Світозар – значення і походження імені

Історія походження імені Світозар

У українській мові споконвічних, «батьківських» чоловічих імен збереглося не так вже й багато. З прийняттям християнства у наш словник ринув цілий потік іноземних імен, і далеко не всі старослов’янські імена зуміли встояти під їх натиском. Більшість стародавніх руських імен складаються з двох коренів, і наділяють своїх носіїв цілком визначеними якостями. Світозар — стародавнє ім’я, яким наші предки називали новонароджених хлопчиків ще за часів язичництва.

Світозар — дзвінке, яскраве, складне ім’я, що складається з двох коренів: «світло» і «сяяти». Його значення, просто і зрозуміло — «озаряющий світлом». У сучасній мові існує дуже точний синонім цього значення — «просвітлений», тобто, людина, що несе в собі світло знання і мудрості. Носій цього імені завжди буде користуватися в оточуючих заслуженою повагою. Світозар — дуже приємний, добрий і променистий людина, від якої виходить світло і тепло. Його цінують у суспільстві за щирість і порядність.

Значення та характеристика імені Світозар

Це дуже напористий, цілеспрямований чоловік, який завжди домагається свого. Светозару потрібно перебувати в центрі подій. Він дуже любить свободу і простір. Стабільне благополуччя, обмежене якимись правилами, не для нього. Він буде домагатися комфортного життя в поєднанні з особистою свободою. Ця людина ніколи не відмовиться від можливості випробувати щось нове, екстремальне. Він справжній новатор, з радістю береться на невідому справу, домагається хороших результатів.

Світозар дуже легкий на підйом, при русі вперед, він відмінно пристосовується до будь-яких обставин і умов. У нього дуже багато знайомих, серед яких мало справжніх друзів. З часом він зрозуміє, що може залишитися на самоті. Йому необхідна улюблена жінка, вірні, близькі по духу друзі. Шукати таких людей треба змолоду, інакше Світозар приречений на безрадісне життя. Спілкування з однодумцями наповнюють його особисту, ділове життя сенсом і гармонією.

Світозара з дитинства приваблюють виховані, витончені люди, він не переносить грубості і вульгарності. Хлопчикові дуже пощастить, якщо його батьки будуть уважні й добрі до нього. Маленькому Светозару необхідно виховувати впевненість у собі, тоді вона виросте справжнім чоловіком — сильним і добрим. У дружини носії цього імені вибирають красивих, надійних, мудрих жінок. Для їх важливий міцний тил, тому що цих чоловіків можна назвати однолюбами. Після своїх пригод Світозар завжди повертається додому, йому потрібно, щоб дружина його чекала.

Професію Светозару слід вибирати з далеким прицілом. Для цього чоловіки особливо важливий кар’єрне зростання, адже він дуже волелюбний. Він може стати відмінним програмістом, юристом, банкіром, підприємцем. Цей чоловік прекрасно проявить себе на керівній посаді, зможе зібрати діяльну, дружну команду. Від вибору творчої професії теж не варто відмахуватися, з Світозара може вийти чудовий актор, співак, художник, скульптор.

Іменини:

немає в святцях

Зменшено-лагідний варіант

Светик, Светозарушка

Скорочений

Світ

За церковним

немає в святцях

Колір

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

селеніт, берил

Метал

срібло

Рослини

лілія, волошка

Тотемна тварина

лань, гусак, сова

Риси характеру

любов до свободи, товариськість, щирість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Світозар Русаков – радянський художник-мультиплікатор, художник поштових листівок; Світозар Глигорич – сербська, югославський шахіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: