Історія походження імені Тихон
Тихон – ім’я грецького походження і сходить до номінації давньогрецької богині долі і випадку, Фортуні або Тихэ. Зі слов’янським словом «тихий» воно не має нічого спільного, а перекладається як «доля, випадковість, жереб». Тому вважається, що володар цього імені буде завжди таланило в будь-яких справах, адже йому супроводжує сама богиня.
До нас ім’я прийшло разом із православ’ям з Візантії, де шанувався святий та чудотворець Тихон Амафунтский, який жив у V столітті і активно боровся з язичництвом на Кіпрі, знищував ідольські капища.
На території СРСР ім’я Тихон не було поширене серед дворян, а з кінця XIX століття його частіше використовують ченці. У першій чверті XX століття навіть з’явився термін «тихоновщина», пов’язаний з ім’ям патріарха Тихона, який піддав анафемі Радянську владу і був налаштований різко проти революційної ідеології і оновлення церкви.
Значення та характеристика імені Тихон
У дитинстві Тихон зазвичай спокійний і не примхливий. Він добре розташовує до себе людей, особливо однолітків. Тихон не вимагає до себе багато уваги з боку батьків, оскільки самодостатня і може розважити себе сам. Він любить читати, вважаючи за краще книги про подорожі та пригоди, часто фантастичних. Багата фантазія, начитаність і вміння розповідати історії – ось головні способи, що допомагають Тихону заводити друзів. Але не варто думати, що хлопчик з таким ім’ям тихоня: в компанії він часто лідирує, захоплюючи друзів активними іграми або змаганнями, хоча в подальшому спорт, швидше за все, не стане для нього пріоритетною діяльністю.
Дорослий Тихон як і раніше, самостійний, серйозний і доброзичливий. Кожне своє рішення він ретельно обмірковує, не піддаючись емоціям, за рахунок чого досить швидко добивається бажаного. Тихон дещо флегматичний, він уникає суєти і хвилювань, однак його не можна назвати песимістом – він завжди життєрадісний і має чудове почуття гумору. Тим не менш, довге перебування з самим собою, рефлексія й стримування емоцій можуть стати у Тихона причиною депресії, стресу і підвищеної стомлюваності.
Родина
Завдяки врівноваженості і терпіння в любовних відносинах Тихона майже не буває проблем. Сімейне життя йде легко і розмірено. Однак Тихону для щастя потрібна прониклива і мудра жінка, яка розгледить за зовнішнім спокоєм і байдужістю його внутрішній світ і сильну прихильність. Зазвичай Тихон хороший господар, любить і вміє приймати гостей, але сам досить важкий на підйом і більше домосід.
Самореалізація
Природна старанність, посидючість і прагнення до вивчення нового дозволяють Тихону вибирати професії, що вимагають неквапливого і копіткої праці: історика, археолога, вченого. Багата уява і творчі здібності можуть бути реалізовані Тихоном в мистецтві. При цьому найчастіше людина з таким ім’ям схильний до зайвої самокритики і боїться експериментувати сам уникнення помилок, хоча відмінно бачить таланти і неординарні здібності в інших людях. Це якість добре підійде, щоб стати продюсером, видавцем або HR-фахівцем.
Іменини:
9 січня, 5 березня, 7 квітня, 24 квітня, 27 травня, 29 червня, 9 липня, 1 серпня, 2 серпня, 26 серпня, 9 жовтня, 17 жовтня
Зменшено-лагідний варіант
Тишенька, Тишечка, Тихонечка, Тихонюшка
Скорочений
Тиша, Тишка, Тихоня, Тихонька
За церковним
Тихон
Колір
- червоний
- помаранчевий
Планета
- Місяць
Стихія
- вода
Камінь-талісман
сердолік
Метал
свинець
Рослини
лілія
Тотемна тварина
голуб
Риси характеру
самостійність, спокій, розсудливість
Число імені
3
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Тихон Куликовський-Романов ((1917 – 1993) син великої княгині Ольги Олександрівни (1882 – 1960) та полковника Н.А.Куликовського (1881 – 1958), онук імператора Олександра III і імператриці Марії Федорівни, племінник імператора Миколи II), Тихон Хренников ((1913 – 2007) радянський композитор, народний артист СРСР (1963), Герой Соціалістичної Праці (1973)), Тихон Полнер ((1864 – 1935) російський журналіст, історик, видавець), Тихон Мітрохін ((1902 – 1980) радянський державний діяч, народний комісар, міністр гумової промисловості СРСР (194 – 1948)), Тихон Стрешнев ((1644 – 1719) російський державний діяч, довірена особа першого російського імператора Петра I, московський губернатор, сенатор)