Абубакар – значення і походження імені

Історія походження імені Абубакар

Арабське ім’я Абубакар має типову для багатьох імен цього народу структуру. «Абу Бакр» перекладається як «батько Бакра» і спочатку така конструкція використовувалася як куницеві — додаткового другого і дуже почесного імені для чоловіка. Як правило, арабське ім’я складалося з безпосередньо імені даного при народженні, імені батька, вказівки на місцевість походження і куницеві — вказівки на ім’я сина. Для арабів було вкрай важливо мати спадкоємця, тому після того, як хлопець виходив з дитячого віку, батько отримував це почесне додаток до імені. Конкретно цю кунью міг отримати і бездітний чоловік, як побажання мати спадкоємців.

«Бакр» перекладається як «первісток» або «відмінний від інших».

На поширення імені Абубакар як окремого, не зв’язаного з куньей імені, радикально вплинув той факт, що так звали одного із сподвижників і близьких друзів Мухаммеда. Імена друзів посланника Аллаха — одні з найпопулярніших серед мусульман.

Абу Бакр ас-Сіддік четвертим прийняв іслам, всюди супроводжував пророка, був його тестем і став першим мусульманським халіфом. Це ім’я широко поширене у арабів, але помітно рідше зустрічається у тюркських народів і персів.

Як правило, таке ім’я синові дають достатньо релігійні батьки-суніти, при цьому бажаючи хлопчикові не тільки бути покірним Аллаху, але й досягти значних успіхів у земному житті, подібно знаменитому тезці.

Значення та характеристика імені Абубакар

Маленький Абубакар практично не доставляє занепокоєння батькам, його люблять однолітки і вчителі в школі. Він всією душею віддається будь заняттю, навіть нудну і нецікаву роботу вміє наповнити сенсом і робить із задоволенням. Він добре вчиться, дуже старанний і уважний, любить систематизувати знання і готовий вправлятися, відточуючи навички та вміння. Навіть якщо від природи Абубакару не дісталася блискуча пам’ять, він компенсує це працьовитістю і старанністю, часто залишаючи далеко позаду більш обдарованих однолітків.

Серед друзів Абубакар — безперечний авторитет, його люблять і цінують на роботі, поважають партнери по бізнесу. Поруч з ним приємно працювати, він ніколи не підведе, завжди зробить свою частину роботи вчасно і охоче допоможе колегам. Ставши начальником, Абубакар створює колектив однодумців, він не любить тиснути і карати, тому швидше розлучиться з ледачим співробітником, ніж візьметься за його перевиховання.

Абубакар — прекрасний командний гравець, він часто домагається великих успіхів у спорті, особливо в тих видах, де потрібні не тільки фізичні досягнення, але і вміння відчувати партнера.

Абубакар часто щасливий у сімейному житті, його вміння розбиратися в людях допомагає знайти супутницю практично без вад. У жінок він цінує почуття гумору, доброзичливість і доброту. Як правило, його обраниця красива, так як Абубакар шукає досконалості у всьому. Він дуже цінує затишок і порядок, але аж ніяк не замикається в колі сім’ї — без зустрічей з друзями і цікавих поїздок Абубакар починає сумувати й тужити. Йому неодмінно потрібні нові враження і знання, він не з тих, хто зупиняється на досягнутому.

Він часто буває фінансово успішний, але рідко береться за нові ризиковані проекти, воліючи мати стабільний і налагоджений бізнес.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Абубакрик, Абуся

Скорочений

Абеке, Абу, Абиш

За церковним

немає

Колір

  • білий

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

гірський кришталь

Метал

залізо

Рослини

виноград, фінікова пальма

Тотемна тварина

ворон

Риси характеру

доброта, сила, розум

Число імені

22

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Абу Бакр ас-Сіддік – сподвижник Мухаммеда; Абу Бакр Мухаммад ібн ат-Таййиб аль-Бакиллани – представник школи ашаитских філософів; Венсан Абубакар – камерунський футболіст; Абубакар Магомедович Нурмагомедов – російський самбіст аварського походження; Абубакар Думбія – співак з Берега Слонової Кістки; Абубакар Тандилла – французький футболіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: