Соломон – значення і походження імені

Історія походження імені Соломон

Чоловіче ім’я Соломон має глибокі біблійні корені. Ім’я Шломо (Соломон) на івриті або Шлойме на ідиші має значення «світ», протилежне слову «війна», а також є спільнокореневим словом «шолом», що перекладається як «цілісний, досконалий». У Східній Європі серед євреїв зустрічаються форми імені Залман і Зельман.

Перший Соломон в історії людства – третій цар євреїв, правитель Ізраїльського царства, в яке входили Ізраїль та Іудея, син легендарного царя Давида і Вірсавії. Цар Соломон славився своєю мудрістю, багатством і волелюбністю. Він побудував знаменитий Єрусалимський храм, є автором кількох розділів Старого Завіту (Екклезіаст, Пісні піснею, Притчі царя Соломона).

На арабській мові ім’я Соломон звучить як Сулейман і теж має значення «світ» і «добробут, спокій», а також «живе в здоров’ї і благополуччі». У Корані цар Соломон описаний як пророк Сулейман – син пророка Давуда, мудрий і справедливий, який має владу над джиннами та іншими містичними створіннями.

Православні християни відзначають іменини Соломона 15 грудня, католики – 2 вересня, 28 вересня і 13 березня.

Значення та характеристика імені Соломон

Буквений аналіз ім’я Соломон характеризує його як носія владного, розсудливого, розумного, амбітного чоловіка, що володіє логічним мисленням і критичним поглядом на речі, турботливого та працьовитого, але в той же час – знервованого, емоційного, дріб’язкового.

Для володаря імені Соломон характерні рішучість, незалежність, впевненість в собі і в своїх силах, урівноваженість, логічне мислення. Цей чоловік уміє тримати себе в руках і приховувати свої справжні почуття. Соломон цінує порядок, стабільність і спокійну атмосферу. Він вміє вирішувати конфлікти, проявляючи чудеса дипломатії, знає, коли треба відступити. Носій імені недовірливий, навіть закритий, обережний, завжди розраховує тільки на власні сили і свою інтуїцію.

Якщо Соломон не може впоратися зі своїми емоціями, він здатний на імпульсивні і навіть ексцентричні слова і вчинки. Буває саркастичним, в’їдливий. Соломон розважливий і прозорливий, йде до мети, ігноруючи перешкоди, буває жорстокий. У той же час володар імені часто сентиментальний, емоційний, вразливий і вразливий, гонористий.

У дитинстві Соломон мало доставляє клопоту батькам, це спокійний, поступливий, добрий дитина. І в той же час непосидючий, активний, задерикуватий. Часто схожий на матір і прив’язаний до неї. Часто захоплюється шахами, а в зрілому віці – преферансом.

Соломон допускає спонтанні рішення, покладаючись лише на інтуїцію, марнославний, амбітний, налаштований на успіх, прагне до лідерства. Домагається успіху завдяки силі волі, наполегливості і працьовитості. Часто проявляє здібності до точних наук, юриспруденції, володіє ораторським і сценічним мистецтвом. Здатний побудувати успішний бізнес.

Першу дружину Соломон часто вибирає за порадою рідних, якщо не полюбить її, здатний перетворитися в моральної тирана. Другий раз носій імені зазвичай одружується з любові, у шлюбі щедрий і турботливий.

Іменини:

5 лютого, 15 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Сол, Соломончик, Солоня, Моня, Монечка

Скорочений

немає

За церковним

Соломон

Колір

  • блакитний

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

рубін, сердолік

Метал

золото

Рослини

каштан

Тотемна тварина

лось

Риси характеру

емоційність, імпульсивність, сильна воля

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Соломон, син Давида, цар об’єднаного царства Ізраїлю та Іудеї; Соломон I – цар Імеретії; Андре Соломон Серпень – шведський інженер, дослідник Арктики; Соломон Левит – генетик, основоположник генетичної медицини в СРСР; Соломон Маймон – філософ-самоучка; Соломон Міхоелс – актор, режисер, народний артист СРСР.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: