Станіслав – значення і походження імені

Історія походження імені Станіслав

На думку лінгвістів ім’я «Станіслав» означає – «прославився». Інші дослідники вважають, що це ім’я потрібно трактувати як «славний своїм табором». Ім’я Станіслав має слов’янське походження. У Древній Русі благородні князі і знатні люди так називали своїх синів. Ім’я Станіслав носив і син князя Володимира Святого. Особливо поширеним стало це ім’я в Польщі, зокрема, широко відомий польський король Станіслав Лещинський.

В Радянський це ім’я стало популярним, коли в моду увійшли рідкісні та благозвучні імена. Станіславу підходять такі по батькові як Вікторович Олександрович Романович. Короткі форми імені – Стас, Стасик і Слава. Правляча планета імені – Уран. Камінь-талісман – гірський кришталь.

Значення та характеристика імені Станіслав

Ім’я Станіслав можна назвати суперечливим. Незважаючи на те, що воно звучне і красиве, у його володаря нерідко буває вразливий характер. Стас може ховати свою ніжну натуру під зовнішньою жорсткістю і напористістю. Йому здається, що чим твердіше він буде в судженнях і вчинках, тим більше будуть його поважати.

Людина з таким ім’ям майже завжди знає, чого хоче добитися в житті. Він сміливо кидає виклик» життєвим труднощам і виходить з таких поєдинків переможцем. У виборі друзів обачний, вірить своїм товаришам, як самому собі.

До Стаса завжди можна звернутися за допомогою. Він рідко страждає скупістю, в більшості випадків він без коливань допомагає, іноді навіть на шкоду своїм інтересам. Стас зазвичай небагатослівний і стриманий. У будь-якій ситуації прагне до «торжества справедливості».

Негативні сторони характеру Станіслава – образливість і надмірне самолюбство. Однак при правильному вихованні ці риси легко можна перетворити в честолюбство і цілеспрямованість.

Риси характеру Станіслава

Стас відрізняється імпульсивністю і дотепністю. Будьте впевнені, на будь-яке питання «з пасткою» він знайде гідну відповідь. У школі Стас відрізняється високою організованістю і кмітливістю. Він вчиться краще за багатьох своїх однокласників.

Ставши юнаком, Стас наполегливо йде до своєї мети, минаючи всі перешкоди. Може здатися, що Стас – егоїст, але це не так. Станіслав легко пожертвує своїми інтересами заради блага рідних та близьких йому людей. Якщо Стаса «зачепити за живе», вигляду він не подасть, але буде переживати образу глибоко в душі.

Дорослий Стас впевнено просувається по кар’єрних сходах, тому що з дитинства звик домагатися свого.

При швидко мінливих умовах Стас відчуває себе не дуже комфортно, в стресовій ситуації він часто приймає помилкове рішення. Тому йому так важливо «не рубати з плеча», а усвідомлено робити вибір, беручи до уваги всі «за» і «проти».

У здійсненні помилки Стас може звинувачувати кого завгодно, але тільки не себе. Але він не «зациклюється» на невдачах, шукає нові способи вирішення проблеми, за що і буває любимо начальством. Стасу притаманні честолюбство і стриманість у словах, він намагається не давати «порожніх» обіцянок. При цьому Стас впертий, замкнутий і безкомпромісний. Стас може приймати лестощі за похвалу, а гумор – за образу.

Станіслав володіє відмінним почуттям гумору. Психологія Станіслава може залишатися загадкою навіть для самих близьких йому людей. Іноді Стас може «закипіти» навіть без особливого приводу, а може залишатися цілком спокійним у дуже складній ситуації.

Сімейні та любовні стосунки Станіслава

Дорослий Стас не поспішає будувати серйозні стосунки з сподобалася йому дівчиною, довго придивляється до неї. Одружившись, Стас залишається вірним дружині. Любить дітей, намагаючись вкласти в них те, що сам недоотримав у дитинстві.

Станіслав щиро вірить, що шлюб повинен ґрунтуватися на взаємній повазі і любові. Якщо Стас розчаровується у своїй супутниці життя, то розлучається і навіть не намагається одружитися повторно. У подружжя Станіслав вибирає яскраву, життєрадісну дівчину, яка при цьому може зрозуміти його складний характер.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Станіслава

Станіслав, як правило, не стандартно мислить і надзвичайно спостережливий. Тому для нього ідеально підійде роль юриста, аналітика, лікаря чи інженера. На роботі Станіслава цінують за сумлінність і чесність. Стас впорається з виконанням кропіткої роботи, що вимагає терпіння і посидючості.

У Стаса є художній смак і багата фантазія, тому з нього вийде талановитий дизайнер, режисер або письменник. Так як Стасу не подобається бути в якості підлеглого, він нерідко стає організатором свого невеликого, але прибуткового справи.

Здоров’я Станіслава

У медичній астрології Уран уособлює вищий розум і впливає на розумову і психічну області людини. Стас, як і правляча їм планета Уран, володіє прихованою енергією і сильною волею. В цілому у Станіслава міцне здоров’я, але в дорослому віці йому варто слідкувати за станом печінки та кісткової системи. Стас може зловживати алкоголем, довго не помічаючи проблеми. Станіслав недовірливий, часто він сам вигадує собі хвороби.

Ім’я Станіслав для дитини

Маленький Станіслав не буде викликати особливих клопотів своїм батькам – він росте слухняним і добрим хлопчиком. У дитинстві Стас дуже емоційний, у нього багато друзів. Імпульсивний, кмітливий, творчий, він вміє знаходити вихід із найбільш заплутаних ситуацій. Станіслав володіє великим потенціалом, який може реалізувати, якщо батьки будуть направляти свою енергію в потрібне русло.

Іменини:

11 квітня, 5 травня, 7 травня, 8 травня, 17 вересня, 18 вересня, 13 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Станіславчик, Станиславочка, Станиславушка, Стасик, Стасечка, Стасюшка, Стасенька

Скорочений

Стас, Стасян, Стасечек

За церковним

Стахій

Колір

  • коричневий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

хризопраз, малахіт

Метал

срібло

Рослини

ясен, нарцис

Тотемна тварина

собака

Риси характеру

чутливість, сильна воля, комунікабельність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Станіслав I Лещинський ((1677 – 1766) король Польщі і великий князь литовський у 1704 – 1709 рр. і в 1733 – 1734 рр., а потім останній герцог Лотарингії в 1737 – 1766 рр..), Станіслав «Ревера» Потоцький ((1579 – 1667) польський державний і військовий діяч, полководець), Станіслав Ваупшасов (розвідник, Герой СРСР (1899 – 1976)), Станіслав Говорухін (кінорежисер, політик (нар.1936)), Станіслав Лем (польський письменник-фантаст, автор книг «Соляріс», «Зоряні щоденники» і ін. (нар.1921)), Станіслав Ростоцький ((1922 – 2001) кінорежисер, його фільми: «Доживемо до понеділка», «А зорі тут тихі» та ін), Станіслав Садальський (радянський і російський актор, Заслужений артист РРФСР, Народний артист Грузії і Народний артист Чувашії), Станіслав Гроф ((нар.1931), американський психолог і психіатр чеського походження, доктор філософії з медицини, засновник трансперсональної психології, один з піонерів вивчення змінених станів свідомості для лікування, зростання і самопізнання людини), Станіслав Єжи Лец ((1909 – 1966) – видатний польський поет, філософ, письменник-сатирик, і афорист XX століття)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: