Валентин – значення і походження імені

Історія походження імені Валентин

Валентин – чоловіче ім’я латинського походження. Латинське слово valens (родовий відмінок valentis) означає «сильний, здоровий, спокійний» і має спільний корінь з латинським словом valeo. Буквальний переклад цього слова – «добре», але також воно перекладається як «бути здоровим». Латинське ім’я спочатку звучало як Valentis (Валент), зменшувальна форма якого Valentinus (Валентінус) набула статусу самостійного імені. Церковна форма імені – Уалентин.

Головні християнські святі, завдяки яким ім’я увійшло в християнський именослов, це що жили в III столітті Валентин, єпископ Інтерамни, пресвітер Валентин Римлянин і воїн Валентин Доростольський, який загинув за віру. Є ймовірність, що обидва священика насправді – одне і те ж історичне обличчя, в будь-якому випадку, день пам’яті про перших святих з ім’ям Валентин у католиків один – 14 лютого. А ось в православ’ї їх іменини відзначають в різні дні – 6 і 30 липня.

У середньовіччі, ім’я Валентин використовувалося в основному духовенством і тільки після Жовтневої революції це ім’я стало затребуваним і іншими станами, пік його популярності припадає на 20-ті роки XX століття. Більш популярна жіноча форма імені – Валентина.

Поширені похідні форми імені — Валя, Валюха, Валентинка, Валюша, Валик, Валяха, Ваку.

Значення та характеристика імені Валентин

Емоційно-підсвідома значущість імені Валентин дуже слабка. Ніяких асоціацій, крім як «хороший, простий, красивий, радісний» з цим ім’ям немає. Та ж історія і з популярною скороченою формою Валик, яка характеризується тільки ознаками гарний, величний і радісний. Чого не скажеш про форму Валя, яка, незважаючи на жіноче звучання, робить враження про носії як про сильну і цікавої особистості. Асоціюється з ознаками хороший, великий, світлий, активний, простий, сильний, красивий, веселий, величний, яскравий, округлий, радісний, гучний, хоробрий, добрий і могутній. Якщо батьки вибрали це ім’я для дитини, зменшено-ласкава форма «Валя» переважніше для хлопчика.

Буквений аналіз перших трьох літер ім’я дещо суперечить фоносемантическому.

Приголосна визначає здатність до високим душевним поривам, чесність, товариськість, спрагу адреналіну. Володар цієї букви в імені ретельно планує своє життя і слід складеним планом. Це пристрасний, поривчастий людина, життєлюб і оптиміст. Володар імені літери А весь час прагне щось робити, він працьовитий, ініціативний, для нього важливий душевний і фізичний комфорт. Рутина – не для нього. Цій людині важливо займатися улюбленою справою. Приголосна Л в імені – ознака витонченості, уміння цінувати і створювати красу, артистичності, художнього таланту. Чоловік з цієї букви в імені вміє співпереживати, дарувати і приймати любов, ділитися знаннями та досвідом. Він залежний від тілесного комфорту. Любить зміни. Це цікавий у спілкуванні, комунікабельна людина. Важко переживає душевні травми, схильний в стресових ситуаціях зловживати їжею та алкоголем.

Риси характеру імені Валентин

Валентин – філософ, який занурений в себе і одночасно споглядає що відбувається навколо. У нього живий сприйнятливий розум, любов до знань. Помічає кожну дрібницю, на шкоду чогось важливого.

Це людина, в характері якого все врівноважено: доброта і твердість, скромність і честолюбство, наполегливість і нерішучість, спокій і активність. Валентин схильний до психоаналізу, має почуття гумору, легкий у спілкуванні. Цінує старі прихильності, відданий друг. В друзі вибирає чесних і щирих людей.

Валентин чесний, працьовитий, вдумливий, усидливий, має чудову інтуїцію, а тому – успішний. Перш ніж приступити до справи, попередньо він повинен все ретельно обдумати і зважити, розрахувати свої сили і можливості. Валентин вміє пристосовуватися до будь-яких обставин. Не агресивний, справедливий, незважаючи на видиму м’якість, має сталевий стрижень всередині.

Носій цього імені може бути нервовим, навіженим, непередбачуваним і навіть парадоксальним. Піддається впливу, сумнівається в собі. Період активної діяльності змінюється повним неробством, товариськість – замкненістю. Валентин може страждати клаустрофобію, а тому потребує відкритих просторах. Для нього ідеальний відпочинок на морі, в степу і навіть у пустелі. А ось ліси і гори тиснуть на його психіку. Любить пасивний відпочинок – книги, неспішні прогулянки, шахи, кросворди, риболовлю.
Валентин відрізняється сентиментальністю, мрійливістю. Часто логіка в його вчинках пасує перед душевним поривом. Володарю цього імені властива доброта в збиток собі, він альтруїст. Валентин запальний, але швидко остигає.

Сімейні та любовні стосунки Валентина

Сексуальне життя Валентина залежить від його емоцій. Він швидко закохується і так само швидко розчаровується. Він привабливий, вміє знайти підхід до жінки, пристрасний, наполегливий, палкий. Його захоплює сам процес завоювання жінки, тому незабаром з’являється новий об’єкт полювання. Володар цього імені буває агресивний секс, а буває пасивним аж до мазохізму. Валентину потрібен час для того, щоб розібратися у своїх почуттях і бажаннях. До сексу ставиться, як до важливої частини свого життя. Йому важливий діалог з партнеркою, любов, ніжність, довіра. Сентиментальний Валентин довго згадує і ідеалізує свої минулі романи.

«Зимового» Валентина частіше інших очікують невдачі в інтимному житті, зате він зберігає здатність подобатися жінкам і сексуальні успіхи до старості. «Літній» носій імені обожнює еротичні журнали і панічно боїться старіти. «Осінній» приречений на складності у інтимного і сімейного життя з-за своєї тяги до пригод.

У дружини Валентин візьме скромну жінку зі спокійним рівним характером. У побуті не примхливий, вимагати від дружини кулінарних шедеврів і ідеального порядку не буде. Бере на себе частину домашньої роботи, з якої відмінно справляється. У Валентина хороші відносини з родичами дружини. Ревнивий, але вірний у шлюбі. Він готовий до компромісів, поступливий, легко йде на примирення, уважний, бере на себе відповідальність за сім’ю, а тому його шлюб стабільний. До спиртного байдужий. Хороший батько.

Успішний шлюб з Анжелікою, Валерією, Валентиною, Вікторією, Євгенією, Дариною, Лілією, Мариною, Марією, Кариною, Лією, Еммою. Чого не скажеш про відносини з Альбіною, Алевтиною, Антоніною, Єлизаветою, Євою, Надією, Лолітою, Тамарою, Ядвігою.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Валентина

Завдяки аналітичному складу розуму, терпіння, працьовитості, дбайливості і посидючості, поле для діяльності Валентина досить широко. Найкращий вибір для нього – медицина, зокрема – психологія, психіатрія і хірургія, науково-дослідна робота, інженерні спеціальності. Він наполегливо працює для досягнення мети.

Цей чоловік віддає перевагу індивідуальні заняття, але і здатний ефективно керувати відразу декількома напрямками. Такі обов’язки керівника, як покарання і звільнення для нього тягарем. Хоча деякі Валентини самостверджуються таким чином.

Валентин володіє високим творчим потенціалом, він може бути талановитим художником, музикантом, актором.

Якщо у носія імені досить розвинене честолюбство, він зробить хорошу кар’єру або побудує бізнес, спокійно обійшовши конкурентів. Найбільш щасливі у підприємницькій діяльності Валентини з по батькові Вадимович. Юхимович, Костянтинович, Омелянович.

Здоров’я Валентина

У Валентина в цілому гарне здоров’я. Але є кілька слабких місць. Високий ризик розвитку захворювань нервової системи, що пов’язано з особливостями темпераменту чоловіка. Він легко підхоплює інфекційні захворювання, зокрема – бронхіти, але зазвичай видужують без ускладнень. Бувають проблеми із зором, що часто пов’язано з любов’ю до читання і особливостями роботи.

Можуть бути у Валентина і складні хвороби, погано піддаються діагностиці пухлини. Властива йому і швидка стомлюваність. Чоловік потребує режимі дня – достатній сон, регулярних прогулянках і хоча б мінімальних фізичних навантаженнях.

Ім’я Валентин для дитини

Валюша – слухняний, спокійний, старанний, душевний і ненастирливо хлопчик. Часто дружить з дівчатками, захищає їх. Він спостережливий, дуже добрий і щедрий, легко ділиться з іншими дітьми і допомагає молодшим. Ніколи не провокує конфлікти, дружелюбний, часто зберігає дитячу дружбу на все життя.

Дуже любить діда, переймає багато його звички, звідси захоплення риболовлею, шахами та кросвордами.

Успішно навчається завдяки допитливості, відповідальності, слухняності та старанності. Часто в більшій мірі захоплюється гуманітарними дисциплінами, психологією. Хоча і точні науки даються йому легко. Дуже багато читає. Батькам варто заохочувати прагнення дитини підвищувати рівень інтелекту. З дитинства очевидні творчі здібності дитини.

У підлітковому віці Валентин проявляє свій твердий внутрішній стрижень в різних складних ситуаціях, проблеми з однолітками. Він постійно відчуває себе, доводячи самому собі, що сміливий і мужній. У цей період важливо зайняти сина відповідним видом спорту, пов’язаних з викидом адреналіну, щоб уникнути нерозважливих вчинків в пошуку пригод.

Іменини:

27 апреля, 7 мая, 19 июля, 12 августа, 4 октября, 11 октября, 2 декабря

Зменшено-лагідний варіант

Валюня, Валюся, Валюша, Валентинка

Скорочений

Валя, Валик, Валюха, Вел

За церковним

Валентин

Колір

  • блакитний

Планета

  • Уран

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

берил

Метал

срібло

Рослини

клен, наперстянка

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

чутливість, спостережливість, поступливість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Валентин Сєров – відомий російський живописець, класик світового живопису, Валентин Вологдін – вчений, один з піонерів високочастотної техніки, Валентин Гафт – радянський і російський актор театру і кіно, Валентин Юдашкін – художник-модельєр, Валентин Пікуль – радянський письменник, Валентин Глушко – вчений, піонер ракетної техніки та космонавтики, Валентин Распутін – письменник-прозаїк і громадський діяч, Валентин Смирнитський – актор театру і кіно

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: