Історія походження імені В’ячеслав
В’ячеслав – одне з небагатьох імен, безсумнівно, яке виникло на землях слов’ян. Ранні згадки про нього виявляються в літописах. Подібним чином називали спадкоємців Ярослава Мудрого і Володимира Мономаха. На відміну від інших народних імен не було знищено церковними правилами завдяки канонізації В’ячеслава (Вацлава) Чеського.
Мученик, який жив у Х столітті, припадав онуком святий Людмилі, вирізнявся мудрістю, добротою, сприяв зміцненню позицій християнства в державі. Праведника вбив брат-язичник, незабаром розкаявся про злочин. Страстотерпець вважається покровителем своєї батьківщини, шанується католиками і православними. День його пам’яті збігається з національним святом.
У східній Європі використовуються форми Вяцеслав, Вящеслав, Вечислав, Вячислав, Венцеслав, Вацлав, в Німеччині та Іспанії – Венцель і Венсеслао. Затребуване зменшувальне звернення – Слава. Жіночі аналоги – Венцеслава, Вацлава, у вітчизняному регіоні майже відсутні.
В Україні, починаючи з XIV ст. було рідкісним, популярність повернулася до нього в 1920-ті рр. А пік моди настав чотири десятиліття тому. Сьогодні зустрічається нечасто, в рейтингу чоловічих імен займає приблизно пятидесятое місце. Попит на нього існує в колах, які намагаються відродити самобутню українську культуру.
Даним ім’ям були названі герцог Люксембургу, фельдмаршал Коллоредо, композитор Галленберг, правозахисник і президент Чехії вацлав Гавел, письменник Фернандес Флорес, поет-символіст Іванов, інженер і літератор Шишков, політичний діяч Молотов, піаніст Ганелін, актори Тихонов, Шалевіч, Невинний, режисер і аніматор Котьоночкін, хокеїсти Старшинов, Фетисов, модельєр Зайцев і не тільки.
Значення та характеристика імені В’ячеслав
Ім’я складається з двох коренів «вяче» і «слав». Початкова складова перекладається зі старослов’янської мови як «більший», походить від прикметника «вящій». Заключна частина не потребує тлумачення, в ній явно впізнається слово «слава». Отже, В’ячеслав означає «найбільш славний», «славетний», «здобув велику славу».
Наші предки високо ставили військову доблесть, хоробрість, могутність. Ймовірно, так нарікали синів, обіцяючи їм перераховані чесноти, або ж ім’я присвоювалося, в якості другого, учасникам боїв, здобув перемогу над ворогами.
У ньому чується велич, радість, світло, легкість, і навіть ніжність, яскравість. Від нього віє безпекою, стабільністю, гармонією. Хоча спочатку асоціюється з воїнами, не містить відтінку агресії, зла. «Слава» звучить лаконічно, приглушено. Менш поширені версії Вячик, Вяча, Вава – м’які, лагідні і красиві.
У імені потужна енергетика, яка сприяє активності, творчості, лідерства.
В астрології йому протегує планета Венера і сузір’я Терезів; талісмани – топаз, яшма, бурштин; кольори – золотистий, оранжево-червоний, коричневий; символ – буйвол; рослини – ліщина і верес.
Риси характеру імені В’ячеслав
Носій імені прагне до першості, однак не честолюбний. І справді жадає слави, але заслуженою. Цінує справедливість, чесність, піднесені ідеали. Неправда, порушення власних і чужих прав, пригнічення слабких глибоко ранять його. На цьому грунті у В’ячеслава зароджуються конфлікти з оточуючими, зате в цілому він миролюбний. Не мстивий, швидше просто перестане спілкуватися з кривдником.
Заводить предостатньо друзів і знайомих, в дружбі вірний, безкорисливий. Зовні здається веселим, простакуватий, але в дійсності – це серйозний, вдумливий, чутливий суб’єкт. Його мета – досконалість у всьому, тому він дисциплінований, сторониться вад, шкідливих звичок. В молодості цікавість і наївність часом приводять його у погану компанію: там теж завойовує авторитет.
З проблемами справляється самостійно – класичний одинак, полюбляє незалежність. Якщо і підтримує колективну ініціативу, то виключно заради загального блага.
Повсякденні турботи переносить стійко, нехай і нервує. Від непосильних труднощів часом сумує, впадає в депресію, йому не вистачає сили, віри в успіх і наполегливості у боротьбі з долею.
Легко збуджується, у нього трапляються спалахи гніву, миттєво змінюються незручністю і жалями. Залишається людиною делікатним, добросердих, позбавленим егоїзму.
Піддається навіюванню, його нескладно переконати в безпомилковості певних поглядів, але частіше тяжіє до традиційних цінностей. Патріотичний, консервативний, схильна цікавитися політикою.
Сімейні та любовні стосунки В’ячеслава
Славік подобається дамам: хлопець привабливий, галантний і романтичний. Вибирає розумну, ефектну жінку, якій довіряє. У любові для нього важлива відкритість, прямодушність, не терпить зради. Сам відданий подрузі, його моральність гідна похвал. Перший шлюб часто виявляється для власника імені невдалим.
Вячеславы – чудові сім’янини і батьки, із задоволенням допомагають дружинам, дарують їм тепло. Матеріально забезпечують рідних, вважають, що роль добувача – головна для представника сильної статі. У них розвинене почуття обов’язку.
Невід’ємні елементи домашнього затишку для володаря імені – прийом гостей, прогулянки з чотириногими вихованцями, вечеря з родичами, ігри з дітьми.
Якщо управлінські задатки такого чоловіка проявляться будинку, то його дружина постраждає від тиранії. Помічено, що вони поступово змінюються, стаючи деспотичней. Від супутниці знадобиться витримка, тактовність.
«Славний» чоловік виділяється сексуальністю і чуттєвістю. Його інтимна життя насичена пригодами, різноманітним досвідом. Отримує і доставляє насолоду, шукає партнерку, угадывающую його бажання. Коханок підкорює ласкою, відвертістю і природністю. На ступінь пристрасті впливають обстановка, настрій під час близькості, приємні запахи.
На думку тлумача Бориса Хигир, ідеальна пара вірогідна з Інною, Ларисою, Ольгою, Олесею, Маргаритою, Юлією, Анною, Оленою.
Вибір професії, бізнес, кар’єра В’ячеслава
Розглянуті індивіди – сумлінні, виконавчі працівники, але їм необхідна спеціальність, яка передбачає конкуренцію, змагальність. У відповідній галузі В’ячеслав розкриває таланти в повній мірі.
З нього виходить чудовий спортсмен, менеджер, співробітник банку, торгової організації, артист, музикант, художник, дизайнер, конструктор. Швидко освоює нові престижні заняття стиліста, продюсера, іміджмейкера, рекрутера.
У будь-якій справі, кропіткий, ґрунтовний, доводить кожен робочий етап до логічного завершення. Виявляє цілеспрямованість, деяку частку азарту. В іпостасі керівника і організатора послідовний, непідкупний. Нормально знаходить спільну мову з колегами, поки не йдеться про принципи. Вищі кадри поважають його за обов’язковість при виконанні доручень.
Тривала напружена діяльність виснажує його. Славі комфортно в посаді, не виключає перерв, періодичного відпочинку, творчої свободи.
У підприємництві В’ячеслав реалізує працьовитість і знаходить настільки значуща суперництво. Як бізнесмен може досягти вершин без стартового капіталу. Підступний, вміє економити, розробляти плани, прогнозувати зміни на ринку. Намагається не обділити членів команди, направляє дохід на благодійність, соціальні проекти.
Багатство йому приносять комерція, посередництво, операції у сфері послуг, інформаційних технологій, промисловості, туризму, автобізнесу.
Здоров’я В’ячеслава
Здоров’я Славіка закладається в дитинстві. Хлопчика рекомендується берегти від застуди, інфекційних захворювань, гартувати, водити в спортивні секції. Підростаючи, він міцніє і в зрілості витривалий.
В його організмі надзвичайно вразлива нервова система: схильність до стресів, психічних недуг обумовлюють схильність до патологій серця і травного тракту. В’ячеслав покликаний раціонально розподіляти зусилля, повноцінно харчуватися, дотримуватися добового режиму. На стадії занепаду, меланхолії не можна поступатися спокусі заглушити тугу за допомогою алкоголю, наркотиків.
Згадуваним особам показано помірні фізичні навантаження, управління емоціями, контроль артеріального тиску. Слід уникати малорухомості, куріння. Найкращі види спорту – легка атлетика, футбол, баскетбол, веслування та інші командні змагання.
Не зашкодять психофізичні практики: медитація, йога, аутогенні тренування. В комплексі з масажем, фітотерапією, плаванням, перебуванням на свіжому повітрі вони позитивно позначаються на самопочутті Слави. А філософський погляд на світ, перегляд пріоритетів дозволяють закріпити ефект. Походи, подорожі, приурочені до відпустки – додаткові способи подолати втому, особливо після інтелектуальної праці.
Ім’я В’ячеслав для дитини
Маленький Вячик – дуже добрий, жвавий, непосидючий малюк. Батьки змушені згладжувати його поривчастість, інакше вона трансформується в стійку тенденцію.
Сприйнятливий нащадок потребує розуміння і схвалення, атмосфері захищеності. Психологи радять захищати його від перевтоми, негативних вражень, сварок. Він безпричинно плаче, переживає по дурницях, однолітків деколи лякає його жвавість. Навички спілкування доцільно формувати у присутності старших.
У школі вчитися добре, старанний, йому даються точні науки. У підлітковому періоді знадобиться спостереження за приятелями, зайнятістю В’ячеслава.
Можна дати ім’я первістку і подальшим чадам, чудово, якщо знайде братів і сестер – їх він неодмінно полюбить і візьметься оберігати.
Сприятливе поєднання імені по батькові Станіславович, Романович, Богданович, Тарасович, Георгійович.
Підійде народженим під знаками Овна і Тільця.
Іменини відзначаються 17 березня і 11 жовтня.
Іменини:
7 березня, 17 березня, 11 жовтня
Зменшено-лагідний варіант
Вячеславчик, Вячеславочка, Вячеславушка, Славушка, Славонька, Славочка
Скорочений
Слава, Славка, Славік, Вяча, Вячик
За церковним
В’ячеслав
Колір
- світло-золотистий
Планета
- Венера
Стихія
- земля
Камінь-талісман
топаз
Метал
олово, електрум
Рослини
горіх, верес
Тотемна тварина
буйвол
Риси характеру
доброта, чарівність, ввічливість
Число імені
4
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
В’ячеслав Іванов – російський поет-символіст; В’ячеслав Анісін – хокеїст, чемпіон світу, Європи та СРСР; В’ячеслав Бутусов – музикант, вокаліст групи «Наутілус Пампилиус»; В’ячеслав Ганелін – радянський і ізраїльський композитор; В’ячеслав Шалевіч – актор театру і кіно, народний артист РРФСР; В’ячеслав Тихонов – актор театру і кіно