Юліан – значення і походження імені

Історія походження імені Юліан

Ім’я Юліан бере свій початок в стародавньому патрицианском роді, який, за легендою, походить від Венери. В ті часи формою імені Юлій іменували багатьох високопоставлених персон, найвідомішим з яких є Гай Юлій Цезар – Римський імператор. Дослівно з рідної мови ім’я перекладається як «кучерявий» або «пухнастий».

Місяць липень в церковних книгах згадується з використанням грецького слова «иулий». З часом, через культуру Візантії, це ім’я перейшло на українську землю.

На Русі ім’я змінився і придбало безліч форм. Споконвічна вимова Иулиан було майже втрачено, на зміну йому стали вживати форму імені Улян, з часом з’явилася прізвище Ульянов. З’явився і жіночий аналог цього імені: Юлія та Уляна.

У сучасному світі наголос в імені Юліан може бути і на першу частину слова, і на другу.

Значення та характеристика імені Юліан

Значення “липневий” багато в чому характеризує емоційних і яскравих носіїв цього імені. У Юліана розвинена уява, непогана пам’ять, з нього виходить хороший оратор: йому вдається переносити власні образи в слова так, щоб ними перейнялися та інші. Така здатність вдало доповнює його прагнення до абсолютної влади.

У дитинстві хлопчика батьки можуть помітити безліч його талантів. Вся подальша життя Юліана складеться в залежності від того, який з них вони вирішать розвивати. Він лідер в класі, поводить себе з іншими дітьми, невимушено, але легко ображається навіть на дрібниці. Цю рису носій імені збереже на все життя, як і абсолютне несприйняття критики своїх вчинків: гордість часто буде вставати на шляху до успіху чоловіка.

Юлій відрізняється особливою мужністю і сміливістю, володіє потужною силою волі, але не занадто часто користується цими рисами.

Володарю цього імені підійде робота в сфері економіки або політики. Якщо батьки заздалегідь подбали про розвиток талантів Юліана, то для нього відкриті двері консерваторій і акторських училищ. Підійдуть в якості заробітку на життя і всілякі творчі хобі, які з часом переростуть у вигідний бізнес.

Юлій любить подорожувати, гостювати у друзів і сам приймати галасливі компанії у своєму будинку. Незважаючи на це, він часто йде в свій внутрішній світ, відволікаючись від буденної суєти.

Дружину Юліану вдасться знайти далеко не відразу. Володар цього імені однолюб і прагне створити сім’ю на все життя. Йому підійде жінка, яка буде не тільки коханкою, але й хорошим другом, розділивши з чоловіком його захоплення.

Іменини:

7 січня, 8 січня, 9 січня, 17 січня, 21 січня, 27 січня, 28 січня, 29 січня, 11 лютого, 12 лютого, 13 лютого, 16 лютого, 17 лютого, 19 лютого, 24 лютого, 27 лютого, 1 березня , 8 березня, 12 березня, 16 березня, 19 березня, 23 березня, 29 березня, 8 квітня, 11 травня, 23 травня, 31 травня, 5 червня, 9 червня, 16 червня, 25 червня, 4 липня, 18 липня, 20 липня, 26 липня, 7 серпня, 9 серпня, 10 серпня, 22 серпня, 28 серпня, 2 вересня, 15 вересня, 17 вересня, 25 вересня, 26 вересня, 4 жовтня, 9 жовтня, 18 жовтня, 30 жовтня, 31 жовтня, 1 листопада, 3 листопада, 12 листопада, 9 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Юлік, Юлін, Юліанчик

Скорочений

Юлі, Юлике, Юлік, Юлко, Юлек, Юлда, Юлань, Юо, Юс, Юлі, Юлтье Джулс, Джул, Хулианито, Шахраю, Жука, Жу, Джулианетто, Джулианино, Джулианелло, Джулі, Джу

За церковним

Юліан

Колір

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

лазурит

Метал

ртуть

Рослини

евкаліпт

Тотемна тварина

тюлень

Риси характеру

сталість, волелюбність, приземленість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Святий Юліан Гостинний (Странноприимник, Гостинний, Госпиталит, Госпітальєр) або Юліан Бідний (католицький святий, покровитель подорожніх), Юліан Капицин ((нар.1986) російський актор, телеведучий, автор телепрограм), Юліан Семенов ((1931 – 1993) справжнє прізвище – Ляндрес; російський радянський письменник, сценарист, поет, журналіст. Заснував журнал «Детектив і політика», газету «Совершенно секретно» (1989). Писав у жанрі «журналістського розслідування».), Юліан Калишер ((1935 – 2007) радянський і російський режисер-мультиплікатор), Юліан Цабр, Юліан бен Савар, Юліан бен Цабар (вождь повсталих самаритян та іудеїв в 529 році, який самими повстанцями був проголошений царем Ізраїлю), Юліан Крачковський ((1840 – 1903) російський фольклорист, історик, педагог, етнограф, краєзнавець, археограф)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: