Берта – значення і походження імені

Історія походження імені Берта

Ім’я Берта корінням сходить до древньонімецької мови. З 4-6 століття відомо з письмових джерел в якості самостійного імені. Зустрічаються як історичні особистості, так і міфічні та фольклорні персонажі з цим ім’ям. Берта — ім’я багатьох стародавніх і середньовічних королев і принцес. Так за легендою звали мати Карла Великого, засновника Священної Римської Імперії.

Ще Бертою або Бератой/Ператой називали древню богиню германських племен, символ зимового сонцевороту. Спочатку вона була богинею світла і добра, але з часом перетворилася у міфологічна істота альпійського фольклору кшталт Баби Яги, яка приходить в Дванадцяту ніч Святок або на Масляну і перевіряє, як поводилися діти. Кого нагородить, а кого покарає.

Берта в європейській культурі асоціюється з чимось більшим, величезним, грандіозним. Є французька легенда про Большеногой Берті, фольклорна Берта ходить з величезною гусячої ногою. Тому саме цим ім’ям прозвали найбільшу гармату часів Першої світової війни.

Це давнє європейське ім’я перших королівських осіб пережила хвилю популярності в 18-19 століттях через традицій романтизму, який черпав натхнення в середньовічних легендах. З тих пір ім’я стало одним з найбільш поширених в Європі, слов’янських країнах і США. У Україні ім’я рідкісне, було більш популярне при СРСР.

Значення та характеристика ім’я Берта

Корінь «берт» — «berht/berhāt» в давньогерманьскому мовою означав «світло, яскравість, сяйво». Часто зустрічається в складових іменах на зразок Альберт/Альберта, Гільберт/Гільберта, Роберт/Роберта, Егберт/Егберта. Але і в якості самостійного ім’я Берта зі значенням «світла, сяюча, яскрава» теж. Схожі імена Бертона, Бертрана, Бертіна, Бертольда.

Ім’я легендарних корольов давньої Європи несе в собі силу духу, красу й мудрість. Берта росте спокійною і впевненою в собі дівчинкою, розвиненою і доброзичливою. Батьків ще в дитинстві вражає мудрість дочки, її філософський погляд на речі, здатність вловити суть. Друзів у неї мало, вона не допускає до себе всіх підряд. Берта не любить самотність, але просто їй цікаво самій з собою. Вона начитана, багато розмірковує, любить фантазувати і створювати нові світи.

У зовнішній світ її активність проявляється через силу духу, наполегливість, працьовитість. Берта і схильна до творчості, і до рутинного праці. З такого поєднання якостей може вийти прекрасний професіонал. Берти — чудові рукодільниці! Вже хто-хто, а Берта завжди доведе ідею до втілення. Берта — мудрий лідер. В начальники не рветься, але Доля часто призначає її на роль старшого, що на роботі, в родині.

Берта не влюблива, але й не холодна. Вона спокійно йде назустріч любові. Вибравши, ніколи не зрадить, підставить плече, буде зберігати вогнище. А ось чоловік Берти може випробовувати терпіння дружини, знаючи, що вона пробачить зраду. У Берти рідко буває багато дітей. Дуже часта ситуація, коли їй вдається народити лише одного, максимум двох дітей, та й то пізно. Мати вона тендітна, ніжна, поблажлива. Готова на все заради сім’ї та дітей.

Іменини:

В Православ’ї святкують іменини Святий Берти Вальдорфської 1 травня і Святий Берти Кентської 8 червня.

Зменшено-лагідний варіант

Бертинка, Берточка, Бертушка, Берті, Тіна, Бета, Бетті

Скорочений

Бета, Тіна

За церковним

Берта

Колір

  • блакитний
  • синій

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

онікс, агат

Метал

титан

Рослини

фіалка, черемха, бузина

Тотемна тварина

півень, ворон

Риси характеру

сильна, глибока, мудра

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Берта (Бертрана) – королева-легенда, вважається матір’ю першого імператора Священної Римської Імперії Карла Великого; Берта Бургундська – третя королева Франції, була дружиною самого могутнього феодала Франції, коли в неї закохався її троюрідний брат, король Роберт Другий Благочестивий. Король дочекався смерті її чоловіка і розлучився заради неї з дружиною; Берта Морізо – художниця 19 століття в стилі імпресіонізм, виставлялася на кращих виставках, її картини зберігаються в музеях і приватних колекціях;

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: