Валерій – значення і походження імені

Історія походження імені Валерій

Ім’я Валерій має давньоримські корені, з латини «valeo» — «бути здоровим», «міцний». Спочатку ім’я мало іншу форму і звучало як Valerius (Валеріус), вперше воно згадано в легендах і міфах про Стародавньому Римі. У міфології Valerius — епітет бога війни Марса. На Русі ім’я з’явилося набагато пізніше, лише в 19 столітті, церковна форма імені — Уалерий. Популярність ім’я Валерій набуло лише після революції, в цей період було модно називати дітей новими, раніше не найпоширенішими іменами, одним з таких імен було ім’я Валерій. Пік його популярності припадає на 60-ті роки минулого століття, коли воно входило в десятку найпопулярніших чоловічих імен.

Покровитель імені — Святий Валерій Севастійський — християнин, який не побоявся прийняти мученицьку смерть в ім’я своєї віри. До ікони Святого мученика віруючі звертаються з молитвами про захист від бід, ворогів, про прохання дати їм сил, щоб протистояти спокусам.

Дні Ангела Валерія: 22 березня; 6 травня; 7 і 20 листопада.

Коротка форма імені: Лера, Валерик, Валя, Вал, Валек, Валерчик.

Значення та характеристика імені Валерій

Валерій — сильне чоловіче ім’я, основне його значення — сила і здоров’я. Має сильну енергетику, наділяючи чоловіка твердістю характеру, вірою в себе і в свій успіх. Початкова частина імені «вал» означає цілеспрямованість, бажання перемагати, середина імені «лер» говорить про впевненість, а «рій » означає наполегливість, завзятість. На шляху до наміченої мети Валерій ніколи не зупиниться, буде впевнено йти вперед до успіху, з гідністю долаючи перешкоди. Чоловіки з ім’ям Валерій наділені рішучістю, оптимізмом, володіють міцною психікою, активні й заповзятливі.

Як правило, Валерії — холерики, швидко збуджуються, емоційні, не виносять монотонності і спокою. Їм потрібна часта зміна обстановки, спілкування з людьми. Потай жадають визнання, прагнуть всім подобатися і відчувати свою значимість. Рухливий, дотепний, допитливий. Не приймає встановлених порядків, любить веселощі, галасливі компанії, до життя ставиться легко і невимушено. Часто відволікається від дійсно важливих справ у своєму житті, розмінюється на дрібниці. Якщо Валерію вдасться подолати цей недолік, то він зможе добитися чималих перемог у будь-якій справі.

Риси характеру імені Валерій

Валерій — життєлюб і оптиміст, що впевнено йде по життю. Його рідко можна зустріти в поганому настрої або зневірі. Він комунікабельний, завжди відкритий до спілкування, легко заводить знайомства, любить давати поради. Буває надміру емоційний, запальний, швидко заводиться і може проявляти агресію, рідко замислюючись про наслідки. Він з тих, хто спочатку робить, а потім думає. Проте здатний визнавати свої помилки, готовий вибачитися, якщо не прав, застосовуючи свою чарівність і красномовство для загладжування конфліктної ситуації.

Валерій — надійний і відданий друг, який щиро дорожить дружбою, він вірний друзям довгі роки, завжди готовий бігти на допомогу другові за першим покликом. Важко переносить обман або зрада з боку друзів, вірить у справедливість і готовий боротися за неї до кінця. У сварках і конфліктах — різкий, гострий на язик, іноді йому бракує делікатності, тактовності по відношенню до оточуючих. Валерій самовпевнений і безстрашний, з легкістю береться за складну справу, з дитинства любить ризик і пригоди, схильний до авантюризму. Сміливо йде до своєї мети, успішно долає всі труднощі. Його активність і енергія допомагає йому досягати поставлених цілей, він знає, чого хоче від життя.

Сімейні та любовні стосунки Валерія

Валерій — влюблива і непостійний чоловік, який довго вибирає собі супутницю життя. Він надзвичайно делікатний і ввічливий з жіночою статтю, вміє гарно говорити і доглядати, володіє чарівністю та привабливістю для протилежної статі. Віддає перевагу інтелектуальних, духовно багатих, цікавих у спілкуванні жінок, а також є поціновувачем жіночих принад. Відчувши справжню любов, дуже ніжно і трепетно ставиться до своєї обраниці, але одружуватися не поспішає. Дуже ретельно підбирає собі дружину, яка має бути м’яким, врівноваженим характером, займати гарне становище в суспільстві і бути освіченою. Як правило, у шлюбі однолюб і не зраджує дружині, розводиться тільки в крайніх випадках, прагнучи зберегти сім’ю. Відданість шлюбу і сім’ї пояснюється його цілеспрямованістю і сильно розвиненим почуттям боргу. Заради благополуччя своєї сім’ї готовий багато працювати і досягати успіхів. Його головна мета — забезпечити гідне майбутнє дітям і зробити так, щоб вони ні в чому не потребували. Весь вільний час присвячує рідним, цінує теплі і гармонійні сімейні стосунки.

Віддає перевагу акуратних, господарських жінок, які вміють створити затишок і порядок в будинку. Його будинок — це місце відпочинку і відновлення сил від насиченою і активної зовнішньої життя. Дружина Валерія повинна бути не тільки прекрасною господинею, але і привабливою, ніжною та жіночною особливою. Інтимна сторона життя для нього займає не останню роль, але він ніколи не показує свою сексуальність на людях, а виявляє її турботою і увагою до обраниці.

Валерії — ніжні та люблячі батьки, які обожнюють своїх дітей, особливо, якщо у них народжуються дочки. Пестить і плекає їх, відноситься як до маленьким принцесам, потураючи всім примхам. Валерій — домосід, який не боїться домашньої роботи, допомагає дружині по господарству, ходить за покупками, стежить за бюджетом сім’ї, економний і розважливий. Займає лідируючу роль в сім’ї і є її головою. Не терпить зневажливого ставлення до собі, для неї важливо отримувати увагу.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Валерій

Валерій завжди сповнений ідей, це природжений новатор, який не боїться ризикувати і експериментувати. Його гострий і живий розум, енергійність і рішучість можуть знайти застосування в будь-якій сфері діяльності, як в науці, так і в бізнесі. Не терпить контролю і обмеження свободи, тому рідко затримується на робочому місці, де немає простору для його сміливим ідеям і експериментам. Буде довго шукати себе, змінювати роботу і сферу діяльності, поки не знайде заняття до душі.

Серед Валериев багато успішних підприємців, бізнесменів, які досягли успіху завдяки умінню ризикувати і швидко приймати вірне рішення. Активність і любов до подорожей Валерій може проявити в журналістиці, в роботі, пов’язаної з далекими поїздками, відрядженнями. Валерій — талановитий керівник або організатор, здатний повести за собою колектив, своїм оптимізмом і впевненістю надихнути його на роботу. Це справедливий і відповідальний начальник, якого поважають підлеглі. Володіючи талантом і творчими здібностями, Валерій може стати успішним архітектором, музикантом, актором або спортсменом, у будь-якій справі його чекає успіх.

Здоров’я Валерія

У Валерія хороший міцний імунітет і відмінні фізичні дані, він практично не хворіє простудними захворюваннями. Валерії схильні до шкідливих пристрастей, таких як куріння і алкоголь, тим самим самі шкодять своєму відмінного здоров’я. Активний і енергійний протягом дня, потребує повноцінного відпочинку і сні. Для хорошого самопочуття для нього важливо дотримуватися розпорядок дня і правильно харчуватися.

Ім’я Валерій для дитини

Валера — непосидючий пустун, його витівки приносять чимало хвилювань батькам. З самого дитинства потребує уваги з боку батьків. Якщо він отримує його недостатньо, намагається привернути до себе гучним поведінкою і неадекватними вчинками. Маленький Валера боїться самотності і потребує підтримки дорослих.

Відрізняється активністю і рухливістю, він заводила двору, завжди в оточенні друзів, любить гучні ігри. Володіє організаторськими здібностями, як правило, стає лідером у класі, вміє згуртувати і розвеселити колектив. Зростає самостійним хлопчиком, рідко прислухається до поради батькам, по натурі революціонер, завжди прагне відстоювати свою думку, не терпить обмежень і рамок. Часто буває безрозсудним і запальним. Навчання дається легко, любить читати, захоплюється фантастикою і пригодами. Валерій любить спорт і досягає непоганих успіхів в контактному виді спорту. Обожнює бути в центрі уваги, легкий на підйом, іноді буває надмірно товариським і нав’язливим. Володіючи надмірною самовпевненістю, часто вступає в конфлікти і не може зупинитися в суперечці.

Дорослішаючи, стає менш різким і примхливим, але не втрачає своєї харизми, люди тягнуться до нього. Для Валери важливо відчувати себе значущим для людей, бути їм потрібне. Валерій, народжений взимку, відрізняється примхливим характером, весняний Валера – творча особистість, іноді примхливий. Народжені влітку – активні, енергійні та завзяті, а осінні Валери розумні, а також володіють норовливим характером.

Іменини:

22 березня, 6 травня, 7 листопада, 20 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Валерчик, Валерочка, Валеронька, Валерушка, Леруня, Леруша

Скорочений

Валера, Валерка, Лера, Лерич, Валик, Валя, Валька

За церковним

Валерій

Колір

  • блакитний
  • жовтий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

малахіт

Метал

алюміній

Рослини

каштан, півонія

Тотемна тварина

кінь, жук-скарабей

Риси характеру

сила, доброта, справедливість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Валерій Харламов — хокеїст, Валерій Золотухін — актор, Валерій Брюсов — поет, Валерій Кипелов — співак, Валерій Носик — актор, Валерій Чкалов — відомий льотчик, Валерій Меладзе — співак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: