Владислав – значення і походження імені

Походження імені Владислав

Ім’я Владислав прийшло до нас з язичництва – складається з двох основ «володіє» + «славою». Можливо, воно запозичене з давньогерманської мови співзвучного за значенням Вольдемар – яке перекладається як «панує, панівний» + «славний, знаменитий». Інша версія походження з польської мови – хороший правитель, польська версія сталася від чеської — Vladislav.

Іменини у Владислава 7 жовтня в честь сербського короля Стефана Владислава Неманича, більше відомого як святий Владислав Сербська, через усе життя він проніс глибоку відданість своїй країні і православній вірі, надавав усіляку підтримку церкви. Довгий час ім’я Владислав вважалося язичницьким , т. к. запозичене не з грецької культури як більшість імен увійшли в російську культуру разом з християнством. І лише з канонізацією Владислава Сербського, ім’я набуло православний дух.

Значення та характеристика імені Владислав

Владислави дуже цілеспрямовані особистості, йдуть до мети напролом. Якщо вони щось задумали то цього будуть домагатися всіма способами. Можуть вдатися і до заборонених прийомів: тиснути на жалість або використовують чарівність і наполегливість. Природне чарівність у них в крові і їм вони вміло користуються. Але і просто попросити про допомогу їм також не буває соромно, у підсумку вони обставлять все таким чином, що добилися всього самостійно.

Владислав може вирішити такі проблеми, на які інші давно махнули б рукою, його наполегливість просто вражає навколишніх.

Також вони високоморальні і відповідальні, не люблять упередженості. На все дивляться за своїм кутом зору. І переконати їх у чомусь буває просто неможливо. Вони погодяться з вами, але в думках від своєї думки не відступляться. Поціновувачі всього прекрасного. Обожнюють жінок, але не люблять феміністок. Палять, вживають алкоголь завжди обходять стороною. Йому обов’язково потрібно відчувати себе поряд зі своєю обраницею справжнім чоловіком. Жіночність – це основне, чого вони чекають від дам.

Риси характеру імені Владислав

Риси характеру Владислава — доброта, честь, інтелігентність, педантичність, непохитність, відкритість усьому новому, авантюризм, організованість, прямолінійність. Перфекціоніст по натурі. Домагається високого становища та визнання авторитету. Його захопленість, завзятість і сміливість у будь-яких справах неодмінно призводять до висот. Прагнення до досконалості дуже високо, і всі недоліки вміло ховаються. Якщо в житті відбувається, що не вписується в його плани, то це може вилитися в депресію. І прихована сторона, так ретельно ним прихована, постане перед усіма.

Влад має особливе почуття гумору, дуже саркастичним, але не дозволить кпинів на свою адресу. Легко контактує з людьми, здобуваючи загальну увагу, дотепністю, красномовністю і чарівністю. Розважливий, здатний бачити картину цілком, сконцентрований на цілі, завдяки цьому швидко вирішує гострі питання.

Має допитливий розум, цікавиться новинками у всіх сферах, оскільки йому важливо бути цікавим співрозмовником. Новатор, весь час щось вигадує, заражаючи ентузіазмом оточуючих. Завдяки авантюризму обожнює дух суперництва. Не сприймає поразок, якщо це відбувається, то треба готуватися до реваншу.

Сімейні та любовні стосунки Владислава

Владислав дуже уважний, ввічливий, поступливий, ніжний з жінками. Він трепетно ставиться до обраниці. Це його виховання, причому можливо навіть, він отримує його не в родині, а сам інтуїтивно приходить до такого ставлення. Мати для Владислава це ідеал жінки.

Підвищене почуття прекрасного спричиняє до того, що вже з самого юного віку Влад обирає найкрасивішу дівчинку, і оберігає її як вірний паж. Він намагається бути корисним, придумує оригінальні способи привернути її, отримати посмішку. Владислав любить дарувати подарунки, дуже щедрий і галантний. Він завжди напоготові — відкрити двері, подати дамі руку — це все про нього. У шлюбі він також лідер як і у всьому. Дружина та сімейне вогнище для Влада синоніми. Владислав буде навіть радий благодушно поступитися жінці, яка вміє користуватися всілякими жіночими хитрощами. Йому подобається спілкування з чоловікоподібними жінками. Витонченість граціозність, тактовність, інтелігентність неодмінно привернуть його увагу. Він мисливець, і йому хочеться добиватися. Видобуток легко йде в руки не для нього. А тих кому лестить його високе становище, він взагалі уникає.

Вибір професії, бізнес, кар’єра імені Владислав

Владислави можуть домогтися успіху в різних сферах: у політиці, мистецтві, спорті, з них виходять хороші лікарі. Вони прагнуть до публічних професій. Бо як люблять блищати, їм є що сказати публіці, вони дуже эрудированы, їм все цікаво , і про свої захоплення можуть говорити годинами, заражаючи всіх своїм ентузіазмом.

Ніколи не будуть принижуватися перед начальством, заради отримання більш високої посади. Загальну повагу і визнання сприймають як належне. Успішні в обраній сфері діяльності, бачать картину цілком, прозорливі і винахідливі можуть швидко придумати алгоритм розв’язання задачі найпростішим способом. У всьому бачать джерела доходу, бідність це не про них.

Здоров’я Владислава

З народження Владик дуже міцний малюк. Розвивається швидше своїх однолітків, дуже допитливий. Завжди в русі, захоплюється спортом. Це захоплення може перерости навіть у професію. Маленьких Владиков обов’язково потрібно віддати в яку-небудь спортивну секцію там вони знайдуть застосування всієї своєї енергії. Вони дуже схильні до травматизму з-за свого невгамовного характеру та імпульсивності. Подорослішавши, Владислав обов’язково знайде час для спорту. Знаходження в центрі уваги потребує підтягнутості і доглянутості. Його надмірна захопленість справами і перекуси на бігу — головний ворог ШКТ. Також можливі проблеми з очима, т. к. Владислави можуть багато запойно читати. Схильні до депресій, що призводить до алкогольних узливань.

Ім’я Владислав для дитини

Ім’я Владислав має багато скорочених варіантів – Влад, Владушка, Владюша. Дитина на ім’я Владислав і веде себе відповідно значення імені. Він загальний улюбленець, має багато друзів різного віку, відчуває себе на рівних навіть зі старшими дітьми, завдяки своїй кмітливий і вигадку. Нікому не дозволить управляти собою. Дружить і з дівчатками, дівчатка знають, що він завжди допоможе.

Його кмітливість і тямущість весь час наголошують дорослі. То як Влад з дитинства міркує, дуже вражає оточуючих. Уважний до старших, готовий вести довгі невимушені бесіди, йому завжди є про що поговорити. Тому бабусі і дідусі для Владика – кращі друзі, причому не тільки рідні, а й сусідські, які дуже милуються його ввічливості.

У нього чудова пам’ять і навчання йому дається легко, він навіть може ставити в глухий кут вчителів складністю своїх питань.

Іменини:

7 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Владиславка, Славуня, Славуся

Скорочений

Влад, Владик, Слава, Владя, Влада, Ладя, Лада, Вадя

За церковним

Владислав

Колір

  • блакитний
  • коричневий

Планета

  • Меркурій
  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

топаз, яшма

Метал

бронза

Рослини

липа, гвоздика

Тотемна тварина

заєць

Риси характеру

енергійність, дружелюбність, іронічність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Польський король Владислав II; Владислав Волков – льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу; Владислав Галкін – російський актор (мс «Далекобійники»); Владислав Лістьєв – радянський і російський телеведучий, журналіст, перший ген.директор ОРТ; Владислав Шпільман – польський піаніст, композитор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: