Фома – значення і походження імені

Історія походження імені Хома

Ім’я Фома рідко зустрічається в сучасній Україні, хоча і в старовину цим ім’ям називали хлопчиків не дуже часто. Відбувається Фома від грецької транскрипції арамейської назви Томас. В Європі такий варіант імені став дуже популярний. Томас — один з лідерів по іменах в Англії, Іспанії, Франції, Німеччині, Італії та в країнах Скандинавії.

У Україну ім’я Фома прийшло з прийняттям християнства, так як Фомою звали одного з найбільш шанованих апостолів, автор Євангелія. Але в XVII столітті це ім’я було скомпрометовано. З’явилася і стала дуже популярною повість про двох невдалих братів Яремі і Хомі. Потім про них стали складати прислів’я і приказки, і ім’я Фома стало поступово виходити з ужитку. А після революції, в двадцятих роках минулого століття, багато імен, в тому числі і Фома, стали вважатися старорежимними. Почався рух за нові імена.

Значення та характеристика імені Фома

Переклад імені на українську мову означає слово «близнюк». Фома неквапливий і мало говорить, він допитливий і тактовний. Буває обережний, але боягузом його не назвеш. Фома володіє почуттям гумору і завжди прагне до глибокого пізнання. Чоловік з цим ім’ям недооцінює свої здібності, бо дуже сором’язливий. Він може загубитися у великій чоловічій компанії, так як не терпить порожню балаканину.

У дитинстві хлопчики, названі ці ім’ям, старанні і відмінно розбираються в природничих науках. Вони захоплюються технікою і механікою з самого раннього віку, подовгу люблять що-небудь майструвати і конструювати. Фома добре розбирається в комп’ютері, геометрії та фізики.

Ставши дорослим, цей хлопець не прагне до лідерства, завжди доброзичливий і не йде на конфлікти. Може здатися, що він нудний, але це не так. Просто Хома трохи скритний, хоча за характером він природжений дослідник. Його цікавить все нове і незвичайне, тому чоловік досягає успіху в професії дизайнера, програміста або інженера. Також йому сподобається наукова робота в галузі машинобудування, космічної та військової промисловості. Фома ніколи не буде сидіти без роботи, він завжди затребуваний і необхідний.

Спокій і деяка скритність такого чоловіка викликає інтерес у визначених жінок. Але самому Хомі такі дами байдужі. Він візьме в дружини тільки ту дівчину, яка сподобається батькам. У любові він цінує доброту і надійність, а не сексуальність. Сім’я потрібна йому для рівноваги і самоствердження. Фома намагається у дітей реалізувати свої мрії і те, що не зміг зробити сам. Але в теж час він поважає свободу і особистий простір дітей і намагається виховувати їх на особистому прикладі.

Іменини:

3 квітня, 26 квітня, 7 травня, 13 липня, 16 липня, 20 липня, 28 листопада, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Хомко, Фомушка, Тома, Томусь , Хомко, Хомка, Хомонько, Хомик, Хомочко, Хомусь

Скорочений

Немає

За церковним

Хома

Колір

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

корал

Метал

алюміній

Рослини

клен, омела

Тотемна тварина

алігатор

Риси характеру

неквапливість, допитливість, тактовність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Фома – апостол і автор Євангелія; Фома Аквінський – середньовічний філософ і теолог; Хома Мекензи – русскмй контр-адмірал; Хома Падура – український і польський поет; Фома Іванов – російський кальвініст; Хома Малеїн – преподобний з Візантії; Хома Кантакузен – турецький дипломат; Хома Розанов – російський літератор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: