Айдар – значення і походження імені

Історія походження імені Айдар

Ім’я Айдар має кілька версій походження. Перша версія появи імені трактується тюркською мовою. Згідно з цією версією, ім’я утворилося від слова “луна” – “ай”, тому частіше переклад цього ім’я звучить як “місячний”.

Друга трактування імені має арабське коріння і означає “гідний”, “авторитетний”. Правильним за цією версією вважається і вимову “Хайдар”.

За третьою версією дане ім’я утворилося у калмик від виразу “коса на лобі”. Вважається, що таким словосполученням раніше позначали чоловіків з незвичайною зачіскою: козаки голили голову наголо, залишаючи лише невеликий чуб на лоба, з якого заплітали косу.

Ім’я Айдар вимовляється по-різному у народів: у Башкирії – Айзар; в Чувашії – Айтар; в Казахстані, Киргизії і Татарстані – Айдар.

Так як ім’я Айдар не відносять ні до католицького, ні до православного імені, то іменин у нього не існує.

Значення та характеристика імені Айдар

У володаря цього імені неодмінно є така якість, як відданість цілі і діла. Досягти кар’єрних висот у житті для Айдара не складе праці, він владний, лідирує у своїй справі і веде за собою людей, здатних допомогти йому в досягненні результату. У колективі він завжди в пошані, авторитетний, має нестримної харизмою, тим самим розташовуючи оточуючих до себе з перших хвилин знайомства.

Головне для чоловіка Айдара навчитися не вимагати від людей (і себе в тому числі!) більше, ніж вони можуть дати.

Талант, здатність і схильність до певного виду діяльності, які згодом призведуть Айдара до вершин кар’єри, очевидні ще з дитинства і з роками лише зміцнюються і розвиваються. Від того, як Айдар скріпить зусилля на шляху реалізації своїх цілей, безпосередньо залежить успіх в його житті.

З дитинства Айдар працьовитий, сильний фізично і морально, в той же час самолюбний і навіть егоїстичний. Тим не менш, це не заважає йому заводити нових друзів і ставати успішним в сім’ї та кар’єрі. У будь-якій компанії Айдар відчуває себе спокійно і впевнено, любить спілкування і з легкістю знаходить спільну мову з кожним. Приходить на допомогу людині, якщо вважає його близьким для себе, в іншому разі виявляє свою зарозумілість.

Романтичний, галантний, влюбливий, уважний по відношенню до жіночої статі, Айдар не вміє бути вірним і одружується пізно, якщо одружиться взагалі. Жінки вважають його не серйозним, на побудову сім’ї з ним може зважитися тільки дуже сильна дівчина, здатна закривати очі на зради і приймати його складний характер з усіма “сюрпризами” і надмірною імпульсивністю.

Айдар дуже розважливий і прагматичний. Ці якості захищають його від поразок, адже перш, ніж прийняти рішення, він будує плани, довго роздумуючи і обдумуючи кожен свій крок, розглядаючи всі можливі варіанти.

Часто Айдар володіє здатністю передбачати майбутнє, відчувати його нутром, тому серед володарів цього імені багато провісників і екстрасенсів.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Айдашка, Айдушка, Айдечка, Айдарочка, Айдарушка, Дарик

Скорочений

Ай, Айді, Айдик, Айдарка, Дар, Дарка

За церковним

немає

Колір

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

топаз

Метал

платина

Рослини

верба, мак

Тотемна тварина

кіт

Риси характеру

комунікабельність, працьовитість, імпульсивність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айдар ((кінець VIII ст. — 865) цар Волзької Болгарії раннього періоду), Айдар ((XV століття) ординський князь, зять хана Улу-Мухаммеда), Айдар ((XV століття) кримський царевич, син кримського хана Ази-Гирея), Айдар Галімов (співак, Народний артист Республіки Башкортостан і Народний артист Республіки Татарстан), Айдар Гайнуллин ((нар.1981) російський баяніст зі світовим ім’ям, відомий вокаліст і композитор)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: