Історія походження імені Серафима
Ім’я Серафима – це жіночий варіант найменування Серафим, який має релігійне коріння і прийшов до нас із староєврейської мови, де мав значення «вогненний, палаючий». В Біблії серафимами називали ангелів з 3 парами крилами, найбільш наближених до Бога, які з’явилися пророка Ісаї в Старому Завіті. Серафими сходять до людей у вигляді вогненних блискавок, спалахів, стовпів, щоб запалити в серцях Божественну любов.
Ім’я шанується і католицької, і православної церквами і сходить до імені мучениці Серафими Римської, яка за відмову приносити жертву язичницьким ідолам була віддана на поталу 2 юнакам. Господь почув її молитви і захистив від ґвалтівників, які впали в безсиллі. Порахувавши Серафиму чарівницею, імператор наказав повернути юнакам здоров’я. Молитви Серафими подіяли, а її саму піддали мукам, а потім відрубали голову.
Значення та характеристика імені
У дитинстві Серафима активна і товариська, вона зазвичай росте веселим і безпосереднім дитиною. Вона вміє розташувати до себе оточуючих і любить бути в центрі уваги.
З ранніх років Серафима володіє прекрасною пам’яттю, вона допитлива і швидко опановує нове, тому, як правило, у неї немає проблем з навчанням.
Серафима часто сама не розуміє, чого хоче, і це може стати причиною проблем із самовизначенням у майбутньому. Її бажання часто не обмірковані і імпульсивні і трактуються оточуючими як капризи.
Подорослішавши, Серафима ще трохи инфантильна і наївна. Їй притаманні дитяча безпосередність та емоційність: вона відкрито радіє і дивується, але при цьому дуже обидчива і вразлива. Дівчина з таким ім’ям любить виділятися в натовпі, носить екстравагантні вбрання, але така поведінка більше напоказ. Вона не терпить суворих заборон і не хоче, щоб її в чомусь обмежували.
Характер
Серафима чинності інфантильності не любить нести відповідальність, не пунктуальна і не обов’язкова, що нерідко призводить до конфліктів з людьми. Однак вона як і в дитинстві добре розташовує до себе людей і комунікабельна, тому у неї багато друзів і приятелів, а конфлікти швидко себе вичерпують.
Родина
В особистому житті Серафимі підійде терплячий і спокійний чоловік, який дозволить їй бути ніжною і вразливою будинку. Вона однолюбка, тому рідко виходить заміж двічі. Вона не стане зразковою господинею, що компенсується любов’ю і чудовим вмінням готувати. Серафима дуже любить дітей, але не вміє бути вимогливою і суворої, тому у вихованні буде більше покладатися на чоловіка.
Самореалізація
Працювати Серафима вміє і любить, а її склад характеру дозволяє їй робити це в багатьох галузях. Займаючись чим-небудь, вона в змозі впоратися зі своїми негативними рисами. Вона відповідальний і продуктивний працівник, чого не скажеш про неї в звичайному житті. Завдяки навичкам спілкування, вміння подобатися і знаходити спільну мову з різними людьми, Серафимі підійдуть професії, що вимагають частого і тривалого соціального взаємодії: учитель, соціальний працівник, журналіст, політик.
Іменини:
11 серпня
Зменшено-лагідний варіант
Серафимочка, Серафимушка, Серафимонька, Серафимчик, Фімочка, Фимушка, Фимчик, Симочка, Симонька, Симушка, Симуля, Симуня, Симуша
Скорочений
Серафимка, Фіма, Фимко, Сіма, Симка
За церковним
Серафима
Колір
- жовтий
Планета
- Сонце
Стихія
- вогонь
Камінь-талісман
авантюрин
Метал
золото
Рослини
в’яз, соняшник
Тотемна тварина
саламандра
Риси характеру
об’єктивність, довірливість, чарівність
Число імені
1
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Серафима Яблочкіна (1842 – 1898) – уроджена – Сорокіна; драматична актриса, інакше звана Яблочкіна 1-я. Дружина Олександра Олександровича Яблочкіна, мати Олександри Яблочкиной, Серафима Огарьова (нар.1988) – російська актриса театру і кіно, Серафима Агафонова (нар.1939) – уроджена – Гордєєва; майстер машинного доїння колгоспу імені Чапаєва, Михайлівський район Рязанської області. Герой Соціалістичної Праці (1990), Серафима Шлапоберская (1921 – 2007) – російська перекладачка, літературознавець, член Спілки письменників СРСР (1978) і Союзу письменників Москви, Серафима Бірман (1890 – 1976) – російська і радянська актриса театру і кіно, театральний режисер і теоретик, Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1946), Народна артистка РРФСР (1946), Серафима Люлякина (нар.1922) – ерзянська сказительница, письменник