Айназ – значення і походження імені

Історія походження імені Айназ

Ім’я Айназ має тюркське походження, воно складається з двох коренів, перший з яких «ай» позначає місяць або росу в місячному світлі і прийшло в тюркські мови фарсі. Корінь «зв» — тюркський, на українську це слово перекладається як «ніжність, ласка». Ім’я Айназ позначає «ніжна, як місяць». Поетичне порівняння з нічним світилом традиційно вважалося кращим компліментом для жінки, тому, даючи таке ім’я, батьки припускали, що їх дочка буде красивою і привабливою. Хоча ім’я Айназ і не є запропонованим Кораном, воно дуже популярне серед мусульманського населення нашої країни, особливо в Башкирії і Татарстані. Ім’я поширене в Індії, Туреччини, арабських країнах та Ірані. Так часто називають дівчаток у Казахстані, Узбекистані, Киргизстані і Таджикистані. Значно ребе так називають хлопчиків, у цьому випадку Айназ перекладається як «луноликий».

Значення та характеристика імені Айназ

Домінуюча риса характеру Айназ — цікавість і потяг до пригод. Вже в дитинстві вона проявляє свавільний і дуже самостійний характер, буває примхлива і вперта. У будь-якому колективі Айназ прагне грати першу скрипку, і дуже часто їй це вдається, адже крім напору і прагнення бути першою, вона володіє умінням подобатися і швидко приймати вірні рішення. При всій любові до першості, вона вміє вислухати чужу думку і готова дотримуватися порад, якщо вважає їх раціональними.

Айназ любить і вміє працювати, але набагато краще проявляє себе як менеджер або організатор, ніж в якості рутинного виконавця. Вона справедливий і розумний начальник, але може бути дуже жорсткою, якщо відчуває, що її рішення ігнорують. Айназ добре вчиться, її знання часто поверхові, зате великі — вона знає багато, але зовсім не глибоко. Однак природний розум і вміння добре викладати свої думки допомагають їй уславитися интеллектуалкой.

Айназ часто досягає успіху в бізнесі, особливо добре у неї виходить запускати нові незвичайні проекти, однак вона втрачає до них інтерес після того, як налагоджений бізнес починає приносити стабільний дохід і вже не потребує її організаторського таланту.

Незважаючи на бажання бути в центрі уваги, одягається Айназ досить стримано, хоча і дуже елегантно. Вона не стежить за модою, не звертає увагу на бренди, але відмінний смак і почуття міри роблять будь-її вбрання зразковим.

В любові вона винахідлива і готова першою проявляти ініціативу, але, отримавши відмову, легко остигає. Цікавість і потяг до пригод можуть стати причиною зради, але короткочасні інтрижки не відображаються на її прихильності до обранця. Вона не сама поступлива дружина, зате нудьгувати з цієї вигадницею точно не доведеться. Айназ рідко живе з людиною з жалю або за звичкою, для неї дуже важливо по-справжньому любити партнера.

Айназ обожнює своїх дітей, але буває дуже деспотична, що призводить до конфліктів і може стати причиною серйозної сварки. Вона вміє організувати правильний розпорядок дня, уважно ставиться до успіхів у навчанні, але може не помітити серйозних емоційних проблем дітей, так як занадто зайнята собою і своєю кар’єрою.

Іменини:

не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Айназочка

Скорочений

Айна

За церковним

немає

Колір

  • помаранчевий
  • золотий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

хризоліт, аквамарин

Метал

ртуть

Рослини

перекоти поле

Тотемна тварина

верблюд

Риси характеру

прагнення домінувати, упертість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айназ Заріпова -татарська співачка; Айназ Азаруш – іранська актриса; Айназ Турешбаева – казахська художниця, Айназ Ільясова – татарська дитяча письменниця, Айназ Мохаммоди – іранський історик; Айназ Хабібуліна – журналістка, політичний оглядач.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: