Тимур – значення і походження імені

Історія походження імені Тимур

Тимур – ім’я, яке в іменослові займає особливе місце. Якщо більшість сучасних імен прийшло в нашу країну завдяки поширенню християнства з давньогрецької, латинської, давньоєврейської мови, то це ім’я – тюркське, монгольське або осетинське. Найвідоміший Тимур (1336-1405), він же Тамерлан, Залізний Кульгавець, відрізнявся своїми видатними організаторськими здібностями, сміливістю та жорстокістю. Він мав великі володіння в Середній Азії, заснував династію Тимуридів, сохранявшую влада протягом 200 років. Історики свідчать – у молодості грозний Тимур, далекий родич Чингіз-хана, був звичайним розбійником, який став згодом ватажком зграї. Небезпечне заняття незабаром набридло йому, Тимур вступив на службу до глави монгольського племені Барлас, Хаджі.

Через деякий час Тимуру вдалося зробити запаморочливу кар’єру, він сам очолив Барлас, а потім перейшов до активних завоювань. В одному з боїв Тимур отримав важке поранення в праву руку і ногу, внаслідок чого втратив два пальці на руці і назавжди придбав прізвисько Тимур Лонг (в перекладі з перської Залізний Кульгавець). Йому вдалося створити найбільший середньоазіатську державу, центром якого був Самарканд. Тимур прославився своїми війнами проти Золотої Орди, набігами на Персію, і помер у поході, намагаючись завоювати Піднебесну.

Ім’я Тимур було досить поширеним серед монголо-татарських правителів, нерідко ставали носіями його представники правлячих династій. У роки радянської влади це ім’я з легкої руки дитячого письменника Аркадія Гайдара широко поширилося в нашій країні. Гайдар назвав цим ім’ям сина, а потім і героя своїй знаменитій повісті «Тимур і його команда». Головний герой твору став позитивним прикладом для радянських дітей, його ім’ям назвали чимало хлопчиків.

Значення та характеристика Тимур імені

Ім’я Тимур в перекладі з тюркського і монгольської мови означає «залізо». В осетинській мові є ще один варіант цього імені – Таймураз, що перекладається як «осетин, залізний алан».

Характеристика імені Тимур багато в чому залежить від пори року, в яке він народився. У зимового Тимура – аналітичний склад розуму, це рішучий і впертий чоловік. Такі якості дозволяють Тимуру стати успішним чоловіком, для якого недосяжних вершин не існує. Зимовий Тимур дуже владний і надмірно запальний. У жінок зимовий Тимур цінує жіночність, розум і врівноваженість, а нав’язливість, грубість, невігластво лише відштовхне цього чоловіка.

Весняний Тимур відрізняється надмірної запальністю, неврівноваженістю. Він не може розрахувати власні сили, береться на кілька справ одночасно, така розкиданість призводить до плачевних підсумками. Однак весняного Тимура такими дрібницями засмутити не вийде, він легко переключається на вирішення інших проблем. Відносини з жінками весняний Тимур будує в повній відповідності зі своїм характером, що часто призводить до проблем і претензій з боку прекрасної статі. У зрілому віці він може побудувати серйозні стосунки, завести повноцінну сім’ю.

Річний Тимур – чоловік добрий, чуйний і нерішучий. Він відчуває труднощі, коли доводиться приймати рішення, вміє слухати співрозмовника, а сам воліє мовчати, але не від убогості інтелекту, з останнім якраз все в порядку. Для річного Тимура комфортним станом є самотність, проте він потребує підтримки рідних, оскільки дуже ранимий і вразливий. У дружини вибирає люблячу, ніжну, добру жінку, яка стане оберігати його душевну рівновагу.

Осінній Тимур відрізняється рідкісною практичністю, самовпевненістю, любить розмірене життя, де немає місця порожнього проведення часу. Він дуже лояльний, дипломатичний, досягає успіху у всіх своїх починаннях. Скандальним і нав’язливим людям біля осіннього Тимура немає місця, особливо це стосується жінок.

Риси характеру імені Тимур

Тимур відрізняється ощадливістю і прагматичністю, це напористий чоловік, але в глибині душі він дуже ранимий, хоча вміло це приховує. Він не дуже любить незнайомих людей, а серед друзів і приятелів Тимур – душа компанії. Тимур не любить скаржитися на долю, це порядна і лояльний людина, він великодушний і терпимий. Тимур прагне до успіху і влади, він досить упертий, з цієї причини його дуже складно в чому-небудь переконати. Однак і у цього незламного чоловіка є своя Ахіллесова п’ята, він занадто важко переносить невдачі, це підриває у нього віру в себе. Якщо Тимур буде наполегливо працювати над собою, розвиваючи даний йому від природи потенціал, він може досягти високих вершин у професії або бізнесі.

Сімейні та любовні стосунки Тимура

Він цінує справжню дружбу, гостинний, щедрий і дуже симпатичний, це яскравий, заповзятливий оптиміст. Носії цього імені дуже приваблюють жінок, однак не з кожною з них Тимур захоче мати близькі стосунки, у нього достатньо висока планка для жінки. Обраниця повинна бути освіченою, душевною і доброю жінкою, здатною до співчуття. Нещасна любов може завдати Тимуру глибоку рану, від якої він скоро видужає. Якщо любов була взаємною, але жінка має невідповідний для Тимура психотип, схильна до необґрунтованих претензій і скандалів, зв’язок неодмінно закінчиться розривом. Тимур відпустить свою подругу, розуміючи, що вони дуже несхожі, але це може занурити його у важку депресію. Розчарування відбудеться нескоро, коли душевні рани затягнуться, Тимур буде наполегливо шукати нову любов.

Найчастіше лише до середини життя Тимур визначиться з вибором другої половини, і цій жінці дуже пощастить. Тимур повністю бере на свої плечі забезпечення сім’ї, намагаючись, щоб вона ні в чому не потребувала. Тимур не схильний до зрад, прекрасно розуміючи, що вони стануть джерелом розладу в сім’ї, він зацікавлений в рівних, стабільних і поважних відносинах. Він в усьому підтримує свою дружину, допомагає їй, лояльно ставиться до її недоліків і помилок. Таке ставлення до жінки приносить свої плоди – в сім’ї Тимура немає місця сварок і скандалів, діти ростуть спокійними, врівноваженими і успішними. Сімейне життя цієї людини можна назвати щасливою і насиченою, він ніжний і відданий чоловік, турботливий син, відповідальний, люблячий батько. Серед носіїв цього імені майже не буває розлучених чоловіків, а якщо вони все-таки зустрічаються, ініціаторами розлучення бувають їхні дружини.

Вибір професії. Бізнес, кар’єра Тимура

Висока відповідальність, старанність Тимура відкриває перед ним чудові перспективи. В обраній професії Тимур зазвичай досягає найбільших вершин, йому допомагає наполегливість і завзятість. Йому не буде рівних, якщо він вибере професію лікаря, програміста, режисера, спортивного тренера. Військова кар’єра Тимуру теж по плечу. Якщо Тимур вибере роботу, пов’язану з спілкуванням, він також досягне успіху. Журналістика, професія сценариста, організатора різноманітних масових заходів – скрізь Тимур зуміє досягти певних висот, і що важливо, ця робота буде приносити йому велике задоволення.

У Тимура є одна чудова риса, він зовсім не схожий на кар’єриста, який для досягнення мети здатний пройтися по головах суперників. Носій цього імені досягає висот у професії наполегливою працею, він іде вперед, не шкодуючи для цього ні сил, ні коштів і така одержимість неодмінно винагороджується перемогою. Крім цього, Тимур вміє надихати на нові звершення і своїх колег, серед яких він користується заслуженим авторитетом. А якщо Тимур стає начальником, до нього ставляться з великою повагою, цінують за порядність. Тимуру можна відкрити свою справу, він стане успішним бізнесменом, відмінні організаторські здібності і ділова хватка допоможуть йому в досягненні мети. У носіїв цього імені є негативна риса характеру, яка може перешкодити йому в роботі – Тимур повинен бути більш лояльним і терплячий до підлеглим, або до партнерів по бізнесу.

Здоров’я Тимура

Маленький Тіма схильний до частих застуд, батькам слід берегти його від інфекційних та алергічних захворювань. Для Тіми корисно перші роки життя провести в домашній обстановці, поки у дитини слабкий імунітет. Ця дитина може реагувати на погодні зміни, відчуваючи сонливість або головний біль. Вітаміни, сонячні і пісочні ванни, тривалі прогулянки на свіжому повітрі, спортивні заняття допоможуть хлопчику адаптуватися в навколишньому середовищі. Дорослі носії цього імені хворіють вкрай рідко, проте їм слід остерігатися поранень і травм.

Ім’я Тимур для дитини

Маленький Тіма – напрочуд милий дитина, його люблять усі в родині. Цей спокійний і слухняний хлопчик щиро вважає батьківське слово головним законом і ніколи не суперечить йому. Зовнішність Тіми часто вражає своєю незвичайною красою, яка відзначають усі – і рідні, і сторонні люди. Хлопчик часто виглядає старше свого віку, настільки серйозно і осмислено його поведінку. Свою маму Тимочка просто обожнює, він зовсім по-дорослому допомагає їй навіть в дуже ніжному віці.

До іграшок ставиться вибірково, як справжній колекціонер любить машини, вміє їх розбирати і збирати. Читання книг, малювання, ліплення теж відносяться до улюблених занять. Проявляє великий інтерес до татовим інструментів, дуже рано освоює роботу з ними. Тіма вже з маленького віку показує себе чудовим водієм, цій дитині варто купити не тільки велосипед, але і велику дитячу машину, якою він дуже швидко й хвацько навчиться керувати.

Зовнішністю маленький Тимур – вилита мама, а його серйозний характер часто дивує батьків. Вже в ранньому віці він проявляє неабияку цілеспрямованість, організованість, наполегливо вивчаючи навколишній світ. Ці риси характеру укупі з рідкісною кмітливістю і відмінною пам’яттю дозволяють хлопчикові стати успішним учнем і спортсменом. Його приваблюють настільні ігри, шахи. У Тимура відмінні організаторські здібності, в будь-якому колективі він стає лідером.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Тимурчик, Тимошка, Тимушка, Тимчик, Тимончик, Тимочка, Тимуля

Скорочений

Тім, Тіма, Тимон

За церковним

немає

Колір

  • коричневий
  • зелений
  • сріблястий

Планета

  • Прозерпіна
  • Марс

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

нефрит, обсидіан

Метал

залізо

Рослини

карагач, чорний тюльпан

Тотемна тварина

лань, пітон

Риси характеру

сміливість, сила волі, впертість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Тімур (Тамерлан) (1336-1405) – середньоазіатський державний діяч, полководець, творець держави зі столицею в Самарканді; Тимур Юнусов (Тіматі) – російський співак, бізнесмен; Тимур Батрутдінов – російський комедійний актор та телеведучий; Тимур Бекмамбетов – казахська кінорежисер, сценарист, продюсер, кліпмейкер; Тимур Родрігез – російський шоумен, співак, теле – і радіоведучий

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: