Тагір – значення і походження імені

Історія походження імені Тагір

Тагір – ім’я, характерне для тюркських народностей і арабського світу. Має давні корені, зіставні з тимчасової протяжності з історією ісламської релігії, часто зустрічається у націй (татари, башкири, узбеки, киргизи, кавказькі народи), об’єднаних мусульманським віросповіданням.

Тагір (Тахір) – один з головних героїв східної версії Ромео і Джульєтти, які на відміну від європейського варіанту росли разом і були обіцяні один одному, але волею злих сил виявилися розлучені і загинули, він – від руки ката, а вона – від власного кинджала.

За однією з версій ім’я Тагір співвідноситься з ім’ям одного з синів пророка Мухаммеда. Нарікаючи хлопчика ім’ям нащадка пророка, батьки сподіваються на його особливу увагу, покровительство й заступництво перед зовнішніми силами, тому воно так популярно в ісламських країнах і певних регіонах Росії.

Значення та характеристика імені Тагір

У перекладі з арабської Тагір означає «чистий, безгрішний, непорочний, цнотливий, незаплямований», башкирський варіант імені перекладається як «птах». Обидва тлумачення знаходять у характері цього чоловіка своє відображення. «Птах» наділяє власника незалежністю, швидкістю, прагненням до висот у житті та кар’єрі, а «чистий» повністю відповідає прагненню Тагіра поступати чесно, порядно, шанувати традиції та бути вірним обов’язку і сім’ї.

Володар цього імені – справжній герой, йому властива сміливість, життєва активність, для нього не існує перешкод. Це – сильна особистість, успішно досягає поставлених цілей, але робить це чесно, не йдучи напролом. Самостійність, мобільність, рішучість у діях, прагнення до кар’єрних вершин, матеріального достатку та незалежності – його основні характеристики як керівника на роботі. Він дуже практичний і захоплений справами, здатний віддавати весь свій час робочого процесу без перерв і відпусток. Вроджені здібності організатора допомагають стати Тагіру успішним, щасливим бізнесменом, сповідують в якості стилю управління єдиноначальність, автократію, коли всі рішення він приймає сам.

Майстер силової дипломатії, він вважає, що краще не зламати противника, а придушивши аргументами, умовити. Його опоненти поступаються не руйнівною силою, а незламної волі, яка допомагає реалізовувати добре обдумані проекти. Комунікабельність і спостережливість дозволяють носія цього імені з користю контактувати з великою кількістю людей, виявляти для себе справжні сторони людської натури, щоб не обманюватися в майбутньому.

Тагір з дитинства не визнає авторитетів, чужого нав’язаного думки, однак, з іншого боку виявляє непідробне повагу до старших, при необхідності прислухається до чужих порад. Він вітає консервативний, патріархальний сімейний уклад, чіткий поділ чоловічого і жіночого. Лідер у сім’ї, що володіє завидною темпераментом, він дуже серйозно ставиться до боргу, сімейним обов’язкам, родових цінностей, приділяє увагу дітям. Совість – життєве мірило цього чоловіка. Він живе аксіомою «Твої справи позначаться на долі твоїх дітей», і тому завжди уникає нечесних вчинків.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Тагірушка, Тагірчик

Скорочений

Гір

За церковним

немає

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Уран

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

гірський кришталь

Метал

алюміній

Рослини

осика, альпійська троянда

Тотемна тварина

електричний скат

Риси характеру

сміливість, розсудливість, справедливість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Тагір Рахімов ((нар. 1953) російський актор, Заслужений артист Росії), Тагір Яппаров ((нар. 1963) генеральний директор компанії “Айті”, входить до 100 кращих менеджерів Росії), Тахир Садиков ((нар. 1973) узбецький співак і музикант, лідер легендарної рок-групи “Болалар”)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: