Святослав – значення і походження імені

Історія походження імені Святослав

В ім’я слов’янське походження, причому початкова частина основи «святий сходить у праслявянскому мови, з’являється ще за часів язичництва і лише пізніше співвідноситься з концептом християнської святості. Дослівне тлумачення – «священна слава». Ім’я унікальне тим, що одне з небагатьох слов’янських дохристиянських імен визнано православною церквою.

Першим історично зафіксованим нареченим цим ім’ям був Святослав Ігорович з роду Рюриковичів. Уперше в роду київських князів хлопчика назвали таким ім’ям, зазвичай вони були скандинавського походження. Він став Великим київським князем, що прославилися своїми військовими перемогами, що відображено давньоруськими літописами. Легендарні походи проти хазар і болгар, відображені в «Повісті тимчасових років», увічнили ім’я Святослава як великого полководця. І хоча роки життя були недовгими (942 — 972), він встиг стати батьком трьох синів, один з яких Володимир – хреститель Русі.

Значення та характеристика імені Святослав

Таємниця імені наділяє свого володаря цілеспрямованістю, ініціативністю, наполегливістю, витримкою. Він завжди прагне вирішити поставлені завдання, але іноді проявляючи егоїзм по відношенню до оточуючих.

У дитинстві це спокійний, допитлива дитина. Хоча зовні схожий на матір, основну модель поведінки буде переймати у батька, який для нього безумовний авторитет. Тому так важливо навчити бути більш поступливим, переламати впертість Святослава. Воно до кінця не зникає у міру дорослішання, допомагаючи досягати поставлених цілей, але зведення до мінімуму полегшить життя близьким людям і допоможе навчитися ладити в будь-якому колективі.

У сукупності з вродженою комунікабельністю, можливо досягти великих висот у кар’єрі. Його не треба примушувати вчиться – Святослав рано розуміє необхідність хорошої освіти. Вчиняючи деякі помилки на початку трудової діяльності, він швидко вчитися, так як його приваблюють фінанси і можливість їх заробити. Тому сфера підприємництва, управлінська діяльність, банківська справа якраз для нього.

З Святославов рідко виходять професійні спортсмени, але фізичне здоров’я, природний потенціал і перфекціонізм допомагають при сильному бажанні займати призові місця. Але навіть аматорський рівень дозволяє так зміцнити здоров’я, що фізичний стан організму з віком тільки поліпшується і підводить вкрай рідко. Крім спорту є здібності до музики, мистецтва. Воліє проводити час в кіно, на природу, головне щоб не безцільно. З ним ніколи не буде нудно, так як це просто ходячий генератор всіляких ідей.

Одружитися Святослав досить пізно, вважаючи за краще насолоджуватися життям. Полюбить спонтанно, спростувавши всі логічні доводи. Проявляє себе хорошим чоловіком, батьком, здатним прислухатися до думки домочадців, особливо якщо необхідність постійно показувати і доводити свій авторитет буде реалізована на роботі.

Іменини:

16 лютого, 6 липня

Зменшено-лагідний варіант

Святославка, Святославочка, Святославонька, Святославушка, Святик, Святочка, Святушка, Святонька

Скорочений

Святий, Святка

За церковним

Святослав

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

бурштин

Метал

платина

Рослини

роза, латаття

Тотемна тварина

дельфін, чайка

Риси характеру

практичність, самовпевненість, стриманість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Святослав Реріх (російський філософ, художник, культуролог), Святослав Федоров (російський лікар-офтальмолог, очної мікрохірург, один з учасників впровадження радіальної кератотомії), Святослав Ріхтер (радянський і російський піаніст, один з найвидатніших музикантів XX століття), Святослав Мороз (російський скрипаль і музичний педагог), Святослав Шрамченко ((1893 – 1958) – український військовий і громадський діяч, філателіст, письменник), Святослав Чекін (кінорежисер, композитор)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: