Айшат – значення і походження імені

Історія походження імені Айшат

Ім’я “Айшат” є спотвореною версією арабського імені Аїша. В арабському написанні це ім’я закінчується на літеру, за звучанням нагадує “т”, яка в оригіналі не читається. Однак у багатьох мовах її почали вимовляти, після чого з’явилися імена Айшат, Амінат і багато інших. Ці варіанти часто використовуються в Татарстані і Чеченській республіці.

Ім’я Аїша належало однієї з дружин мусульманського пророка Мухаммеда, що визначило його неймовірну популярність серед прихильників ісламу. У перекладі з арабської воно означає “жива, радісна, несуча життя”. Одним з титулів третьої і самої молодшої дружини Мухаммеда був “Правдива”, тому цей епітет в свідомості мусульман міцно асоціюється з ім’ям Айшат.

Даючи дочки таке ім’я, батьки очікують, що дівчинка буде розумна, освічена, щаслива у сімейному житті і здорова. Це ім’я широко поширене не тільки в мусульманських країнах, так досить часто називають дочок люди, далекі від ісламу, в США і країнах Європи.

Значення та характеристика імені Айшат

Легка, весела, життєрадісна маленька Айшат обожнює гучні ігри на повітрі, охоче вступає в змагання і вихо занадто довгими уроками в школі. Для того, щоб розуміти і любити предмет, Айшат повинна неодмінно добре ставитися до викладача, їй вкрай складно отримувати знання від неприємного людини.

Дівчина з таким ім’ям надзвичайно музикальна, вона добре відчуває ритм, любить співати, легко освоює нові музичні інструменти. Вона дуже любить і глибоко відчуває поезію, часто сама добре пише вірші.

Вибираючи професію, Айшат зазвичай керується виключно покликом серця, тому багато часу проводить на роботі, натхненно роблячи те, що багатьом здасться нудним. Вона охоче допомагає колегам, проте вміє бути жорсткої та наполегливої, якщо вважає це важливим для загальної справи. З Айшат виходить прекрасний керівник: її характер поєднує жорсткість і поблажливість, вона ніколи не робить безглуздих кадрових перестановок, вміє розкрити потенціал своїх підлеглих, правильно розподілити посади в колективі.

Айшат дипломатична і розумна, вона вміє провести найскладніші переговори так, щоб у всіх учасників залишилося почуття задоволення. Айшат не тисне, але вміє настояти на своєму. У бізнесі вона користується повагою конкурентів, до її думки прислухаються.

Незважаючи на те, що часом Айшат здається надто легковажною і кокетливою, вона дуже серйозно ставиться до шлюбу. Вона дуже романтична, тому часто зводить свого обранця на п’єдестал, буквально поклоняється йому. Втім, вона вміє бути делікатною і це увагу не дратує кумира. Айшат – прекрасна мати, хоча її набагато більше турбує здоров’я дітей, ніж їх утворення і фінансове благополуччя.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Айшатушка, Айшока, Айшатка, Айшаточка

Скорочений

Шея, Айя, Шати, Оша, Аїша, Айша

За церковним

немає

Колір

  • фіолетовий
  • рожевий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

мармур, граніт, смарагд

Метал

мідь

Рослини

дуб, водяна лілія, кульбаба

Тотемна тварина

кріт, барс, собака, кролик

Риси характеру

цікавість, обдарованість, чесність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айшат Айсаева – російська співачка родом з Дагестану, Айшат Кадирова – чеченський і російський модельєр, дочка Рамзана Кадирова; Айшат Насрулаева – російська співачка родом з Дагестану, Айшат Хасимова – російський письменник-фантаст; Айшат Хакімова – російська балерина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: