Абдурахман – значення і походження імені

Історія походження імені Абдурахман

Дослівно з арабської ім’я Абдурахман або Abd al-Rahmān перекладається як «раб милосердного», де під «милосердним» мається на увазі Аллах. Ім’я складається з двох арабських коренів «абд» — «раб» і «рахман» — «милостивий, милосердний», які часто використовуються в якості окремих імен або основи для прізвища. Також використовуються форми Абдрахман і Абдуррахман. Це ім’я дуже популярне серед сповідують іслам не тільки з-за звучності, але і в силу того, що «Рахман» — друге за значимістю коранічне ім’я, наступне відразу після імені Аллаха, яке може використовуватися тільки для звернення до бога.

Батьки, вибираючи ім’я дитині, проявляють побожність і покірність Аллаху, одночасно передрікаючи синові долю правовірного мусульманина. Цікаво, що арабський корінь «рахман» зустрічався у Росії, Молдавії та Румунії, де використовувався для позначення племені міфічних ідеальних християн, що живуть у казковій країні на краю землі.

Значення та характеристика імені Абдурахман

Основою характеру Абдурахмана є доброта. У дитинстві це життєрадісний, спокійна дитина, що дивується, стикаючись з несправедливістю і злістю. Він здатний постояти за себе, але сам рідко буває причиною конфліктів. Абдурахман працьовитий і старанний, але йому часто бракує фантазії та сміливості для самостійних рішень. Підлітку з таким ім’ям буває складно поміняти школу або переїхати в інше місто — він дуже любить своїх однокласників. Абдурахман часто буває загальним улюбленцем, людей приваблюють його справедливість, моральна чистота і вміння прощати образи.

Абдурахман часто рано одружиться, він мріє про велику і дружну сім’ю, тому дітей у нього зазвичай багато. З дітьми він ніжний і уважний, причому з віком ця якість тільки посилюється. Незважаючи на будь-які фінансові проблеми, він охоче допомагає нужденним, часом на шкоду власним інтересам. При цьому він майже ніколи не стає жертвою шахраїв, так як гостро відчуває брехню і обман.

У роботі він дуже старанний, намагається точно слідувати інструкціям, пунктуальний і акуратний. Йому трохи не вистачає ініціативи, зате свою справу він знає досконало. Якщо Абдурахман стає начальником, то з підлеглими буває стриманий і коректний, однак вимагає викладатися повністю. Йому цікаві люди з іншою точкою зору на ситуацію, але він рідко змінює вже сформовану думку про людей і події.

У бізнесі Абдурахман часто успішним, його наполегливість, чарівність і вміння бачити обман допомагають йому правильно вибирати партнерів і набирати персонал. Особливо гарний він у сімейному, стабільному і давно налагодженому бізнесі.

Часто чоловіки з цим ім’ям люблять логічні завдання, непогано грають в шахи, але їм цікавіше сама гра, ніж перемога в ній. У спорті Абдурахманы бувають дуже успішні, тут їх спокійне працелюбність, витримка і вміння гідно програвати як не можна до речі.

Для Абдурахмана в будь-якому віці дуже важливо доброзичливе оточення, красива природа, милозвучна музика. Він дуже цінує час, проведений в колі родини, а галасливі зборища його втомлюють.

Іменини:

не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Абдурахманчик, Рахманичик, Абдуша, Абдик, Абдурахманушка

Скорочений

Абеке

За церковним

немає

Колір

  • чорний
  • пурпурний

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

перли, смарагд, опал

Метал

мідь, платина

Рослини

персикове дерево, кульбаба

Тотемна тварина

верблюд, лелека

Риси характеру

спокій, доброта, чесність

Число імені

8, 2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Нуриддин Абдуррахман ібн Ахмад Джамі – перський поет 15 століття, який прославився філософськими працями; Абд ар-Рахман I – правитель Іспанії і Піренейського півострова, засновник династії Омейядів; Абдеррахман Мажуб – футболіст, тренер збірної Марокко; Халід Юсуф Абдурахман Ханнуши – видатний американський марафонець марроканского походження; Абу Бакр Абд аль-Кахир ібн Абд ар-Рахман ібн Мухаммад аль-Джурджани – видатний перський учений 12 століття, лінгвіст і філософ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: