Всеволод – значення і походження імені

Історія походження імені Всеволод

Всеволод – чоловіче ім’я слов’янського походження, яке виводять від двох коренів: “весь” (“все”) і “волод” ( “володіти”). Таким чином, вважається, що ім’я Всеволод інтерпретується як “володіє всім”, “володіє світом”.

Ім’я користується популярністю у всіх слов’янських народів, маючи незначні відмінності у фонетичному оформленні: укр. Всеволод, білор. Усевалад, польськ. Wsiewołod.

Особливого поширення ім’я отримало в Україні, де має чимало скорочених і зменшувально-пестливих форм: Сівби, Севан, Володя, Вова, Всеволодка, Всеволодушка, Лодя, Воля, Сіянки, Севушка.

Іменини чоловіки, що носять ім’я Всеволод, відзначають 24 (11) лютого. Свято приурочене вшануванню святого Всеволода Псковського – князя, який прославився будівництвом церков і праведним життям.

Значення та характеристика імені Всеволод

Якщо виходити з того, що ім’я людини обов’язково накладає відбиток на його долю, сприйняття світу і розуміння свого місця в ньому, то Всеволода можна охарактеризувати коротко насамперед як переможця, власника, володаря світу. Як показують досвід і спостереження, ключовими рисами характеру чоловіка, що носить ім’я Всеволод, є владність, гордість, стійкість, врівноваженість, спокій, серйозність, знижена емоційність, повільність.

У дитинстві Всеволод – спокійна дитина, не вимагає компанії для того, щоб добре провести час. Хлопець трохи повільний, навіть флегматичний, проте вже в шкільні роки вміє відстояти свою думку, не дати себе в образу. Хлопчик непогано вчиться, проте найкраще йому даються точні науки, тому майбутню професію він пов’язує саме з ними. З Всеволода вийде непоганий інженер, відповідальний програміст, ретельний учений. Всеволод роботящий, посидющий і терплячий, завдяки чому досягає успіху в кар’єрі.

За характером Всеволод лідер, тому може не прижитися в компанії, де ця ніша вже зайнята. Він любить бути в центрі уваги, любить, щоб його хвалили і слухалися. Всеволод не сприймає критики, навіть конструктивною, тому, якщо хочете зберегти хороші стосунки з чоловіком, не вказуйте йому на його помилки.

З шлюбом Всеволод не поспішає: він вважає, що треба переконатися у правильності вибору, щоб не змушувати нікого страждати. Дружину вибирає покірну, неконфликтную і слухняну. Лідер в компанії або на роботі, Всеволод прагне домінувати й у власній родині. І тільки від жінки залежить міцність і стабільність шлюбу: якщо вона готова покірно сприймати всі одноосібні рішення Всеволода, то такий союз має всі шанси бути довгим і щасливим.

Всеволод спокійний і врівноважений, тому рідко потрапляє в неприємні ситуації. Його вміння все оцінити, прорахувати ситуацію наперед створюють чоловікові репутацію зваженої і розумної людини, на якого можна розраховувати і в якого можна просити поради. А радити і повчати Всеволод дуже любить, вважаючи це визнанням свого генія.

Всеволод має всі шанси зробити хорошу кар’єру, проте він потребує постійної підтримки і схвалення з боку близьких людей, якими зазвичай є батьки, дружина або близькі друзі.

Всеволод досить компанійський, здатний підтримувати прекрасні відносини з багатьма людьми, проте справжніх друзів у нього мало. Всеволод гордий і владний, тому нікого не підпускає до себе надто близько, винятком можуть бути лише друзі дитинства, які вже пройшли перевірку часом.

Ім’я Всеволод носили і носять відомі представники різних часів і народів, серед яких: Всеволод III Велике Гніздо (великий князь), Всеволод Нестайко (український дитячий письменник), Всеволод Вишневський (драматург, прозаїк, журналіст), Всеволод Гаршин (російський письменник і літературний критик), Всеволод Бурцев (вчений), Всеволод Санаев (актор).

Іменини:

24 лютого, 5 травня, 19 вересня, 13 листопада, 10 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Севочка, Севушка, Севонька, Всеволодушка, Всеволодочка, Володенька, Владюшка, Водечка, Водюшка

Скорочений

Сівби, Сіянки, Володя, Вова, Вовка, Влад

За церковним

Всеволод

Колір

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

перли

Метал

платина

Рослини

верба, біла лілія

Тотемна тварина

кіт

Риси характеру

спокій, терплячість, егоїстичність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Всеволод Вишневський (драматург, прозаїк, журналіст), Всеволод Пудовкін (радянський кінорежисер, теоретик кіно), Всеволод Санаев (радянський актор театру і кіно, народний артист СРСР), Всеволод Гаршин (російський письменник і літературний критик), Всеволод Бобров (радянський спортсмен і тренер (хокей з шайбою, футбол), заслужений майстер спорту, заслужений тренер СРСР, Олімпійський чемпіон), Всеволод Велике Гніздо (князь Володимирський, син Юрія Долгорукого (1154-1212)), Всеволод Келдиш (вчений, один з основоположників методу розрахунку залізобетонних конструкцій за граничними станами (1878-1965)), Всеволод Крестовський (письменник (1840-1895)), Всеволод Мейєрхольд (російський і радянський режисер, актор і педагог (1874-1940))

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: