Віктор – значення і походження імені

Історія походження імені Віктор

Ім’я Віктор взято з латинської мови собою воно означає «перемога, переможець». Саме це слово включали римляни привітання своїх полководців в день тріумфу. У календар церкви ім’я увійшло під час раннього християнства. Перший святий Віктор є воїном, який зазнав велику кількість тортур, але не кинув віри в Христа. На Русі був дуже шанованим мученик Віктор Никомидийский. У часи 3-4 століть була велика кількість інших святих на ім’я Віктор.

Вперше на руські землі ім’я прийшло приблизно в 12-14 століттях. Спочатку їм хрестили тільки осіб наближених до церкви: церковнослужителів, ченців. Протягом довгого часу ім’я не виходило за вузьке коло церкви, іншим станам воно було не доступно. Але вже в 18-19 століттях у світ вийшло багато імен, які до цього часу жили» тільки в церкві. У їх числі був і Віктор. Першим з князів їм був хрещений Кочубей в кінці 18 століття. У 19 столітті ім’я стало цілком стійким, хоча і називалися в основному їм тільки діти дворян.

У 20 столітті ім’я Віктор стало особливо популярним і увійшла до першої двадцятки найбільш популярних імен України. Цьому сприяли різні перетворюючі процеси у україномовному іменослові 20-30 років минулого століття. Старі, забуті імена були сприйняті як нові.

Значення та характеристика імені Віктор

Таємниця імені розкривається тільки при повному знайомстві з Віктором. Він з дитинства відрізняється особливою цілеспрямованістю, завзятістю до роботи. По своїй натурі він людина сильної волі. Але незважаючи на свій сильний характер може різко розслабитися, при цьому наробити чимало дурниць. Обожнює пригоди, особливо слухати розповіді про них. Віктор довірливим людям, але якщо ті його обманюють, то їм це не пробачить довго. Романтизм його до себе не тягне, так як людина володіє таким ім’ям практичний і раціональний. Йому по душі розумова, аналітична діяльність.

За свою дитину батькам ніколи не доведеться турбуватися, його поведінку і успішність знаходиться на зразковому рівні. Після дорослішання, становлення повноцінною людиною, Віктор залишається добродушним, тому її іноді використовують в своїх цілях колеги по роботі. Чоловік, що носить таке ім’я завжди пунктуальний, навіть педантичний, ставиться з розумінням до слабостей інших. Має високий інтелект, креативність мислення, але надто вразливий. Для нього важливо мати симпатію до себе з боку оточуючих, для придбання якої може навіть відступити від загальноприйнятих норм моралі. Позитивні риси Віктора несуть у собі цілеспрямованість, прагнення бути у всьому першим, доброзичливість, справедливість. З негативних якостей варто виділити особливо яскраву вразливість, Віктор може будь-який дріб’язок прийняти близько до серця.

Зимовий Віктор має в собі аристократичність, надмірна впертість, наполегливість. Є сильним лідером і завжди прагне до своєї мети. Але це не позбавляє його чисто людських почуттів до друзів і близьким. Осінній – цікава і серйозна особистість. Багато займається самоосвітою, намагається бути знавцем у будь-якій сфері. За це його і поважають. Річний – депресивна натура, одвічно сумний. Легко піддається впливу інших людей, часто далеко не позитивний. Може мати шкідливі звички.

Весняний Віктор людина несерйозний, запальний по самим дріб’язковим речей. Зате добрий і великодушний, ніколи ні в чому не відмовить, допоможе всім посильним.

Риси характеру імені Віктор

Віктор з дитинства чуйний і довірлива людина. У світі він бачить тільки хороше, ніколи не замислюючись про небезпеку. Саме тому його надихають небезпечні авантюри, які здаються йому кумедними, мають принести гарний настрій. Довірливість до людей не завжди йде йому на користь, бувають обмани навіть з боку друзів. Якщо Віктора обдурити, то він запам’ятовує це, згодом змінює своє ставлення до цієї людини.

З віком його погляди на світ стають більш реалістичними, він починає розуміти цей світ і його закономірності, тільки дотримуючись яких можна чогось досягти. Тяга до авантюр все ж залишається до глибокої старості. Віктор володіє цілеспрямованістю, але заздалегідь продумує кожен свій крок, щоб не розчаруватися в наслідки своїх дій. Завдяки терпінню, бажанням трудитися він багато чого домагається в житті. Але він не ставить матеріальні блага понад усе найголовніше для нього буде сім’я і гарне оточення.

З рідними він є м’яким, працелюбною людиною. Любить багато часу проводити в тісному сімейному колі. Але навіть близьким людям не довіряє свої страхи і переживання, їх він тримає в собі. До поганого настрою не схильний, а якщо воно і трапляється, то швидко з ним справляється. В цілому, Віктор життєрадісна людина, з яким кожен день в радість. Йому легко спілкуватися з іншими людьми, знаходити з ними спільну мову.

Сімейні та любовні стосунки Віктора

Чоловікові Віктору не властива експансивна сексуальність, саме тому він вважає за краще одну партнерку. Але не дивлячись на це може зустрічатися відразу з двома жінками. Вони люблять його за те, що він вміє робити гарні компліменти, а також доглядає і приділяє багато часу, уваги. Для задоволення сексуальних потреб йому не треба щось особливе, підійде невигадлива сексуальна гра. Для нього головне – сам процес, після завершення якого можна спокійно відпочити. Віктору ідеально підійде не дуже енергійна в сексуальному плані жінка.

Інтереси своєї сім’ї Віктор ставить понад усе. З коханою жінкою він буде вірним, терплячим, надійним, з нелюбою ж буде звертати багато уваги на інших жінок. Однак навіть у такому разі він не залишить сім’ю і буде виконувати свій борг перед нею. Вихованням дітей займається активно. Виховання відбувається дуже строго, від дітей вимагає беззастережного послуху. Це відіграє негативну роль, після дорослішання діти відчужуються від свого батька, вважаючи за краще з ним не спілкуватися.

Главою сім’ї може стати жінка, Віктор дозволяє їй самостійно вирішувати сімейні питання. Тим не менш, з задоволенням буде їй допомагати по господарству.

Шлюб з великою ймовірністю буде щасливим з Ольгою, Ларисою, Лідією, Аліною, Світланою, Галиною, Валентиною, Оксаною і Марією. Не слід мати відносин з Катериною, Тетяною, Веронікою, Євгенією, Яною і Вікторією.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Віктора

У Віктора широке коло інтересів, при бажанні він може досягти високих успіхів у будь-якій професії. Єдине, йому не підійде робота вимагає монотонного, однотипного праці. Адже він воліє інтерес, можливість отримання позитивних емоцій і нових знань. Віктор тяжіє до точних наук, володіє підприємливістю, старанністю, терпінням. Йому легко даються іноземні мови, перспективно буде пов’язати свою діяльність саме з ними.

Вміє правильно організувати роботу, швидко розбирається в суті завдання, оперуючи точними дрібницями. Легко може досягти керівних посад, на яких зробить багато корисного. Йому даються такі професії як викладач, чиновник, продуктивні творчі професії, пов’язані з дизайном, музикою. Не боїться фізичних навантажень, Віктори домагаються успіхів на фабриках, заводах, в силових структурах. У будь-якій професії важливо увагу людей, щоб вони їм захоплювалися і заздрили.

У бізнесі тримається впевнено, воліє працювати без заступників, наскільки це можливо. Його справа з найперших пір починає рости і розвиватися, але головне, звертати увагу на конкурентів. Саме із-за них бізнес Віктора здебільшого розпадається, адже цей чоловік віддає перевагу працювати самостійно, дотримуватися своєї думки та ідей до останнього.

Здоров’я Віктора

В юні роки Віктор може бути худорлявий і високий. З віком вага налагоджується, може бути навіть так, що за ним доведеться стежити, так як є ймовірність набрати зайві кілограми. Чоловік любить добре попоїсти, випити. В їжі собі не відмовляє, набиває шлунок до максимуму. А дієта викликає у нього тільки роздратування. Від ситості шлунка залежить настрій Віктора на весь день.

У зрілості є шанс розвитку остеохондрозу, появи проблем з серцем. Цього варто приділяти пильну увагу і вчасно звертатися до лікарів, а не пускати все на самоплив і намагатися не звертати на це увагу до останнього. Загалом, Віктор є володарем міцного, надійного здоров’я. Але не слід захоплюватися алкоголем, він згубно позначається на організмі, можуть виникнути різні проблеми.

Ім’я Віктор для дитини

У дитинстві Вітя слухняний, має бажання до навчання дитина. З його вихованням проблеми бувають дуже рідко. Обожнює багато часу проводити з друзями, ходити з ними в ліс, шукати пригод. У дитячі роки чуйний, добрий. Ці якості перейдуть з ним і в доросле життя. З дитячих років у ньому видно цілеспрямованість, він завжди домагається своєї мети.

Має особливі здібності до навчання у школі знання даються легко, також допомагає в навчанні своїм однокласникам. Вчителі хвалять його за акуратність і відповідальність. Може з головою захопитися спортом і досягти висот, для цього у нього є всі вольові якості, вони спостерігаються з самого дитинства.

У дитини дуже сильно розвинене уяву, це може послужити двоїсту роль. Батькам необхідно з ранніх пір прищепити Віті логічне мислення, інакше йому потім буде важко сконцентруватися на одній думці. Це може проявитися в тому, що коли Віктор стане дорослим, то приступити до здійснення задуманого і довести справу до кінця буде завданням не легкою.

Іменини:

21 січня, 30 січня, 13 лютого, 3 березня, 7 березня, 23 березня, 30 березня, 2 квітня, 28 квітня, 1 травня, 2 травня, 1 червня, 19 липня, 2 вересня, 8 вересня, 15 вересня, 29 вересня , 10 жовтня, 21 жовтня, 11 листопада, 19 листопада, 22 листопада, 24 листопада, 29 листопада 8 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Витечка, Вітюшка, Вітенька, Вітяша, Витеша, Вітюля, Вітюня, Вітюся, Вітюша

Скорочений

Вітя, Вітька, Вітьок, Вітюха, Витаха, Витяха, Вишечек, Витяся, Вітасик, Вік, Вико

За церковним

Віктор

Колір

  • зелений

Планета

  • Уран
  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сердолік, селеніт

Метал

ртуть

Рослини

береза, біла гвоздика, четополох

Тотемна тварина

цвіркун, кінь

Риси характеру

терплячість, самовладання, активність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Російський художник Віктор Михайлович Васнецов (1848-1926). Творець безлічі полотен за мотивами російських казок і билин; російський письменник Віктор Петрович Астаф’єв; диктор Всесоюзного Радіо Віктор Іванович Балашов; радянський композитор Віктор Аркадійович Білий; французький романіст, поет і драматург Віктор Гюго; російський письменник-сатирик і телеведучий Віктор Коклюшкін; кінорежисер, сценарист, драматург і актор Віктор Мережко; російський автор і виконавець пісень, заслужений артист Росії Віктор Третьяков; лідер групи «Кіно», автор пісень, співак, гітарист, актор і художник Віктор Робертович Цой; соссийский шахіст, міжнародний гросмейстер Віктор Львович Корчной; радянський і російський державний діяч Віктор Степанович Черномирдін; народний артист Росії, актор театру і кіно Віктор Павлович Павлов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: