Аделіна – значення і походження імені

Історія походження імені Аделіна

Досліджуване ім’я, ймовірно, має давньогерманської витоки. Племена германців, що населяли Північну, частково Західну Європу і Скандинавію охоче називали дочок іменами, в основі яких перебував корінь «адал»: Адельгейда – Аделаїда – Аделисия – Аделіна.

У XII н. е. онука Вільгельма Завойовника по імені Аделіна стала аббатисой жіночого Бенедиктинського монастиря в Нормандії, була канонізована і шанується католиками як свята. Пам’ять блаженної угодниці святкується 2 вересня і 20 жовтня.

На статус його батьківщини претендують Франція, Англія, Іспанія, Польща, Італія, де воно досить популярне нині, частіше у варіантах Эделайн, Анделін і Адель, що застосовується і для наречення чоловіків. Мабуть, від нього походять імена Аліна, Пекла, Ліна, Ділячи. Іноді вони використовуються як його зменшувальна форма.

Згідно альтернативної теорії є мусульманським і зародилося в древнеарабском мовою. У країнах ісламу зустрічаються дами з ім’ям Аділя, але самі східні жителі визнають, що воно запозичене у чужинців, хоча і співзвучно арабському «адль» – «піднесена».

В Україну принесено в XIX ст. і вже близько двох століть зберігає статус щодо рідкісного. За статистикою в 2010-2015 рр. лише 7-20 новонароджених українок з 10 тисяч дітлахів отримали це ім’я.

Його популяризації посприяли досягнення фігуристки Сотникової, що вперше подарувала вітчизняному спорту олімпійське золото в одиночному катанні. У числі інших відомих його носіїв російська поетеса Адалис, балерина Джури, італійська оперна співачка Патті, британська поп-зірка Адель, політик Гуссо, піаністка Китрих, актриса Рісторі.

Значення та характеристика імені Аделіна

У перекладі з німецьких діалектів слово означає «благородна», «пахуча»; з протоарабского прислівники перекладається схожим чином, а ще як «побожне»; з татарської – «чесна», «порядна».

В його звучанні чується багато позитиву: добро, ніжність, краса, невагомість, витонченість і благонадійність. Не містить відтінку слабкості, пасивності, а яскраві нотки сміливості і високих поривань. Сприймається як аристократичне. Незвичайність надає йому додаткову енергетику, утрачиваемую модними іменами. Справедливо твердження тільки по відношенню до повної версії, а не скороченим зверненнями. «Ліна» і «Аліна» – більш приглушенны, Ада – навпаки гучне і мужнє.

Подібні властивості і відсутність чоловічого аналога в більшості регіонів його затребуваності говорять про те, що воно наділяє власницю жіночністю, вразливістю, сенситивністю.

Покровитель імені в астрології Венера – планета любові, натхнення і гармонії. Асоціюється з впливом сузір’я Риб; його талісмани – бурштин, перли і аквамарин; кольори – бузковий і блакитний; символ – ставрида; рослини – верба і льон; квітка – лілія; стихія – вогонь.

Риси характеру імені Аделіна

Власниці імені добрі, чутливі і м’які натури. У ранні роки їм особливо важко пристосуватися до жорстких умов суспільства. Але вони вольові, самостійні і серйозні, здатні досягти поставленої мети поодинці. Оптимізм допомагає їм пережити важкі моменти, не падаючи духом.

Дівчина рано виявляє потяг до знань, у неї розвинений інтелект, почуття гумору. Вона небайдужа до уваги, але скромна, трохи невпевнена, бо лідером компанії стає зрідка.

Будучи типовим інтровертом більше живе у своєму внутрішньому світі, але їй подобається спілкування з цікавими людьми. Вона – самовідданий один, може підтримувати зв’язок зі шкільними подругами до старості, цінує дружбу і розташування приятелів. Досить великодушна і турботлива, щедра, вміє співпереживати.

Витончений смак, гарна зовнішність і прагнення до творчості часом впливає на формування марнославства і нарцисизму у цієї особи. Але вона інтелігентна, тактовна і не демонструє надмірно негативні якості власної особистості. Тлумачення імені цілком відповідають її вподоби – відкидає інтриги і будь-яку моральну нечистоту.

Різнобічні таланти змушувати Аделіну змінити ряд захоплень і хобі, спробувати різні заняття. Нові знайомства і відкриття приносять їй задоволення. В молодості легковажна, але схильність до самоаналізу дозволяє їй уникнути великих помилок і розсудливим.

З віком проявляє наполегливість, часом жорсткість, але не втрачає унікального чарівності і врівноваженості.

Сімейні та любовні стосунки Аделіни

Дівчина з цим ім’ям романтична, їй потрібна турбота, захист і залицяння протилежної статі: спільні походи в театр, побачення, презенти. Вона не поспішає виходити заміж, поки не проаналізує душевний склад свого обранця і не переконатися, що кохана їм. Дорожить свободою і особистим простором.
Для чоловіка намагається залишатися другом, опорою, розділяє його інтереси.

Її ранить байдужість чоловіка, часто служить причиною розлучення. Така жінка потребує непідробний участю. Благовірний навіть після довгих років подружжя повинен підносити їй сюрпризи і компліменти, але не лестити, адже вона відчуває нещирість. Разом з тим від нього буде потрібно не приймати самоличных рішень, визнавати рівноправність супутниці. Не останню роль відіграє спільність поглядів.

Дітей Адель обожнює, мудро чергуючи безмежну ласку зі строгістю. У сімейному житті вона жертвенна, але бажає, щоб її заслуги оцінили.

Шлюб набуває, як правило, неодноразово, шукає людину, яка розуміє її. Побутові проблеми її не лякають, створює затишок і хоче, щоб рідні були домосідами – дня них організовує різноманітний дозвілля.

Розглянута леді чуттєва, але сором’язлива, їй знадобиться терпіння і делікатність з боку партнера, щоб реалізувати сексуальність. Її граціозність і беззахисність зводять кавалерів з розуму. Для неї важливо довіру до серцевих і інтимних взаєминах.

Вдалий союз з Данилом, Дмитром, Сергієм, Іваном, Миколою.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Аделіни

Відповідальна працівниця і колега – все це про Аделине. Вона відмінно справляється з завданнями, не конфліктує і заслуговує повагу начальства і колективу. У команді шукає однодумців, воліє ділитися ідеями. Для неї важливий психологічний клімат організації.

Просування по службі відбувається повільно, але вона і не прагне керувати, лише б її справа приносило задоволення, виробляло корисний ефект. Монотонна праця швидко стомлює і відштовхує її, викликає роздратування.

Їй підійдуть професії педагога, лікаря, рекламного агента, бухгалтера, фінансиста. У них проявить теплоту, методичність і витримку. Виконує обов’язки настільки старанно, що уподібнюється трудоголіку.

Не менш прийнятні і креативні спеціальності: артистка, співачка, дизайнер, художник, модельєр або модель, архітектор. Глибоко відчуває стиль і естетику предметів. А інтуїція сприяє їй у творенні, розкриваючи вроджену мрійливість і багата уява. Вона і потенційний парфумер, оскільки нюх і зір у цієї персони загострені.

У підприємництві не процвітає, хіба що при наявності випробуваного напарника. Не в силах поєднувати сім’ю, якій присвячує левову частку часу, і підприємницькі починання.

Матеріальна сторона трудової діяльності для неї другорядна.

Здоров’я Аделіни

Володіє прекрасним здоров’ям, але внаслідок неуважності схильна до травм. У зрілості турбують головні болі, безсоння, патології судин з-за емоційної сприйнятливості, хвилювань про нащадків і близьких.

У Аделін трапляються захворювання бронхів і легенів, їм слід уникати переохолодження та застуди. Вразливий їх хребет, опорно-руховий апарат. Головний ворог для них – малорухливість. Рекомендовані регулярні прогулянки, танці, плавання. При сидячій роботі медики радять стежити за поставою, вибирати зручні пози в положенні сидячи. Викривлення провокує і скромність Делі, звиклої сутулитися.

Силові вправи небезпечні для її тендітної статури і нетривкого скелета. Оптимальними типами фізичної активності послужать гімнастичні індійські практики, легка атлетика, велопробіги та гірськолижний спорт.

Для нормального самопочуття їй потрібен повноцінний нічний відпочинок, раціональне харчування. У теплий сезон нерви заспокоїть проживання за містом, далеко від шуму і суєти, негативно позначаються на її стані.

Ім’я Аделіна для дитини

Маленька Аделиночка не доставляє клопоту батькам, але вони покликані забезпечити їй відчуття безпеки і комфорту, навчити спілкуватися з однолітками без боязкості. Психологи пропонують заохочувати дитину в спробах малювання, хореографії, вокалу і прилучення до інших видів мистецтва. Значимо підкріплення її потягу до навчання: читання книг, бесіди з дорослими радують і духовно збагачують дівчинку.

У підлітковому періоді їй не обійтися без підтримки батька та матері для встановлення контакту з однокласниками щоб уникнути замкнутості.

Ім’я можна дати первістку або подальшим чадам: крихітка трепетно опікується братів і сестер, та й в цілому прив’язана до родичів.

Гармонійно доповнюється по батькові Богданівна, Антонівна, Андріївна, Артемівна, Павлівна, Ігорівна Вікторівна.

Воно знадобиться для народжених під знаками Риб, Овна, Діви, Терезів і Водолія. В православ’ї іменини відсутні, хрестильне ім’я буде схожим, але іншим.

Іменини:

2 вересня, 20 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Аделинка, Аделиночка, Аделинушка, Аделинчик, Аделишка, Аделька, Адочка, Линочка, Лінка, Делька, Делюшка

Скорочений

Пекла, Ліна, Адель, Ділячи

За церковним

Аделіна

Колір

  • ліловий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

перли

Метал

залізо

Рослини

верба, лілія

Тотемна тварина

ставрида

Риси характеру

нерішучість, скромність, сильна воля

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аделіна Адалис, російська перекладачка і поетеса, АделинаКитрих, піаністка Великого театру, Аделаїда Рісторі, відома італійська акторка, Аделіна Патті, відома оперна співачка, що володіє прекрасним колоратурним сопрано.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: