Айлана – значення і походження імені

Історія походження імені Айлана

Ім’я Айлана дуже давнє, корінь “ай” і “лан” можна зустріти в багатьох мовах. Значення імені пов’язують найчастіше з Місяцем і місячним сяйвом. Воно набуло поширення у східних країнах і у тюркських народів. Вважається досить популярним у тувинців, якутів, евенків, казахів, бурять, арабів.

Зараз цим ім’ям часто називають мусульмани своїх дочок, вибираючи його за гарне “правильне” значення і милозвучність. На Заході ім’я дуже рідкісне, воно не характерно для західної традиції. У Росії ім’я традиційне для корінних народів, мусульман. Мелодійне і незвичайне ім’я привертає увагу батьків, які шукають унікальне ім’я для доньки. Можливо, що мода на такі виділяються на загальному тлі імена принесе ім’я Айлана і в російську традицію іменування.

Значення та характеристика імені Айлана

Суперечок навколо імені багато, бо багато мов дають власну трактування значення. Наприклад, тувинці вважають, що ім’я споконвічно тувинским зі значенням “дарована Богом” – аналог Богдани або від “айлан” – “соловей”. У тюркською мовою корінь “ай” означає “Місяць”, “місячне світло”, що поєднуючись з другим коренем “лан” – “ніжна”, “подібний”, можна перевести як “луноликая”, “луноподобная”, “ніжний світло Місяця” і т. п.

Айлана улюблениця сім’ї: тиха, слухняна і чарівна малятко з сильним жіночим початком. Нахил голови, рухи, погляд – все говорить про те, що перед нами майбутня красуня. Вона з надзвичайним тактом і емпатією спілкується з людьми, дарує свою любов. З дитинства наділена сильною інтуїцією. Тягнеться до краси і мистецтва.

Шкільна пора проходить без особливих турбот і хвилювань. Айлана старанна і здатна, вчиться добре, розвивається в гуртках і секціях. Дівчинка обдарована музичним слухом і почуттям ритму, тому спів танці їй даються легко. Часто Айлана захоплюється грою на якому-небудь мелодійною класичному (фортепіано, скрипка, флейта, арфа) або народному струнному інструменті.

Одне із значень імені “соловей” зовсім не випадково, тому що переважними професіями для Айланы можуть бути: співачка, ведуча, актриса – ті, де задіяний голос і спілкування на рівні емоцій. Будь-яка творчість, пов’язана з мистецтвом і дизайном, показано для Айланы. Але власниці цього імені цілком можуть освоїти і інші спеціальності, особливо потребують посидючості й уважності. Айлане по плечу відповідальні професії зразок інженера, лікаря, економіста, юриста, нотаріуса і т. п.

У любові жінка з таким ім’ям обов’язково рано чи пізно знайде щастя. По молодості Айлана може бути обманута в почуттях, т. к. занадто довірлива і влюблива. Але з часом вона навчиться вибирати гідних чоловіків, які все життя надають їй знаки уваги. Завжди буде з кого вибирати. Сім’я для Айланы на першому місці, особливо її діти. Вона вкладає в них всю душу, зберігає тісні і теплі відносини з дітьми на все життя.

Іменини:

Іменини не святкуються, т. як ім’я не християнське.

Зменшено-лагідний варіант

Айя, Ланочка, Айлуша, Айланочка, Айлуня, Айланчик, Айлена, Ланичка, Айлуля, Луся, Лануся

Скорочений

Айла, Лана, Лані, Айя

За церковним

немає

Колір

  • білий
  • золотистий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

кварц-волосатик, бурштин

Метал

олово

Рослини

півонія, верба

Тотемна тварина

зозуля

Риси характеру

м’яка, спокійна, жіночна

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айлан (Асем Жакетаева) – співачка з Казахстану, учасниця проекту Superstar; Айлана-Арт – проект по розпису готового одягу з Удмуртії; Айлана Фрезер – професор математики з Канади, знайома роботами з геометричного аналізу; Айлана Гестія – продюсер фільмів і серіалів з Голлівуду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: