Айрат – значення і походження імені

Історія походження імені Айрат

Чоловіче ім’я Айрат зустрічається в усьому світі у різних варіаціях: Гайрат, Хайрат, Кайрат. Цим іменем називають своїх дітей узбеки, татари, казахи, башкири і турки. На території Росії воно використовується рідко, зустрічаючись у вихідців з республік Башкортостан і Татарстан. Ім’я Айрат не має ясної етимології. За першою версією, воно пов’язане з арабським ім’ям Хайрат, що позначає «дивовижний». За другою, його пов’язують з монгольським словом Хайрат, що переводяться як «коханий». Третя версія свідчить, що ім’я прийшло з марійської мови, в якому «хай» позначає «сміливість», «мужність». Нарешті, в монгольській мові «ой» означає «ліс», а «арат» — «селянин». Історики з’ясували, що «ойрат» у давніх тюрків і стародавніх монголів було збірним найменуванням деяких племен і родів. Таким чином, «ойрат» — «лісовий народ», проживає колись на Алтаї.

Значення та характеристика імені Айрат

Хлопчик Айрат не приносить батькам турбот: він спокійний і розважливий не по роках. Галасливим іграм з однолітками він віддасть перевагу читання детективу. У Айрата аналітичний склад розуму, що дозволяє йому заздалегідь прораховувати результат дій. Він володіє рисами характеру, притаманними східним хлопчикам: мужність, гордість, волелюбність. Однак тягнеться він до матері.

Для Айрата найголовніше — стабільність. Він не віддає перевагу якомусь шкільного предмету. Вчителям хотілося б, щоб він більше докладав зусиль до навчання. Айрат не любить шкільні заходи, хоча в силу своєї старанності бере в них участь.

Друзів у Айрата завжди багато, часто вони звертаються до нього за порадами, вважаючи його самим розсудливим людиною в оточенні. Однак деякі цураються цього чоловіка, знаходячи в ньому риси самовдоволення і навіть марнославства. Айрат володіє оригінальним почуттям гумору. Його складно назвати душею компанії, але підтримати розмову йому завжди вдається.

Колеги часто користуються тим, що Айрат — виконавчий і старанний працівник, передаючи йому частину своїх справ. Айрат не отримує високі посади. Якщо ж це відбувається, то несподівано для нього і через кілька років стабільної та продуктивної роботи.

Айрата поважають жінки, тому що він ставиться до кожної з повагою. Цей чоловік, не втрачаючи гідності, завжди стає на їх захист. Одружується він рано, згодом ніколи не замислюється про розлучення. В інтимній сфері Айрат стриманий, секс для нього ніколи не стоїть на першому місці. Дружина його повинна бути вірною і ніжною супутницею. Айрат захищає свою сім’ю, особливо дітей, якими він пишається все життя. Батьків він завжди забезпечує матеріально, приходячи на допомогу в будь-яку хвилину.

Айрат — володар богатирського здоров’я. В молодості він любить займатися активними видами спорту, в більш зрілому віці на зміну цим захопленням приходить рибалка. Після сорока років йому потрібно подбати про профілактику хвороб шлунково-кишкового тракту. Він — противник куріння, а алкогольні напої приймає тільки з нагоди урочистостей.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Айратик, Айратушка, Айраточка, Айратонька, Ратушка

Скорочений

Айратка, Ратка, Ратик

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

яшма, лопарская кров

Метал

залізо

Рослини

цибулю, верес

Тотемна тварина

кінь, ворон

Риси характеру

стійкість, обов’язковість, спокій

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айрат Касымович Хаматов — радянський боксер; Кубагушев Айрат Минниахметович — композитор, фольклорист; Айрат Закієвич Фаррахов — російський діяч охорони здоров’я, державний і політичний діяч; Айрат Рашитович Гайсин — башкирська композитор

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: