Айдана – значення і походження імені

Історія походження імені Айдана

Жіноче ім’я Айдана утворилося від двох казахських слів. «Ай» у перекладі означає — місяць, а «дана» — мудра. Дослівно можна перекласти як «місячна мудрість». У тюркських народів це ім’я перекладається як «дівчина з місяця» або «місячна гостя». В давнину це ім’я було якимсь побажанням. Коли батьки хотіли, щоб їхні доньки були красивими, мудрими і відданими, їх називали Айданами. Деякі антропонимики вважають, що це жіноче ім’я дійшло до нас з арабської мови, в якому теж мало гарний первод — «перлина».

Значення та характеристика імені Айдана

Маленька Айдана — «золота» дитина. Завжди слухається батьків, копітко займається домашніми справами і вчить уроки. Зазвичай з такими дітьми не виникає проблем. Покладається на думку батьків при виборі гуртка або секцій. З-за високого почуття відповідальності, іноді маля може впасти у зневіру. Тоді батькам просто необхідно дати дівчинці відпочинок від школи чи домашніх справ, після цього дитина приймається за обов’язки з подвоєною силою.

Жінки з ім’ям Айдана абсолютні реалистки, їм не властиво віддаватися мріям і мріям. З деякою неприязню вони ставляться до людей, які перебувають в своїй уяві. Айдана ніколи не подружиться з людиною, який звик скаржитися на свої проблеми і шукає шляхи їх вирішення. Айдана вважає, що господиня свого життя — вона сама, а успіх у всьому залежить тільки від зусиль, а не від волі випадку. Вона не звикла засуджувати інших і не приймає осуду на свою адресу.

Сім’я — одна з найбільш важливих речей у житті дівчат з таким ім’ям. Айдана відповідально ставиться до вибору супутника життя. Поруч з нею завжди врівноважені, сильні чоловіки і вміють співчувати чоловіки. Для жінки важливо бачити в чоловікові надійного друга, з яким можна розділити будь-які негаразди і відчути себе слабкою. Як і будь-яка дівчина, Айдана любить компліменти і залицяння, але це не головне у шлюбі. Набагато важливіше вчинки, які робить чоловік.

Айдана вважає, що досягти чого-небудь можна лише копіткою працею, тому багато працює і завжди доводить справу до кінця. Завдяки такому погляду на професійну сферу вона досягає висот сама, а не за рахунок інших людей. Айдана відмінно працює в команді, вміє вислуховувати обґрунтовану критику і виправляти власні помилки.

З грошима звертається обережно, вміє збирати і розподіляти свої витрати. Багато хто сприймає це як скупість, однак жадібною Айдану назвати не можна.

Айдана завжди знаходиться в оточенні людей, однак у ній просліджуються риси одинаки. Жінка за своєю природою схильна до депресії, тому на психічний стан потрібно звертати особливу увагу. З дитинства має слабкий імунітет. Айданам слід відповідально підходити до свого здоров’я, більше часу проводити в спортзалі і на свіжому повітрі.

Іменини:

не відзначає

Зменшено-лагідний варіант

Айданочка, Айданушка

Скорочений

Дана

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Нептун
  • Місяць

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

яшма

Метал

залізо

Рослини

кропива

Тотемна тварина

півень

Риси характеру

скрупульозність, відповідальність, зосередженість

Число імені

6, 9, 31

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Айдана Меденова – співачка, солістка групи KeshYOU

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: