Аделаїда – значення і походження імені

Історія походження імені Аделаїда

Жіноче ім’я Аделаїда (Adelaide) – це французький варіант (Adélaïde) відомого давньогерманської мови імені Адельгейда (Adalheid, Adelheid, Adelheidis). У цьому складному імені можна виділити два кореня. Перший корінь – це adal, він переводиться, як «благородний» чи «знатний». Другий корінь heid означає «вид», «рід» чи «образ». Таким чином, ім’я Адельгейда, а значить і ім’я Аделаїда, в перекладі з давньогерманської мови означає «благородство», «благородна виглядом» або «благородним походженням». Скороченою формою цього імені є ім’я Іда.

Іменини Аделаїда за католицьким календарем може відзначати 5 лютого та 16 грудня. А ось у православних святцях такого імені немає. Ім’я Аделаїда відноситься до досить рідкісним жіночих імен, що зустрічаються звичайно в країнах Європи.

Значення та характеристика імені Аделаїда

Жінка з ім’ям Аделаїда відрізняється розвиненим інтелектом і живим розумом, багатою уявою, цікавістю і допитливістю. У неї дуже хороша пам’ять і миттєва реакція, що дозволяє швидко зорієнтуватися в будь-якій ситуації. Вона любить читати і постійно розвивається.

Аделаїда емоційна і справедлива. Вона наділена надзвичайною інтуїцією. Аделаїда вміє бути милосердною по відношенню до інших людей. Це товариська, доброзичлива, з іронією і гумором дівчина. Аделаїда легко знаходить спільну мову з оточуючими і навіть малознайомими людьми, завдяки своїй комунікабельності. Але іноді вона буває зарозуміла.

Аделаїда людина з сильною волею. Їй складно нав’язати якесь рішення, так як вона не любить чужих порад і віддає перевагу у всьому розбиратися сама. Вона не доводить спорів до сварок, так як при своїй емоційності є цілком врівноваженою людиною. Намічену мету вона завжди досягає, докладаючи терпіння, завзятість і наполегливість. Вона не терпить непорядності.

Негативними рисами Аделаїди є самовпевненість, злопам’ятство і образливість. Вона довго пам’ятає образи і прагне покарати свого кривдника.

Аделаїда любить подорожувати і часто обирає професії, пов’язані з поїздками. Вона може стати стюардесою, модним дизайнером або манекенницею. Вона наполеглива і обов’язкова, тому може знайти себе практично в будь-якій сфері.

Аделаїда стежить за своєю зовнішністю, вона надзвичайно жіночна і відрізняється бездоганним смаком, що приваблює чоловіків. Аделаїда чарівна і може зачарувати будь-кого. Вона знає, як завоювати увагу й успішно користується цим. У неї завжди багато шанувальників, але заміж вона не поспішає, так як їй складно визначитися з вибором. Свої почуття Аделаїда воліє приховувати і буває зазвичай дуже стриманою з чоловіками.

Аделаїда стає доброю господинею і люблячою матір’ю. Вона чудово готує і вміє створити в будинку затишок. Любить приймати гостей. Для чоловіка і дітей вміє стати відданим другом.

Іменини:

5 лютого, 16 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Аделаидочка, Аделаидушка, Аделаидонька, Делочка, Делушка, Делонька

Скорочений

Аделаидка, Пекла, Адель, Справи, Ділячи, Іда

За церковним

Аделаїда

Колір

  • ліловий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

магнетит

Метал

залізо

Рослини

верес

Тотемна тварина

гриф

Риси характеру

товариськість, чутливість, благородство

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аделаїда (Адель, Адель) Аквітанська – королева Франції; Аделаїда Нормандська – графиня Омальская, рідна або однокровна сестра Вільгельма Завойовника; Аделаїда (Адель, Адель) Савойська (Морьенская) – королева Франції, дружина Людовіка VI; Аделаїда Всеволодівна – дочка київського князя Всеволода Ярославича

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: