Юсуф – значення і походження імені

Історія походження імені Юсуф

Ім’я Юсуф (يوسف) має арабське коріння і переводиться як «Бог помножить», «піднесений Аллахом».

Пророк Юсуф, син пророка Якуба, прославився доброю вдачею і справедливістю. За це брати зненавиділи його і вирішили вбити. Але потім вони побоялися гніву Господа і брата кинули в колодязь, а батькові сказали, що того розтерзали дикі звірі. Проходить повз мандрівник допоміг Юсуфу вибратися з колодязя, а потім продав його в Єгипет. Там Юсуф зробив низку передбачень і став скарбником при дворі фараона. Це дозволило йому врятувати батька і братів від голодної смерті, після чого відбулося примирення і возз’єднання сім’ї.

У різних країнах ім’я Юсуф використовується у варіаціях, зумовлені фонетичними та орфографічними нормами тієї чи іншої мови. Так, у українській  ім’я Юсуф звучить як Йосип, в іспанській – Хосе, в англійській – Джозеф, у французькій – Жозеф, у польській – Юзеф, Юсук і Юстик.

Ім’я Юсуф має особливе значення для мусульман, оскільки це ім’я одного з шанованих пророків. Його дають синам, щоб ті виросли добрими і благородними.

Значення та характеристика імені Юсуф

Юсуф – урівноважений і самостійний хлопчик. Батькам він приносить радість відсутністю примх і вмінням зайняти себе. Проявляється це як в побуті, так і в навчанні. Юсуф завжди сам робить уроки, ще й допомагає іншим. Хлопчик дуже любить читати, особливо про тварин і рослини. Час від часу він приносить з вулиці бездомних кошенят і цуценят, але, мабуть, це єдина незручність, яке Юсуф доставляє батькам.

Юсуф високо цінує дружбу, проносить через усе життя. Але він нікому не дозволяє користуватися собою, лестити і зневажати. Юсуф – душа компанії. Він постійно знаходить час на спілкування з друзями, готовий прийти на допомогу, підтримати словом і ділом.

Зовні Юсуф може здаватися легковажних і надмірно зайняті собою, але у нього дуже сентиментальна натура. Він любить книги і театр, цінує музику і архітектуру. Юсуф дуже дисциплінований і організований. З роками він стає практичним і навіть розважливим, що дозволяє йому досягати високих результатів в будь-якому починанні.

Юсуф розумний і може з легкістю оволодіти будь-якою професією, часто будує кар’єру в армії або політиці. Він також може стати поліцейським, спортсменом, вченим. Вміння швидко розбиратися в ситуації, приймати виважені рішення, чітко виконувати розпорядження допомагають Юсуфу швидко досягти кар’єрного росту. Кар’єра означає для Юсуфа дуже багато. Він може з головою піти в роботу, забувши про свої особисті інтереси та уподобання. Часто це підриває здоров’я чоловіка, особливо його нервову систему.

З-за своєї відданості роботі Юсуф довго залишається один. У нього просто не вистачає часу на знайомства і романи. У цій ситуації батьки Юсуфа беруть задачу пошуку невістки в свої руки. Не можна сказати, що Юсуф сильно пручається, але деяку перебірливість він все-таки проявляє. Тому не тільки батькам, але й дівчині доведеться взяти ініціативу на себе.

Юсуф хороший сім’янин, він цінує чоловіка, намагається догодити їй, особливо якщо вона розділяє його інтереси і не ревнує до роботи. Дітей Юсуф обожнює, намагається приділяти їм якомога більше часу.

Іменини:

7 січня, 24 травня

Зменшено-лагідний варіант

Юсуфчик, Юсуфушка, Юсик

Скорочений

Юс, Уфик

За церковним

Юсуф

Колір

  • фіолетовий
  • жовтий
  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

олександрит, хризоліт, бурштин

Метал

олово

Рослини

бузина

Тотемна тварина

барс

Риси характеру

комунікабельність, старанність, сентиментальність, трудоголізм

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Юсуф Баласагуни – середньовічний поет і філософ; Юсуф Алтін – актор; Юсуф Азами – актор; Юсуф Гейтвуд – актор; Юсуф Сквалидзе – фотограф; Юсуф Марианни – репортер; Юсуф Керн – дизайнер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: