Адріан – значення і походження імені

Історія походження імені Адріан

Адріан – чоловіче ім’я, що походить від латинського Adrianus – житель Адрії – держави венетів, тому часто ім’я Адріан трактують як “той, що відбувається з Адрії”, за іншою версією – “той, що родом з берегів Адріатичного моря”.

Помилково іноді ім’я Адріан ототожнюють з Андрій, оскільки останнє має грецьке походження і виводиться від andreios – “мужній”, “хоробрий”.

День ангела Адріана святкують 16 лютого, 18 березня, 17 квітня, 30 квітня, 18 травня, 21 травня, 30 травня, 5 червня, 8 вересня, 14 листопада, 2 грудня.

Святий мученик Адріан Никомидийский був суддею перших християн, однак перейнявся їх вірою і сам став християнином. Імператор в покарання за цей вчинок заарештував його і посадив у темницю, де Адріан і помер в муках за Христову віру. Наталя, дружина Адріана, теж великомучениця і християнка, підтримувала, втішала і підбадьорювала чоловіка до самої його смерті. Сама Наталя померла на могилі чоловіка у Візантії і була похована поруч з ним. Ця подружня пара – Андріан і Наталя – незважаючи на те, що прожили в подружжі всього один рік, вважаються покровителями довгого і щасливого шлюбу.

Сьогодні ім’я Адріан не користується великою популярністю, тому для нього не характерна розгалужена система скорочених і зменшувально-пестливих форм: Адрианчик, Адриаша, Адря, Адріано.

Значення та характеристика імені Адріан

Носії імені Адріан просто приречені на життєвий успіх і фарт. Здається, представники цього імені просто не мають негативних рис: вони відрізняються добротою і співчуттям, професіоналізмом і наполегливістю, самостійністю і здатністю іти на компроміс.

Адріан – це завжди сильна особистість, яка здатна пожертвувати власними інтересами заради спільного блага. Однак нерідко здатність до самопожертви шкодить Адріану, оскільки може бути предметом спекуляції з боку непорядних людей. Щоб у чоловіка з цим ім’ям гармонійно склалося життя, його супутницею повинна бути раціональна і обачлива жінка, здатна утримати його від непотрібної жертовності, не допустити, щоб Адріан став маріонеткою в чужих руках.

Адріан – гармонійно розвинена людина, врівноважений і спокійний. За життя він реаліст, проте любить помріяти, не завжди при цьому розрізняючи мрію і реальність. Часто Адріан може поставити перед собою досить ефемерну мрію, не уявляючи, як її досягти. І в цьому випадку знову на допомогу повинні прийти рідні і близькі чоловіки, щоб направити його, чітко окреслити предмет бажань.

Адріан – улюбленець жінок, він завжди привертає увагу незвичністю, оригінальністю суджень і емоційною відкритістю. Чоловік, що носить це ім’я, цілком усвідомлює власну привабливість і грамотно користується нею.

Адріан – творча людина, тому і вибирає професію пов’язану з мистецтвом. З нього вийде талановитий художник, чудовий музикант або навіть видатний письменник. Однак працьовитість і наполегливість Адріана відкривають йому шлях і у велику науку: його скрупульозність і професіоналізм дозволять здійснити чимало серйозних відкриттів.

Адріан дуже чуттєвий і недовірливий, переживає через будь-яку дрібницю. Здається, зовсім незначна невдача може вивести його з рівноваги, призвести до того, що чоловік опускає руки і розчаровується у своїх можливостях. Ця риса характеру піддає Адріана стресів і депресій, з яких без сторонньої допомоги хлопцеві вийти важко, але можливо.

Звичайно, суто позитивні характеристики імені роблять його привабливим для молодих батьків, тому не дивно, що ім’я в різному фонетичному оформленні активно використовується в усьому світі. Так, в Італії частотним є Адріано, в Португалії – Адріану, В Німеччині – Адріан, у Франції – Адрієн, у Великобританії – Едріен.

Чимало відомих людей носили і носять це ім’я: Адріан (римський імператор), Адріан (папа римський), Адріан Моро (живописець), Адріано Челентано (актор), Адріан Ешбахер (піаніст), Адріан Пеунеску (поет).

Іменини:

16 лютого, 18 березня, 17 квітня, 30 квітня, 18 травня, 21 травня, 30 травня, 5 червня, 8 вересня, 14 листопада, 2 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Адрианчик, Адрианушка, Адрианонька, Адрюша, Адрик, Дрончик

Скорочений

Адря, Дрон, Дроныч

За церковним

Адріан

Колір

  • синій

Планета

  • Прозерпіна

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

мармур

Метал

бронза

Рослини

маслина, дельфініум

Тотемна тварина

кондор

Риси характеру

оптимістичність, рішучість, самостійність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Публій Елій Траян, Адріан, більш відомий як Адріан ((76 – 138) римський імператор у 117 — 138 роках. Трибунскую владу отримував 22 рази. Імператором був проголошений два рази консулом був тричі. Повний титул до моменту смерті: Імператор Цезар Траян, Адріан Серпень, Великий Понтифік, наділений владою народного трибуна 22 рази, Імператор 2 рази, Консул 3 рази, Батько Вітчизни.), Адріан Кокорєв ((1810 – 1877) російський архітектор, головний архітектор Гатчини з 1854 року (за іншими даними — з 1850 року, з 1852 року, з 1855 року) по 1870 рік (за іншими даними — по 1877 рік). Для будівель Кокорева характерні риси еклектизму.), Адріан Муту ((нар.1979) румунський футболіст, нападник), Адріан Крістя ((нар.1983) румунський футболіст, півзахисник), Адріан Піотровський ((1898 – 1937) російський і радянський перекладач, філолог, драматург, літературознавець, театральний критик, кінознавець, художній керівник кіностудії «Ленфільм». Заслужений діяч мистецтв РРФСР (1935).), Адріан (Андріан, Андрій) Дівов ((1749 – 1814) таємний радник, сенатор, герой Чесменського битви)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: