Юна – значення і походження імені

Історія походження імені Юна

Походження імені встановити складно, тому що воно могло з’явитися відразу в декількох мовах. Традиційна трактування появи імені Юна від імені римської богині Юнони, дружини Юпітера, вважається підходящою для повного імені Юнона або Юнія.

Варіант Юна ближче до латинської мови, де звучить схоже на цифру один або від найменування молодих людей і латинського прикметника зі значенням «юний».

У японській і корейській мові мода на це ім’я недавня. А ось в якості назви річок топонім Юна дуже древній і поширений по світу (річки Юна в Сибіру, в Домінікані, на Алясці).

Значення та характеристика імені Юна

Якщо брати форму «Юна», то ім’я походить від латинського «unus» — «один» і означає «єдина». В кельтській мові ūna — це «голод», а uan — «ягня». У середньовічній шотландської поемі Едварда Спенсера Юна — це королева фей.

На японському, а швидше окинавськом діалекті японського, Юна означає «ніч» або «Луна».

А якщо розглядати ім’я Юна як похідного від Ювеналій, то значення імені ближче до поняття «юність», «молодість». Слово юний, юнак, юно — поширене в слов’янських мовах зі значенням визначення молодого віку, чогось раннього, обігу у вигляді когнонима до молодим людям і дівчатам.

І Юна повністю відповідає своєму рідкісному імені! Вічно юна, весела, смішлива або, навпаки, з глибоким внутрішнім почуттям гумору, якого від неї не чекаєш, але як пожартує, так хоч стій, хоч падай. У дорослому віці схильна до ехидству, може бути шкідливою і гострої на язик. Але так як Юні не злопам’ятні, то це просто елемент спілкування, не більше. Вони добрі і щирі, дуже чуйні і готові усім допомогти.

Юна — це повітря і сміх, промінчики сонця, що пробиваються крізь зелену молоде листя. Ніжна і легка богиня весни. Зберігає цю легкість все життя.

Справляє враження ніжною і м’якою бешкетниці, в цілому слухняна, але іноді може проявити завзятість і впертися. Дорослим Юнам не вистачає сили волі і зібраності, вони успішні і привабливі, талановиті, але не готові працювати заради досягнення ще більшого результату.

Юна жіночна, мила, чарівна. Може випустити колючки, якщо її розсердити або образити, але воліє віджартовуватися. Юна не боєць, легко пливе за течією ріки життя. На щастя, доля прихильна до власницям цього імені і щедро обдаровує, компенсуючи лінь.

Вони можуть досягти успіху в будь-якій творчій, педагогічній діяльності, в усьому, що пов’язане із спілкуванням. Нудна і одноманітна робота їм в тягар. Робота з документами — можливий, але не зовсім вдалий варіант. Юні можуть стати відмінними лінгвістами або перекладачами, т. к. люблять вивчати іноземні мови.

Юна не відчуває нестачі чоловічої уваги. Витончена і жіночна, приваблива — вона подобається багатьом. Сама ж Юна не впадає у відносини, вибирає більше вигідну партію, ніж пристрасть. Вона усвідомлює, що не дуже міцно стоїть на ногах і потребує чоловічому плечі і гаманці, т. к. сама любить жити красиво, багато тринькає.

Господиня з неї навряд чи буде зразкова, але любляча затишок і красу Юна не потерпить бруду і безладу в будинку. Володарка цього імені виявиться трепетною і люблячою мамою, може навіть стати багатодітною матір’ю, т. к. в дорослому віці сім’я виходить для Юни на перший план.

Іменини:

Ім’я не християнське, святих з таким ім’ям немає. У хрещенні дають ім’я Юнія (Іунія) в честь святої інсталяцію юнії, родички і помічниці самого апостола Павла. Іменини можна тоді відзначати 30 травня.

Зменшено-лагідний варіант

Юнка, Юся, Юночка, Юняша, Юночек, Юні, Юнишка, Юю, Юніта, Юсечка, Юсенька, Уна, Юша, Юшенька

Скорочений

Юся, Юні, Юша

За церковним

Юнія (Іунія)

Колір

  • зелений
  • салатовий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

хризоліт, яшма

Метал

мідь

Рослини

дуб, м’ята

Тотемна тварина

лисиця

Риси характеру

легка, пустотлива, жіночна

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Юна – висхідна зірка з Малайзії, виконавиця в стилі інді-поп, співала дуетом з світовими знаменитостями Фареллом Вільямсоном і Usher; Юнна Петрівна Моріц – поетеса, сценарист, публіцист і перекладач. Автор улюблених з дитинства віршів “Поні”, “Їжачок гумовий” та інших; Юна (Yoona) – корейська k-pop співачка, учасниця групи girl’s Generation, ікона стилю і так званий айдол своїх шанувальників; Юна Мегре – талановита російська модель і дизайнер, удостоєна призу за кращий дизайн ресторану MariVanna в самому серці Лондона.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: