Айсель – значення і походження імені

Історія походження імені Айсель

Ім’я Айсель має тюркські корені. Є одним з так званих місячних імен, т. к. корінь “ай” означає “Місяць”. У тюркською мовою існує ціла низка “луноподобных” імен, тому що це світило завжди символізувало для східних народів жіночу красу, ніжність і любов.

З тюркської мови ім’я перейшло в казахська, турецький і азербайджанський, отримавши в кожній мові свої відтінки перекладу. Ім’я Айсель популярно у мусульман завдяки гарному значенням і милозвучності, саме такі імена вважаються правильними для дівчаток.

Ім’я рідкісне для західної культури, але в зв’язку з популярністю деяких своїх власниць стає відомим на Заході. В англомовних країнах ім’я Айсель вважають турецьким, т. к. в Європі проживає багато вихідців з Туреччини. Особливо поширене ім’я у азербайджанців, турків і казахів. Але часто зустрічається у народів Поволжя і Середньої Азії, а ось у українській традиції іменування імені майже немає, є вкрай рідкісним.

Значення та характеристика імені Айсель

З тюркського “aysēl” розшифровується як поєднання коренів “ay” і “sel'” зі значенням “Луна” і “спадає потік”, “потоп”, “маса води”. Тому ім’я Айсель трактується як “потік місячного світла”, “місячний потік”, “потоп з Місяця”. В арабському і турецькій мові ім’я перекладається як “луноподобная”, “схожа з Місяцем”, “місячна”.

Ім’я наділяє свою власницю красою і таємничістю місячного світила. Жінок із цим ім’ям відрізняє якась глибина, мудрість, неймовірна жіноча харизма, сексуальність. Їм властива розвинена інтуїція, уміння без слів розуміти співрозмовника, відчувати емоції людей, співчуття.

Поки Айсель розвивається в сім’ї з рідними і близькими, то вона спокійна і слухняна. Трохи грайливий і балакуча, як типова дівчинка. Обожнює вбрання, красу, тварин. Завжди зі всіма ладнає, до кожного в сім’ї знайде свій підхід і слова розради та підтримки. Айсель – відрада для батьків, їх “маленький дзвіночок”.

У школі Айсель може спочатку розгубитися, почати проявляти агресію або запальний характер. Але з часом, розібравшись в людях, які її оточують, і збудувавши свій круг спілкування, ховає голки, стає колишньою прекрасною і милою дівчиною. У навчанні або одна з перших, або закидає уроки, присвятивши себе творчості або майбутньої професії.

Айсель дуже обдарована від природи: як правило, володіє абсолютним музичним слухом, відчуттям прекрасного, любить вигадувати вбрання, грати на публіку. Але найголовніше – неймовірний талант спілкування! Вона буквально “зчитує” людей. Може вибрати творчу роботу або з людьми. Досить старанна і відповідальна.

В коханні та шлюбі Айсель точно пощастить – вона вміє відчувати брехню і фальш, тому чоловікам її не обдурити. Вибирає довго, хоча шанувальників повно. Любить статусних і самодостатніх чоловіків, але не шукає багатство, просто її приваблюють упевнені і успішні чоловіки, що міцно стоять на ногах. Шлюби Айсель найчастіше щасливі, може народити багато дітей і присвятити себе турботам про сім’ю і дім.

Іменини:

Ім’я не християнське, іменини не святкуються.

Зменшено-лагідний варіант

Айса, Айселечка, Айселюшка, Селюшка, Селечка, Селинка, Айсюша, Айсонька, Селлі

Скорочений

Айса, Ася, Селю, Селлі, Аселя

За церковним

немає

Колір

  • фіолетовий
  • пурпурний
  • синій

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

рубін, гранат

Метал

свинець

Рослини

фіалка, рододендрон, вільха

Тотемна тварина

ворон

Риси характеру

мудра, глибока, принадна

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айсель Магомет кизи Теймурзаде – виконавиця в стилі r’n’b з Азербайджану. Змогла виграти “бронзу” 3-го місця на “Євробаченні” в 2009 році; Айсель Мамедова – “голос” Азербайджану на конкурсі “Євробачення – 2018”, виконує пісні в стилі джаз і соул; Айсель Бабанова – актриса театру і російського кіно (к/ф “День виборів-2”, “Слід”).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: