Айза – значення і походження імені

Історія походження імені Айза

Про походження і національності імені Айза ведуться багато суперечки. Коріння імені йдуть далеко в давнину. За однією версією ім’я походить від давнього слов’яно-татарської мови. В перекладі означає «Золотий місяць». За іншою версією вважають, що Айза ─ стародавнього чеченско-тюркського походження. Воно могло виникнути як похідне від імені Айзак (чистий гарний, як місяць) або Айзат (людина з красою місяця). Основою всіх імен є давньотюркське слово «ай» ─ «місяць», яке означало «гарний, чистий, світлий, щасливий, повний». За давнім звичаєм, якщо дитина народилася в повний місяць, його ім’я додавалося слово «ай», навіть якщо воно ускладнювало вимову. Третій варіант ─ арабське походження і в перекладі означає «милість Аллаха».

Айза вважається одним із самих красивих, загадкових і рідкісних жіночих східних імен. Однозначне походження його до наших часів невідомо. У наші дні, завдяки саме присущности таємничості, ім’я набирає все більшої популярності, що дозволяє надати жінці унікальності і загадковості.

Значення та характеристика імені Айза

Ще з народження Айза була спокійною і непомітним дитиною. Хоч мала багато друзів, любила самотність, в якому ніколи не сумувала: книжкові картинки, малювання, читання або рукоділля доставляли їй величезне задоволення і наповнення. У навчанні може бути, якщо захоче, однією з перших, схоплює інформацію на льоту. У дорослому житті Айза дуже соромлива, що іноді заважає процесу досягнення поставленої мети. Але наполегливість і бездоганні манери себе виправдовують.

Успіхів дівчина з таким ім’ям може домогтися в будь-якій професії, серед яких економіст, художник, бухгалтер, дизайнер. Але більш підходяща душі ─ це роль дружини і матері. У виборі чоловіка вона дуже вимоглива. Тому довго не може його обрати, а перший підходящий, частіше за все, стане її життєвим супутником. Він повинен володіти дуже багатьма якостями: надійність, відповідальність, чесність, працелюбність та багато інших. У чоловіка Айза повинна бути впевнена, що вона, діти, вся її сім’я буде в захисті не на словах, а на ділі. Тільки за такого вона піде заміж.

Володіє величезною терплячістю, мудрістю і моральними принципами, що робить її образ дружини ідеальним. У всьому намагається слухати чоловіка, справляється на відмінно з домашніми справами, виховує з задоволенням дітей. У важких ситуаціях до останнього намагатиметься зберегти цілісність сім’ї. Всі позитивні характеристики закладаються в Айзе з присвоєнням імені і його особливостями.

Часто у Айзи бувають проблеми зі здоров’ям, але це вона не показує на увазі. Найчастіше хворіють голова, кровоносна система, хребет. Візит до лікаря може довго відкладати, що дуже ризиковано, так як це може відбитися на здоров’я в похилому віці.

Іменини:

не відзначаються

Зменшено-лагідний варіант

Айзочка, Аизочка

Скорочений

Азя, Аз

За церковним

в церковному тлумаченні ім’я Айза не згадується

Колір

  • Зелений
  • коричневий

Планета

  • Меркурій
  • Сатурн

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

авантюрин, перли, смарагд, хризопраз, котяче око

Метал

срібло, платина, олово

Рослини

дуб

Тотемна тварина

вовк

Риси характеру

енергійність, працьовитість, терплячість, цілеспрямованість, емоційність, владність, висока інтуїція

Число імені

4, 6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айза Анохіна (1984 р. народження) – відома російсько-татарська співачка, стиліст, б’юті-блогер, дизайнер і ведуча, колишня дружина хіп-хоп співака Олексія Долматова (Guf).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: