Юнона – значення і походження імені

Історія походження імені Юнона

Ім’я Юнона бере свій початок з античних часів. В римських міфах Юнона була богинею любові, шлюбу і материнства. Нещадний і жорстокий Сатурн проковтнув дочка відразу після появи на Світло, як і інших немовлят. Врятував Юнону дивом уцілілий брат Юпітер, який згодом став її чоловіком.

Але Юнона не була щаслива в шлюбному союзі. У Юпітера було незліченну кількість коханок, що призводило дружину в сильний гнів. Юнона була нещадна до своїх ворогів. По відношенню до дітей вона була ніжна і милосердна. Любов і трепет богині не знали меж.

Вважаючи Юнону прародителькою всього живого, стародавні римляни назвали в її честь самий родючий і сприятливий для землеробства місяць — червень. Хлібороби заради неї приносили до храмів щедрі пожертви і молилися про багатий врожай.

В перекладі з латині Юнона значить «молода». Найбільше поширення отримало ім’я в країнах Південної Європи, особливо в Італії.

Значення та характеристика імені Юнона

На основні риси характеру сучасних Юнон, безумовно, впливає історія імені. Як антична богиня, дівчина, що носить це ім’я, неймовірно енергійна. Вона прагне бути завжди і скрізь в епіцентрі подій. Безсумнівний лідер, навколо цієї жінки завжди багато людей. Вона немов магніт притягує до себе спраглих свята і веселощів. Володіючи прекрасними організаторськими здібностями, Юнона бере в свої руки підготовку і проведення всіх вечірок і заходів. Її енергія не знає кордонів.

Юнона прекрасно розбирається в людях. Маючи надзвичайно розвинену інтуїцію, вона прекрасно розпізнає брехню. Якщо Юнона викрила вас у брехні, пощади не буде. Жінка з цим ім’ям мстива і піде на все, щоб звести рахунки зі своїми ворогами. Вона дуже вимоглива і не прощає помилок. Особливо це поширюється на супутника життя.

З чоловіками у молодої Юні складаються непрості стосунки. Вона буквально зжирає своєю ревністю свого супутника. Часто ця ревнощі марна. З віком Нона стає більш милосердною.

Співчуття — ще одна важлива риса в характері представниць цього імені. Юнона з дитинства шкодує всіх скривджених, нужденних і страждають. Вона намагається допомогти всім, кому потрібна допомога. Бере участь у різних благодійних акціях, допомагає хворим і бездомним.

Юнона є вкрай дисциплінованою і відповідальною. У неї все повинно бути розкладено по поличках. Це стосується і речей, і думок у голові. На робочому столі у Юні ідеальний порядок. Всі документи розкладені по своїй системі. Представниця імені пунктуальна. Прийти вчасно для неї рівносильно запізненню. Воліє мати запас часу на непередбачені ситуації і такої ж точності чекає від інших.

З віком риси характеру Нони пом’якшуються. Любов до людей, залишається з нею протягом усього життя, безмежна. Вона з великою вдячністю приймає допомогу і увагу на схилі життя. І навіть у найважчі часи, намагається віддячити своїх благодійників.

Іменини:

30 травня

Зменшено-лагідний варіант

Ноночка, Юнонка, Юнка, Юна, Ноня

Скорочений

Нона, Юна

За церковним

Юнія (Іунія)

Колір

  • блакитний
  • бірюзовий
  • синій
  • блакитний

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

лазурит

Метал

залізо

Рослини

камелія, клен

Тотемна тварина

павич

Риси характеру

відповідальність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Юнона – богиня шлюбу в давньоримській міфології; Джуно Темпл – британська актриса; Карєва Юнона Іллівна – радянська актриса, заслужена артистка республіки Татарстан

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: