спільного.

Жінка, звана Килиною, відрізняється тим, що живе любов’ю. Всі її дії спрямовані на одержання і віддачу любові. Вона ніжна, романтична і ніжна, цю жінку хочеться захищати. Навколо неї багато чоловіків-шанувальників. Але, на жаль, рідко її шлюб буває щасливим, це відбувається, тому що вона має властивість ідеалізувати коханого чоловіка. Акулина славиться кулінарними здібностями і охайністю, але жінку не можна назвати відмінною господинею, адже більшу частину обов’язків вона покладає на чоловіка.

Безкорислива Акулина ладнає з людьми, знаходячи спільну мову з самими замкнутими особистостями. Володіючи лідерськими здібностями, вона все ж кілька скритна. Акулина дуже серйозно ставиться до дружби. Завівши друзів в дитинстві, вона найчастіше зберігає близькі стосунки з ними все життя. Дівчина з юності легко піддається впливу оточуючих. Однак вона наполеглива і цілеспрямована, уперта і принципова. До людських пороків ця жінка нетерпима. Іноді її дорікають у різкість суджень. Акулина — творча натура, все життя розвивається духовно, знаходить все нові і нові способи самовираження. Акулина любить навчати інших: не читати нотації, а саме ділитися досвідом. Тому з неї виходить чуйний, але вимогливий педагог. Якщо говорити про здоров’я цієї жінки, то доведеться зазначити, що вона часто хворіє, у неї дуже слабкий імунітет.

Іменини:

20 квітня, 22 травня, 26 червня, 10 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Акулинка, Акулиночка, Акулинушка, Акулинонька, Акулинчик, Акулишка, Кульочка, Куленька, Кулюшка

Скорочений

Куля, Кулька, Ліна

За церковним

Акиліна

Колір

  • коричневий
  • синій

Планета

  • Уран
  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

опал, уран

Метал

золото

Рослини

каштан, портулак

Тотемна тварина

орел

Риси характеру

наполегливість, впертість, темпераментність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Акиліна (281-293) — християнська мучениця і свята III століття, чий образ Русі трансформувався в Килину-гречишницу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: