Айнур – значення і походження імені

Історія походження імені Айнур

Широко розповсюдилося ім’я Айнур має тюркське походження і складається з двох коренів: «ай» — місяць і «нур» — промінь світла. Найбільш точним перекладом буде «місячне світло» або «подібна світлі Місяця». Так як порівняння з нічним світилом завжди вважалося у арабської, перської та турецької поезії найкращим компліментом для жінки, це ім’я вказує на красу його власниці та її багатий внутрішній світ.

Це ім’я широко поширене не тільки в тюркомовних країнах, воно зустрічається в арабів і в Персії. В Росії воно зустрічається на території Татарстану і Башкортостану, це дуже популярне ім’я в Казахстані.

У Західній Європі воно зустрічалося рідко, але після того, як Джон Рональд Толкін назвав так загадкових істот, що мешкали в вигаданому ним світі, це ім’я використовуватись для дітей обох статей. Це ім’я не є тільки жіночим і в мусульманських країнах, хоча хлопчиків так називають рідше.

Називаючи так дитину, батьки хочуть бачити його привабливим у всіх відносинах, чекають, що він буде володіти поетичною натурою.

Значення та характеристика імені Айнур

Головна властивість характеру Айнур — відвага. Вже на дитячому майданчику ця дівчинка готова змагатися з хлопцями та відстоювати свою правоту далеко не дипломатичними шляхами. Вона не боїться покарання, готова визнати свою провину. Вибачившись, уперта Айнур може додати, що і наступного разу зробить теж саме.

Сильний характер і віра в себе роблять її центральною фігурою в будь-якій компанії, але вона, як ніхто, потребує вірних друзів. Вона готова прислухатися до порад оточуючих, її впертість має межі, тому не варто примушувати Айнур до чого-небудь, набагато простіше її переконати.

Вона з повагою ставиться до чужих успіхів, їй подобається, коли близькі люди досягають значних результатів. Програвши, Айнур намагається розібратися, як суперник зміг виявитися сильніше, що саме привело його до перемоги. Вона не шукає собі виправдання, не перекладає провину за програш на зовнішні обставини, однак і не захоплюється самокритикою.

На роботі її цінують за вміння сформулювати проблему і знайти причини її виникнення. Айнур володіє хорошою логікою і прекрасно розбирається в людях. Вона дуже вимоглива до себе тому, ставши начальником, вимагає від підлеглих працювати на совість. Якщо вона бачить, що працівник здатний працювати краще, Айнур зможе вичавити з нього максимум. Зате, якщо у неї є така можливість, то і заохочувати своїх підлеглих вона буде щедро.

Незалежний характер Айнур заважає їй у відносинах з чоловіками, вона часто створює сім’ю пізно, може і після весілля мати пригоди на стороні. Сім’єю вона дорожить, адже незважаючи на зовнішню незалежність, Айнур дуже потребує підтримки та люблячому людині поруч. Чоловік, який зуміє оцінити цей непростий характер, буде щедро винагороджений за це затишним будинком, турботою і ніжністю своєї подруги.

З дітьми Айнур буває надто сувора, вона впевнена, що може вимагати від них у всьому бути кращими. Зате вона завжди готова дати пораду або просто поговорити по душах, тому її малюки обожнюють свою сувору матір.

Займаючись спортом, дівчина з таким ім’ям багато тренується, уважно стежить за чужими успіхами, намагається перейняти чужий досвід. Вона вміє починати з нуля, змінювати стиль тренувань і виправляти помилки.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Айнурочка, Айнурушка, Айнуренок, Айнурка, Нурочка

Скорочений

Айка, Нура, Нурка, Айя, Айна

За церковним

немає

Колір

  • ліловий
  • білий
  • сріблястий

Планета

  • Меркурій
  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

турмалін, кварц, смарагд, сапфір

Метал

олово, уран

Рослини

хурма, осока, ягель, лавр

Тотемна тварина

дельфін, мавпа, олень

Риси характеру

сміливість, обдарованість, чесність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айнура Салихидинова – киргизька співачка; Айнур Турсынбаева – акин з Казахстану; Айнур Ільясова, Айнур Турганбаева, Айнур Ніязова – казахстанські кіноактриси; Айнур Керимбетова – азербайджанська співачка, композитор; Айнура Салахидинова – популярна киргизька співачка; Айнура Керимбетова – сучасна російська співачка; Айнур Пулатова – українська художниця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: