Адам – значення і походження імені

Історія походження імені Адам

Ім’я Адам перекладається з давньоєврейської як “створена з червоної глини”, але згодом це ім’я стало прозивним і до сьогоднішнього дня його переводять як “людина”.

Адам – ім’я першої людини на Землі, створеного Богом зі звичайної глини. В античній міфології Адам вважався богом, напівбогом і героєм. В ісламі це ім’я є святим і шанується як ім’я отця всього людства і першого пророка Аллаха.

Вважається, що створення Адама відбувалося за образом Божим і величали його «сином Божим». В православ’ї і католицизмі Адама шанують нарівні зі святими як першої людини – родоначальника людства. Для католиків Адам – покровитель садівництва і городництва.

День ангела Адам відзначає 27 січня. Вважається, що саме в цей день він був побитий сарацинами за християнську віру.

Значення та характеристика імені Адам

У дитинстві Адам впертий, ранимий, емоційно неврівноважений хлопчисько. Він не схожий зовні ні з мамою, ні з татом, до сімейних традицій ставиться скептично з дитинства, заперечуючи значимість. Щоб виростити такого хлопчика, батькам доводиться прикладати чимало зусиль. Лише подорослішавши, він стає спокійніше і починає адекватно реагувати на події навколо. У школі він працьовитий і прагне до знань, навчання дається йому не легко, але у нього все виходить робити “на відмінно”.

Дорослий Адам доброзичливий, простий, відкритий для оточення і завжди готовий прийти на допомогу, якщо виникає така необхідність. Абсолютно нехитрий і цим надовго заманює людей у своє коло спілкування. Адам вимогливий до себе й до свого зовнішнього образу, не сприймає м’ятою одягу і брудних черевиків.

Негативно характеризують Адама такі якості, як зайва вразливість, ранимість і не завжди доречна недовірливість.

Якщо Адам не може реалізуватися в любовній сфері, він стає схильним до маніакальної пристрасті щодо протилежної статі, хоча перед жінками часто схиляється. Статеве життя Адам починає вести занадто рано, має багато партнерів, не шукає серйозності, і якщо трапляється шлюб, то він, як правило, не успішний і Адам в ньому не щасливий.

Адаму властиво замикатися в собі, аналітично і холодно міркувати, бути суб’єктивним у вирішенні більшості питань і ніколи не ставити себе на місце інших людей. Володіючи таким характером, в суспільстві він є лідером, дуже дисциплінований і вимагає дисципліни від оточуючих. Компроміси йому даються насилу – впертий характер вдається зламати лише самим близьким людям.

Представники цього імені частіше реалізуються в медицині й торгівлі. Адам легко може побудувати свій власний бізнес, якщо здасться такою метою і почне багато і наполегливо працювати. Віддає перевагу розмовам дії.

Адам трепетно вибирає собі друзів, вірний їм, але панує і править навіть у відносинах з ними. Важко переносить зради і зради, пам’ятає про заподіяне зло і не забуває про доброту, проявлену по відношенню до нього.

Іменини:

27 січня

Зменшено-лагідний варіант

Адамчик, Адамушка, Адамонька

Скорочений

Адя, Адю, Адька

За церковним

Адам

Колір

  • червоний
  • жовтий
  • білий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

алмаз, топаз, усі прозорі камені

Метал

свинець

Рослини

в’яз, безсмертник

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

наполегливість, принциповість, чутливість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Адам (перший чоловік, біблійний персонаж), Адам Бременський ((розум. після 1081) північнонімецький хроніст, канонік і схоластик), Адам Гальський ((1240 – 1282) старофранцузьку поет і композитор), Адам Ліндсей Гордон ((1833 – 1870) австралійський поет і політик), Адам Міцкевич ((1798 – 1855) – польський поет), Адам Вейсгаупт ((1748 – 1830/1811) засновник ордену ілюмінатів, таємного товариства, який ставив перед собою просвітницькі та республіканські мети, професор природного і канонічного права в університеті міста Інгольштадті (Баварія). Відомий противник філософії Іммануїла Канта.), Адам Ржевуський ((1801 – 1888) російський генерал, учасник Кримської війни), Адам Грінберг ((нар.1939) кінооператор. Працював в Ізраїлі і США. Найвідомішою його працею є «Термінатор 2: Судний день», за яку він номінувався на Оскар. Також був оператором багатьох фільмів за участю Арнольда Шварцнеггера)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: