Володимир – значення і походження імені

Історія походження імені Володимир

У настільки популярного в сучасності імені Володимир є кілька варіацій походження. За однією з них, ім’я має слов’янське походження. Крім цього, воно було язичницьким і звучало не інакше як Володимер, після Хрещення Русі й канонізації імені князя Володимира, це ім’я було внесено в святці, однак, так і не отримало своєї популярності. Називати дітей ім’ям люди почали приблизно до другої половини 19 століття.

Ще одна версія припускає запозичення імені з Німеччини, де в первозданному вигляді воно звучало як Вальдемар («славний володар»).

Є в імені і жіноча форма звучання – Володимира, але використовується вона вкрай рідко. Чоловіче ім’я набуло популярність і в інших країнах – Україні (“Володимир”), Білорусії (Уладзимир), Грузії (звучить як Ладо) та ін.

В сучасний час ім’я набуло широку популярність у людей, Вовами все частіше і частіше називають дітей. Причому, за статистикою, частіше ім’я використовується у сільських жителів, ніж міських.

Значення та характеристика імені Володимир

В основі імені знаходяться два кореня – «владь» (влада) і «мир» (світ). Таким чином, відбувається злиття двох коренів, яке і визначає значення імені дослівно як «володіє світом».

Таке саме значення певним чином «зобов’язує» свого власника йому відповідати. Звучання імені не несе в собі агресії, скоріше, навпаки, в імені є сенс добра, честі і благодіяння. Володимир – як правило, могутній, благородний і авторитетний чоловік. Його дуже поважають у колективі, до його думки прислухаються багато. Володимир здатний вміло дозволити виникаючі конфлікти і конфронтації і примирити ворогуючі сторони. Носій імені Володимир абсолютно самодостатній, самолюбство, володіє емоційним самоконтролем і в будь-який форс-мажорній ситуації зберігає холоднокровність і незворушність. Це людина, яка дуже вибірково ставиться до людей, вважає за краще дружити з подібними собі – сильними і владними особами. І дружити він вміє по-справжньому, без зради і обману. У Володимира широкий кругозір, він з легкістю підтримає будь-яку тему в компанії.

У Володимира є і негативні риси, наприклад, злопам’ятність. Володимир може надовго затаїти образу на огорчившего людини і при першій зручній нагоді нагадати йому про це. Крім того, Володимири – схильні до ризику люди.

Риси характеру імені Володимир

Володимир за своїм психотипом – інтроверт, але, якщо його вивести з себе, то він стає злим, агресивним і некерованим, хоча й ненадовго, виплеснувши порцію негативу, він дуже швидко заспокоюється. Носії імені допитливі та розумні, вони генерують новими ідеями і якщо щось задумали, то їх складно утримати. Володимири – великі аккуратисты, завжди чисто і охайно виглядають. Дуже люблять порядок абсолютно у всьому і не сприймають навколишнього хаосу. Володимири дуже залежні від думки оточення, завжди намагаються справити хороше враження, їм важлива постійна похвала і підтримка. Володимир прагне завжди і у всьому бути взірцем і прикладом для наслідування. Будь-яку критику на свою адресу переживає вкрай важко і дуже страждає від цього, хоча зовні намагається цього не показувати. Більшість Владимиров за типом темпераменту сангвініки, вони доброзичливі і оптимістичні, винахідливі і активні, вони спонукають людей до душевного спілкування. У Володимирів тонко розвинена інтуїція, і якщо їм щось не подобається, то варто прислухатися до їхньої думки.

Сімейні та любовні стосунки Володимира

В силу своєї доброї вдачі і легкого характеру, Володимир є улюбленцем багатьох жінок. Він може і не мати брутальної зовнішністю, але своєю харизмою і добротою підкорює жіночий підлогу. Володимир – мисливець, який протягом свого життя шукає собі гідну жінку, для нього важливо, щоб його супутниця підкреслювала його статус. Основними критеріями при виборі супутниці є краса, освіченість, інтелігентність, ніжність і духовна близькість. Але, знайшовши підходящу кандидатуру, Володимир одружується не відразу, він довго придивляється до супутниці, і, знайшовши хоч якесь якість, яке йому не підходить, розлучається з жінкою. По своїй натурі Володимири досить влюбливі, але лише до моменту одруження. В шлюбі Володимир не бачить ніякої іншої жінки, крім своєї дружини, він турботливий, уважний і люблячий чоловік. Те ж саме він хоче отримати і від своєї супутниці життя, він не сприймає зради і зради, для Володимира вкрай важливо довіряти своїй жінці. Дітей Володимир обожнює, але часто, в силу своєї зайнятості, приділяє їм мало часу. Тому процес виховання він готовий повністю довірити своїй дружині. В інтимному житті Володимир в міру пристрасний, його набагато більше влаштує досвід партнерки.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Володимира

Працьовитість і націленість на результат Володимира завжди допомагають йому в досягненні всього задуманого. Тому Володимир може досягти величезних успіхів в творчій сфері: стати музикантом, драматургом, режисером, так і реалізувати себе в більш точних науках, працюючи медичним працівником, економістом, політиком. Якщо Володимир захопиться підприємницькою діяльністю, то його бізнес обов’язково буде процвітати, а сам він буде зразковим керівником, якого любить і поважає його команда. Йому цікаві не тільки матеріальна складова власного бізнесу, але і процес зростання організації, зростання самого себе як особистості. У вільний від роботи час, Володимир захоплюється спортом, зазвичай його цікавлять футбол, волейбол та хокей.

Здоров’я Володимира

Володимири відрізняються відмінним здоров’ям, але з віком у них можуть з’явитися проблеми із зоровим апаратом, з роботою шлунково-кишкового тракту. Можуть виникнути проблемні легеневі захворювання, існує схильність до бронхіальної астми. Висока ймовірність придбання цукрового діабету. Владимирам необхідно навчитися виділяти час для відпочинку та відновлення сил, оскільки, в силу підвищеної працездатності і активності, є ймовірність виникнення занепаду сил, порушення сну, втрата апетиту, депресивних станів і апатий.

Ім’я Володимир для дитини

Маленькі Володі – фантазери і вигадники. Вони люблять вигадувати нереальні історії, розповідати їх і дивувати оточуючих. Володі не люблять, коли їх змушують щось робити, але, при бажанні, охоче допомагають батькам по дому. Маленькі Володимири дуже люблять своїх батьків, для них дуже важливо заслужити від них усну похвалу, схвалення будь –якого вчинку або отримати якусь нагороду за зроблене.

У дитини змалку проявляються лідерські задатки, тому батькам важливо не упустити момент у вихованні Володимира і направити його енергію в правильне русло, наприклад, у спорт. З дитинства Володя миролюбний і всіляко намагається оминати будь-які конфлікти. У школі йому досить легко вчитися, але непосидючість і гіперактивність не дають дитині отримувати хороші оцінки.

Діти-Володимири, народжені взимку, активні, бадьорі й чесні, вони завжди перебувають у гарному настрої, рідко засмучуються. Весняні Володимири – схильні до неуважності діти, вони дуже чутливі натури, будь-яка неприємність або невдача засмучує їх до сліз. Літні Володимири – слабохарактерні і сором’язливі, а осінні – навпаки, врівноважені і впевнені в собі, з яскраво вираженими лідерськими якостями.

Іменини:

21 січня, 24 січня, 31 січня, 7 лютого, 10 лютого, 16 лютого, 26 лютого, 7 березня, 21 березня, 25 березня, 3 квітня, 6 квітня, 2 червня, 10 липня, 28 липня, 27 серпня 7 вересня 15 вересня, 1 жовтня, 4 жовтня, 9 жовтня, 17 жовтня, 21 жовтня, 3 листопада, 4 листопада, 5 листопада, 16 листопада, 25 листопада, 3 грудня, 5 грудня, 15 грудня, 22 грудня, 26 грудня, 29 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Вовочка, Владимирушка, Вовуша, Вавуля, Вавуся, Володяша,Володюня, Володюша, Вовуля, Вовуня

Скорочений

Вова, Володя, Володько, Володюха, Володяка, Володяха, Вадя, Вава, Ладя, Владя, Влада

За церковним

Володимир

Колір

  • зелений

Планета

  • Венера
  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

яшма

Метал

срібло

Рослини

клен, верес

Тотемна тварина

олень, яструб

Риси характеру

цікавість, сила, непередбачуваність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Володимир I Святославич (князь київський, хреститель Русі Володимир Мономах (князь київський ), Володимир Путін (другий президент Росії), Володимир Маяковський (поет), Володимир Набоков (письменник), Володимир Познер ((нар.1934) тележурналіст), Володимир Даль (лікар, письменник, лексикограф, укладач словника), Володимир Ленін (радянський державний діяч), Володимир Висоцький (поет, композитор, актор, сценарист), Володимир Кличко (український боксер)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: