Фелікс – значення і походження імені

Історія походження імені Фелікс

Походження імені Фелікс має древні латинські корені, і виникло ще до нашої ери, що підкріплена історичними даними. Воно походить від слова “felix”, що означає “щасливий, благополучний”, “везунчик” і спочатку додавалося як прізвиська до імені особливо щасливих людей. Самим легендарним прикладом, зафіксованим в історії, є римський диктатор Луцій Корнелій Сулла, який жив у 138-78 роки до н. е., який і отримав індивідуальне прізвисько Фелікс. Надалі це ім’я стало даватися деяким рабам, які змогли отримати свободу і добитися успіхів у житті і гарного положення в суспільстві, як, наприклад, римський прокуратор провінції Іудея громадянином Антоній Фелікс. Інші відомі історичні персонажі: Фелікс – зберігач ювелірних прикрас Юлія Цезаря і інший Фелікс – управитель ткацьких майстерень Мессаліни. Так загальне ім’я перетворилося на власне ім’я.

Прийшовши на територію Русі разом з християнством, ім’я Фелікс широкого застосування не отримало, а використовувалося в церковній сфері. Більше поширене у країнах з католицьким віросповіданням, в календарі якого близько 70 святих і 4 римських Папи, що носили це ім’я.

Значення та характеристика імені Фелікс

Ім’я Фелікс перекладатися як успішний, щасливий. І для названого цим ім’ям дитини все так і буде, адже холодний розрахунок буде керувати його діями і вчинками. Крім цього у Фелікса є величезні задатки лідерських якостей. Він росте дуже енергійною, активною дитиною. Практично непосильним завданням для батьків буде привчити його до помочі в роботі по дому. З однолітками тримається досить зарозуміло, але користується їхньою повагою. З-за свого темпераментного характеру навчання дається йому важко. З віком стає все більш закритим і обережним, але здатність здійснювати необдумані і рвучкі вчинки залишиться з ним назавжди. Якщо Феліксу з раннього дитинства не прищепити такі поняття як повага, благородство, гідність, то він може перетворитися в черствого людини з мінімальною кількістю друзів.

Стан здоров’я у володаря імені Фелікс середня. Йому необхідно займатися спортом інакше не уникнути повноти і проблем з серцево-судинною системою. Слід бути дуже обережним з алкоголем.

Для Фелікса робота – це скоріше прикра необхідність. Він абсолютно не творча людина, і при виборі професії для нього важливіше фінансова складова. Робота буде в радість тільки в випадку своєї престижності і тому для нього ідеальним варіантом буде сфера міжнародних відносин, банківська справа чи юриспруденція, власний бізнес.

Сім’я – це ще одна альтернатива для Фелікса підвищити свій статус, і тому вибирає дружину виходячи з її зовнішності, підкріпленої матеріальною базою. Якщо дружина буде допомагати йому в справах, то Фелікс це оцінить і це допоможе уникнути зради з його боку. Сам він зраду ніколи пробачити не зможе. Чітко розділяє домашні обов’язки. У вихованні дітей участі не бере і буде суворим батьком.

Іменини:

7 лютого, 4 вересня, 1 листопада, 14 січня, 21 лютого, 1 березня, 23 березня, 21 квітня, 18 травня, 30 травня, 11 червня, 30 серпня, 11 вересня, 8 жовтня, 12 жовтня, 6 листопада, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Фелі, Фелек

Скорочений

Феля, Єлю, Філ

За церковним

Фелікс

Колір

  • синьо-зелений

Планета

  • Уран
  • Плутон

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

алмаз, андрадит

Метал

золото

Рослини

кипарис, безсмертник

Тотемна тварина

осетер

Риси характеру

прагматичність, самовпевненість, вимогливість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Фелікс Земдегс (нинішній рекордсмен по середньому часу в збірці кубиків рубіка (3х3х3 і 4х4х4) і видатний збирач багатьох інших головоломок; він – «монстр» спидкубинга), Фелікс Жан Гуен ((1884 – 1977) французький політик і державний діяч), Фелікс Готтвальд (знаменитий австрійський двоеборец, триразовий олімпійський чемпіон, чемпіон світу, володар Кубка світу, володар найбільшої кількості олімпійських нагород (7) в історії лижного двоборства), Фелікс Рв ((1736 – 1800) французький флейтист і композитор), Фелікс Розумовський (російський історик, письменник, телеведучий), Фелікс Свєтов ((1927 – 2002), справжнє прізвище – Фрідлянд, російський радянський письменник, дисидент)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: