Айша – значення і походження імені

Історія походження імені Айша

Айша (Аїша) – арабське жіноче ім’я. Дуже популярний серед мусульманських народів тому, що це гідне, на думку сповідують іслам, ім’я належало третьої дружини пророка Мухаммеда Аїші бинт Абу Бакр, народженої в Мецці, Саудівської Аравії. Її батько, халіф Абу Бакр був одним з друзів і сподвижників пророка.

Айша іменується матір’ю всіх правовірних мусульман і вважається однією з семи великих знавців ісламських хадисів свого часу, більше двох тисяч яких записані від її імені. За життя її іменували «правдива». Особливо популярне ім’я серед сунітів, а ось шиїти ставляться до неї без особливого пієтету з-за її участі в Битві верблюда – першій громадянській війні серед мусульман. Аїша була непокірної і навіть бунтівної дружиною. Є версія, що вона увійшла в гарем пророка у віці 9 років.

Дослівно з арабської мови ім’я Айша перекладається як «жива, що живе». Ім’я має багато варіантів вимови і написання, залежно від місця проживання носительки – Айшах, Айшат, Айеша, Аишах, Аїша, Ейша, Айса та інші. Спільнокореневим з ім’ям Айша вважають, що ім’я з мови суахілі Аша («життя»).

Значення та характеристика імені Айша

Айша може пишатися гострим розумом і логічним мисленням. Вона вміє слухати і будувати відносини, дипломатична. Айша чутлива, емоційна натура, має розвинену інтуїцію і довіряє їй, якщо впевнена в своїй правоті, не відступить від своєї думки. Намагається бути практичною, пригнічуючи свої творчі пориви і багату фантазію. Вона терпляча і наполеглива, навіть вперта – доводить до кінця всі свої починання. Але якщо ситуація не на її боці, Айша вміє відступити, змінити напрямок. Вона дуже обережна у своїх вчинках і судженнях, відрізняється завидною самовладанням. У разі невдачі може піддатися емоціям: заздрість, роздратування, печалі. Але швидко відновлює бойовий настрій і починає все спочатку, не озираючись назад.

У дитинстві Айша відрізняється підвищеною сприйнятливістю і емоційністю, їй важливо відчуття захищеності і любові. Важко переживає емоційні потрясіння, тиск, схильна до депресій, здатна на бунт. Але в доброзичливій обстановці це весела, життєрадісна, чемна, активна дівчинка.
Володарка імені відрізняється скромністю, ранимою і романтичною душею, сором’язливістю, що впливає на особистісні та любовні стосунки. Їй складно зізнатися у своїй симпатії, розкритися. Для щасливих стосунків їй необхідний розуміє, терплячий, уважний і досвідчений партнер. Важливий для неї і зовнішній лиск кавалера. Такому чоловікові носителька імені буде вірною дружиною. Сім’я дуже важлива для неї, але і самореалізація залишається для цієї жінки важливим аспектом щасливого життя.

Айша – гуманітарій. Вона реалізує себе в творчі професії: художник, письменник, актриса або інші, якщо з дитинства заохочувати її таланти і нахили. Вона прекрасний організатор, вміє будувати продуктивні відносини з колегами. Для Айші має більше значення можливість самовираження, а не матеріальні блага. Підійде їй професія перекладача, викладача, торгового представника, івент-менеджера.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Аеша, Айше, Айшаш, Аешаш, Аишка

Скорочений

Ася, Аишенька, Аша, Ашка

За церковним

немає

Колір

  • Темно-коричневий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

онікс

Метал

свинець

Рослини

кмин

Тотемна тварина

удод

Риси характеру

самовладання, наполегливість, імпульсивність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айша Тайлер ((нар.1970) американська актриса і комік); Айша Галимбаева ((1917-2008) і казахська радянська художниця, живописець. Стала першою професійною художницею серед казашек. Володарка звання Заслужений діяч мистецтв, Народний художник в рідній країні.), Айша Каддафі ((нар.1976) колишній лівійський політичний і громадський діяч, також раніше була послом доброї волі ООН. Дипломат і адвокат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: