Святогор – значення і походження імені

Історія походження імені Святогор

Походження імені бере свій початок з билинного епосу. У східнослов’янській міфології фігурував богатир на прізвисько Святогор. Він жив у горах, які називали Святими. Звідси і взяла свій початок ім’я. Про богатиря складено чимало легенд, але він не був в них головним героєм і не здійснював великих подвигів.

Билинний персонаж славився лише колосальною силою, незламністю і велетенським розміром. Навіть земля проминалась під його вагою. Від своєї ж сили богатир неодноразово страждав. Нікуди було її застосувати, вона розпирала Святогора зсередини, але була абсолютно марна. За переказами, перед смертю, частину своєї сили богатир передав Іллі Муромцю.

Доля персонажа билин досить сумна. Він був дуже самотній і не знаходив місця на білому світі. Ні друзів, ні ворогів, ні даху, ні рідних. Є кілька версій щодо смерті героя. За однією з них Святогор після тривалих поневірянь, натикається на труну. Він лягає в нього і йде під землю завдяки своєму исполинскому важкого тіла.

За іншою версією велетень йде під землю, намагаючись підняти сумку, кинуту Микулой Селяниновичем. У цій сумці була укладена вся тяжкість матінки-землі, непідвладна навіть найсильнішого богатиря.

У наш час на території Росії набирають популярність давньослов’янські імена. Святогор не став винятком, все частіше хлопчиків називають цим іменем. В інших країнах ім’я практично не зустрічається.

Значення та характеристика імені Святогор

З дитинства маленький Святік відрізняється допитливістю і підвищеним інтересом до життя. Такий дитина «чомучка», батьки часто втомлюються від його питань. В школі вчиться старанно і сумлінно. Вчителі люблять юного Свята та часто ставлять його в приклад іншим учням.

Надалі вже дорослий чоловік проявляє допитливість, прискіпливо проникає в саму суть справи. До будь-якого заняття Святогор підходить вдумливо. Він не заспокоїться поки не розбереться в хвилюючому питанні. До чоловіка нерідко звертаються за порадами, знаючи, що у нього є рішення будь-якої задачі.

По відношенню до оточуючих доброзичливий і привітний. Комунікабельний, товариський, представник імені збирає навколо себе багато друзів. Душа компанії, його щиро люблять і поважають. Випадкові знайомства можуть з часом перерости в міцну дружбу. Будинок Святогора завжди готовий приймати гостей. Іноді це галасливі вечірки, а іноді дуже теплі, душевні зустрічі.

Святогор азартна людина, що не завжди йде йому на користь. У пориві пристрасті він не помічає нічого. Невдачі змушують його йде напролом до своєї мети. Святий проявляє свій азарт у спорті, в роботі, в любовних справах, але він ніколи не дасть себе обдурити і не схильний затуманення розуму в казино і лотереях. Домагаючись кохану жінку Святогор може вступити в серйозну суперечку з суперником, а іноді це навіть переходить у бійку.

Представник імені любить зміни в житті. Зміна обстановки йому необхідна, як повітря. Святогор впадає в смуток від монотонної офісної роботи. Подорожі дають йому необхідні емоції і енергію на подальші звершення. Для зміни обстановки йому не обов’язково їхати далеко. Любить походи, прогулянки по рідному краю і маленькі подорожі в сусідні міста. Скрізь Святогор знаходить цікаві місця і яскраві враження.

Не вміє спілкуватися з маленькими дітьми, оскільки сам не відчуває себе достатньо дорослим. Любить похвалу та захоплення в свою адресу. Намагається всім догодити і залежний від думки оточуючих. В сім’ї відповідає в більшій мірі за матеріальну складову, а виховання дітей і побутові клопоти доручає жінці.

Дуже трепетне ставлення у Святогора до батьків. Для нього батько безсумнівний авторитет. А до матері ставиться з особливою ніжністю і любов’ю. Навіть будучи дитиною, Святик намагається всіляко догодити мамі з татом. За літніми батьками буде терпляче доглядати і дарувати турботу і вдячність.

Іменини:

11 травня, 3 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Святик, Святушка, Святогорушка

Скорочений

Святий

За церковним

Гордій

Колір

  • білий
  • блакитний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

корал

Метал

срібло

Рослини

Водна лілія

Тотемна тварина

Гусак, кролик

Риси характеру

Допитливість, комунікабельність, упертість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Святогор – персонаж російських билин, богатир; Святогор Всеволод Володимирович – російський актор (епізодичні ролі); Святогор Олександр – псевдонім поета-анархіста Агієнко Олександра Федоровича (1889-після 1937)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: