Сергій – значення і походження імені

Історія походження імені Сергій

Існує безліч версій появи ім’я Сергій. Найпоширеніша з них – давньоримське походження від родового імені Sergius, яке, в свою чергу, походить від Сергії – давньоримського патриціанського роду, що йде своїм корінням в далеку Трою. З латині це ім’я перекладається як «знатний».

За іншою версією, Сергій – це форма старовинного ім’я Сергій, який стався в свою чергу від латинського «servi dei» – «слуга Бога». Ще одним варіантом даної версії є поява імені Сергій від латинського «Servus» – «слуга», але ця версія сумнівна.

У Сергія в році дві дати іменин: 11 липня на честь чудотворця Преподобного Сергія, який поширив православну віру в Карелії, і 8 жовтня в честь Преподобного Сергія Радонезького.

В даний час ім’я Сергій є дуже поширеним ім’ям і використовується тільки у цій формі.

Значення та характеристика імені Сергій

Спільне життя з людиною по імені Сергій непроста: він непередбачуваний, вражає і дивує людей своїми вчинками, з легкістю дає оцінку тим, кого знає всього пару хвилин, часто ображаючи людину. У Сергія розвинена інтуїція, у багатьох ситуаціях він на неї покладається і залишається у виграші.

Перебуваючи поруч з Сергієм, без сварок обійтися неможливо, але коли він йде, їде або пропадає, про нього згадується тільки хороше і з’являється бажання повернути Сергія, знайти, щоб він був знову поруч.

Межі моралі і суспільства не можуть обмежити Сергія, він з легкістю з них виходить і відчуває себе при цьому королем.

Надмірно товариський, відкритий для всього нового, здатний відчувати глибокі почуття, креативний і здатний на непередбачувані ідеї та їх реалізацію. Всі, кого він втягує в процеси втілення своїх задумів, проходять жорсткий відбір.

Сергій не вміє приховувати свої емоції. Якщо відбувається якась ситуація, не важливо, гарна чи погана, оточуючим вистачить одного погляду на Сергія, щоб все зрозуміти, він легкочитаем. А ось з почуттями складніше, він тримає їх усередині себе, подалі від усіх.

Вважає себе хитрим, найчастіше таким не є, до того ж, навколо багато людей, куди хитріший Сергія, але він про це не думає і потрапляє в халепу.

З позитивних рис можна виділити життєрадісність, доброта, вміння співпереживати і радіти за інших. Сам він – витончена натура, легкораним і важко переживає будь-яку грубість, сказану в його адресу, але зовні залишається надійним. Чим старше стає Сергій, тим чіткіше в ньому розвивається завзятість і мужність.

До негативним сторонам належать надмірна дратівливість, недостатня твердість, часом відсутність волі. Для досягнення мети йому потрібен помічник і підтримка інших людей, поодинці він не в силах впоратися і може кинути розпочату справу на півдорозі.

Сергій – будівельник захмарних планів, мрійник і фантазер, у нього сотні ідей, які в підсумку так і залишаються лише ідеями в його голові або зовсім забуваються.

У Сергія є пристрасть до алкоголю, іноді приводить до розпаду сім’ї і руйнування кар’єри. Серед Сергіїв багато алкоголіків.

Риси характеру імені Сергій

Характер у Сергія дуже часто творчий, він обдарований талантом у музиці, живопису або письменстві. Йому не потрібно лідерство і він за нього не бореться. Допомоги відкрито не просить, але сподівається на неї завжди і чекає, сам же допомагати не любить навіть близькому колу людей.

Сергій – патріот, державник, захисник інтересів держави. Воліє працювати на благо держави, а не на приватних підприємців. Працювати поодинці йому легше, ніж у тісному колективі, так і суспільство його недолюблює за зайву прямоту. Зі своїми проблемами Сергій також справляється поодинці.

Сергій відданий друзям, цінує дружбу і взаємність близьких людей, готовий прийти їм на допомогу в будь-який час. Захоплюється жінками і застіллями, маючи трохи розгульним характером.

В обмеженому колі людей він дуже довірливий і м’який, в суспільстві – наполегливим і твердим. Надія для Сергія вмирає останньою. Проявляючи приховану силу, він намагається йти до кінця, але рідко доходить. Розсудливість і розумові здібності допомагають йому виділяти з цілого – приватне.

Сімейні та любовні стосунки Сергія

Сергій – хороший, навіть відмінний чоловік і батько, у дружини він вибирає собі жінку спокійну, тиху, акуратну. Завжди прислухається до дружини, не вважаючи її думку порожнім місцем, але і свою думку не забуває, найчастіше все ж надходячи по-своєму. Здатний йти на компроміси.

Секс для Сергія – нав’язлива ідея. Його можливості у цій справі великі, він любить різноманітність і готовий робити все, що попросить жінка, лише б доставити їй задоволення. Після інтимної близькості з Сергієм супутницю не покидає бажання повтору, вона відчуває щастя і задоволеність.

Нерозділене кохання Сергію не знайома. Безліч жінок сліпо закохуються в нього, він же в свою чергу вважає це нормою, думаючи, що заслуговує такого ставлення до себе.

У Сергія за все життя не один шлюб, але він і не біжить в ЗАГС з кожної. Одружується з великої любові, спочатку, вибираючи лише вишуканих і доглянутих жінок, які потім йдуть на задній план, поступаючись своє місце спокійною і домашньої жінці. Сергій хороший помічник по будинковому господарству, в їжі не вибагливий, любить готувати сам, тому побутові проблеми в його родині не існують.

Сергій гостинний, щиро радий друзям і близьким, зустрічає і проводжає з відкритою душею.

До дітей ставиться з любов’ю, але тільки до своїх, чужих недолюблює і часто вони йому просто байдужі. Грає зі своєю дитиною охоче, все вирішує, а тому балує чадо до неможливості.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Сергія

Сергій – різнобічний, у нього купа інтересів, у кожній сфері він готовий спробувати себе, тому довго вибирає собі професію до душі. Найчастіше йде в творчість, стаючи художником або поетом. Емоційно багатий, чутливий, має прекрасну уяву, з такими якостями його чекають в професії винахідника або журналіста. Той Сергій, який усидчивее, заглиблюється в науку або виробництво.

Досягти фінансового достатку здатний сам, якщо максимально докладе зусиль або одружується на багатій жінці, але мільйонером йому не стати, так і будь-яке везіння для нього швидкоплинний. Любить розкіш і в одязі, і в житті, володіє гарним смаком, але з раціональністю біда: якщо Сергій навчиться рахувати гроші і їх правильно витрачати, уникнути грошових неприємностей вдасться. Сергія оточують люди, що бажають підвищити свій матеріальний стан за його рахунок, і щоб їх вчасно помітити і дати відсіч, потрібно бути дуже спостережливим.

В силу своєї стриманості і твердості він досягає непоганих висот у військовій справі, швидко вирішуючи складні питання і проблеми із “тверезою головою”, коли інші губляться і впадають в паніку.

Сергій впевнено почувається у кріслі керівника, так як здатний висувати самі незвичайні ідеї, перетворюючи їх в реальність і вражаючи всіх оточуючих. Він завжди відмінно розбирається в своїй справі, справжній профі.

Для роботодавця Сергій – скарб чи знахідка, так як виконує роботу сумлінно, свою думку колегам не нав’язує і робочий процес освоює і налагоджує сам.

Здоров’я Сергія

Здоров’я Сергія не ідеально, але набагато міцніший, ніж у його однолітків. З-за зайвої переживательности збоїв найбільш схильна нервова система. Якщо не запобігати ситуації, що сприяють подразненню і нервового збудження Сергія, то в подальшому це призведе до психічних розладів і нервових зривів.

Не погано б допомогли вечірні пробіжки для зняття загальної напруги, але Сергій байдужий до будь-якого виду спорту і ледачий. Тому знизити ризик виникнення нервових захворювань йому допоможуть звичайні прогулянки на свіжому повітрі, відпочинок з друзями і вихід у світ, нехай навіть похід в театр або в кіно.

Ім’я Сергій для дитини

Маленький Сергійко зростає радісним і позитивним хлопчиськом, часом надмірно активний, носиться без зупинки і вгамувати його неможливо, багато вередує. Батькам доведеться миритися з цим, примхи відновлюють енергію непосиди. Його не можна занадто балувати, давати надміру ласки і опікати, це навчить хлопчика бути лише егоїстичним і брехуном.

В школі вчиться добре, старанний, варто один раз його про щось попросити і він все виконає. Нічого не забуває, схоплює інформацію на льоту, швидко розуміє суть питань, пам’яті Сергія можна тільки позаздрити. Відвідує музичні, театральні гуртки, участь у житті школи. Дуже вразливий, але з часом це проходить або висловлюється не так яскраво.

З віком не змінюється: так само обов’язковий і старанний, вміє слухати, розуміти, співчувати людям, залишаючись завжди спокійним і справедливим.

Образи з юності починає замовчувати в собі, зберігаючи спокій оточуючих і боячись бути нав’язливим.

Серед однокласників славиться товариським і веселим хлопчиськом, легко знаходить спільну мову з однолітками, грає в активні ігри і не любить самотність.

Школу Сергій закінчує без проблем в статусі хорошиста. Вступає до ВУЗУ не без зусиль, але частіше на бюджетній основі.

Іменини:

6 січня, 15 січня, 27 січня, 17 лютого, 5 березня, 8 березня, 11 березня, 22 березня, 2 квітня, 5 квітня, 14 квітня, 25 квітня, 8 травня, 10 травня, 26 травня, 1 червня, 1 липня, 11 липня, 18 липня, 20 липня, 2 серпня, 13 серпня, 25 серпня, 10 вересня, 22 вересня, 24 вересня, 1 жовтня, 7 жовтня, 8 жовтня, 11 жовтня, 20 жовтня, 30 жовтня, 31 жовтня, 2 листопада, 13 листопада, 14 листопада, 16 листопада, 27 листопада, 29 листопада, 2 грудня, 10 грудня, 11 грудня, 15 грудня, 18 грудня, 20 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Сергейка, Сергеюшка, Сергейчик, Сережка, Сержик, Сергійку, Сережечка

Скорочений

Сергій, Сергій, Серьога, Сереня, Сірий, Серж, Сержик

За церковним

Сергій

Колір

  • сірий

Планета

  • Венера

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

перли

Метал

золото

Рослини

береза, верес

Тотемна тварина

заєць-русак

Риси характеру

миролюбність, емоційність, непередбачуваність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Сергій Радонезький (легендарний чернець-чудотворець); Сергій Рахманінов (піаніст); Сергій Боткін (лікар-терапевт, засновник вчення про організм як про єдину систему); Сергій Прокоф’єв (композитор); Сергій Дягілєв (театральний діяч); Сергій Корольов (конструктор космічних ракет); Сергій Параджанов (режисер), Сергій Мавроді (бізнесмен, «батько» фінансової піраміди МММ)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: